Dunajská Streda, Fortuna liga, 2 kolo nadstavby, 19. 3. 2023 o 17:30

Petráš – Pinto, Risvanis, Kružliak, Andzouana – Káčer, Ramadan (82. Szantó), Dimun – Blackman (82. Muhamedbegovič), Krstovič (90. Kalmár), Gavrič (64. Nebyla)

Vantruba – Koštrna, Štetina, Kóša, Twardzik – Ofori (5. Iván, 68. Azevedo), Paur (46. Procházka), Savvidis, Bukata (46. Štefánik), Daniel (68. Ristovski) – Taiwo

Góly: 39. Gavrič, 46. Káčer – 72. Taiwo (Twardzik)

ŽK: Káčer – Bukata, Taiwo

Rozhodoval: Michal Očenáš

Diváci: 7390

Polčas: 1:0

Už  po 3. minútach musel Michal Gašparík nútene striedať, keď Kelvin Ofori pred súperovou šestnástkou asi zle stúpil a krivkajúc ho vymenil Alex Iván. Spartak začal aktívnejšie a už v 9. min ohrozil Petráša hlavičkou Paur. Mieril však len do miest, kde stál brankár.

Po polhodine hry zakombinoval Daniel s Koštrnom na pravej strane, krajný obranca Spartaka sa pokúsil prekvapiť Petráša strelou z veľkého uhla, ale napálil loptu iba od tyčky.

Trnava v prvom polčase lepšie kombinovala, aktívne napádala a tlačila sa pred bránku. Domáci sa zasa snažili po zisku lopty okamžite útočiť po rýchlych brejkoch. Dlho však hrozili len z priamych kopov, ktoré obrana Spartaka bez problémov odvracala. Až v závere polčasu unikol po pravej strane Blackman, nacentroval pred bránku a nekrytý Gavrič hlavou z prvej strely na bránku otvoril skóre.

Po prestávke vymenil tréner hostí hneď dvojicu hráčov a do hry sa dostali Štefánik s Procházkom. Noví hráči sa však ani nestihli dotknúť lopty, keď Káčer získal loptu na polovici Trnavy,  naviedol si na ju na strelu a spoza šestnástky trafil presne k tyčke – 2:0. Ďalší gól mohol pridať zakrátko aj Krstovič, ku ktorému sa odrazila lopta, ale domáci kanonier zoči-voči Vantrubovi netrafil bránku. Strelec druhého gólu potom na polovici ihriska Ivánovi takmer vykostil členok, ale na VARe mali asi ešte prestávku a Očenáš si pre Káčera vystačil aj so žltou kartou.

Necelú štvrťhodinu pred koncom skúsil ešte Gašparík vykresať nádej ďalším dvojitým striedaním, keď poslal do hry Ristovskeho s Azevedom. Tentoraz striedanie prinieslo gól na opačnej strane. Po rohu Twardzika vyskočil najvyššie Taiwo a hlavou znížil. Gól bol potrebný impulz, po ktorom Trnavčania ožili a pritlačili súpera pred bránku. O strelu sa pokúšal Štefánik, ale obrana ju zblokovala na roh. Twardzik potom neskôr prestrelil, Taiwova hlavička po Koštrnovom centri bola tiež privysoká. Všetky nádeje však zmarila chyba v obrane, keď Štetina prišiel o loptu a striedajúci Szántó je z prvého dotyku s loptou poslal do šibenice.  V závere ešte po brejku vychytal Vantruba Pinta, ale na prehre Spartaka to nič nezmenilo.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Adrián Guľa (DAC): „Mimoriadne cenné víťazstvo pre našich chlapcov. Ďakujem za odhodlanie, nasadenie, nechýbala dobrá energia, spolu s fanúšikmi. Trnava je dobre pripravená, má skúsených hráčov a je to dobrý súper. V úvode dobre vyblokovali náš pressing a výstavbu útokov. Mali sme v prvom polčase dobré kontry, išli sme na 1:0. Cez polčas sme sa bavili, že potrebujeme ešte jeden gól, čo prišlo hneď po prestávke. Trnava je dobrý súper a dokázal sa vrátiť do zápasu. Rege však strelil rozdielový gól.“

Michal Gašparík (Trnava): „Veľmi ľahko sme darovali domácim góly. Od začiatku mohlo byť cítiť, že sme chceli hrať otvorený futbal a chceli sme sa pokúsiť sa zvíťaziť. Napádali sme vysoko, nútili sme domácich k dlhým loptám. Keď sme ich získali po pressingu, tak sme ich nevedeli zakončiť. Naopak, Dunajskí Streda mala veľa protiútokov. Hráči si dnes pomýlili priestor, kde sme chceli hrať konštruktívne. Takto sme hrať nechceli, dostali sme druhý a tretí gól. Dunajská Streda nás potrestala peknými gólmi. Aj keď sme sa vrátili do zápasu, znova prišla obrovská chyba a bolo rozhodnuté.“