Takáč –  Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič – Zeljkovič –  Azango (59. Ofori), Procházka, Bernát (78. Bukata), Daniel (78. Djurič) – Ďuriš (89. Poznar)

Hruška – Migaľa (70. Veselovský), Godál, Willwéber – Pišoja, Hlinka, Richtárech (70. Marquinho), Považanec (58. Depetris), Záhumenský – Rymarenko, Polievka (82. Slebodník)

Góly: 22. Ďuriš (Daniel), 33. Ďuriš (Procházka)

Rozhodovali: Očenáš – Straka, Vitko

Diváci: 4057

Polčas: 2:0

Do základnej zostavy proti Banskej Bystrici sa vrátil ako kapitán Martin Mikovič, na pozíciu šestky zase Adrian Zeljkovič.

Prvý polčas rozhodol dvomi gólmi Michal Ďuriš, ktorý ukázal v oboch prípadoch pokoj skúseného hráča a inštinkt strelca. Spartak bol aktívny a na rozdiel od predošlých zápasov prišli aj premenené šance.

11

Po rohu z pravej strany sa do zakončenia dostal Adrian Zeljkovič a hlavou mieril tesne mimo bránky Matúša Hrušku. Spartak mal počas prvých desiatich minút súvislý tlak a držal loptu.

13

Na druhej strane po zaváhaní trnavskej obrany zaútočili Róbert Polievka, Timotej Záhumenský a Martin Rymarenko, ale našťastie pre nás, posledný menovaný minul bránku a skóre sa nemenilo.

22

Dôležitosť Michala Ďuriša v našom útoku sa ukázala v 22. minúte, keď Martin Mikovič prihral Erikovi Danielovi, ktorý našiel práve skúseného strelca na hranici šestnástky. Gólu predchádzala šikovná otočka okolo brániaceho hráča a technická strela za brankára Dukly – 1:0.

26

Tlak po góle pokračoval a pred bránkou Banskej Bystrice to miestami horelo. Technickou strelou minul tesne priestor troch žrdí Ján Bernát, následný rohový kop udržal Spartak pri lopte ďalšie minúty.

33

Michal Ďuriš 2:0. Roman Procházka získal v strede poľa loptu a posunul ju na hrot medzi stopérov Dukly, ktorí si nerozumeli a náš útočník už smeroval sám na bránku. Skúsene si počkal, nedal Matúšovi Hruškovi šancu a zvýšil vedenie.

42

Dukla mohla znížiť krátko pred odchodom do kabín, ale po rohovom kope namieril z voleja Migaľa do vlastného spoluhráča a práve Hlinkov teč poslal loptu nad bránku.

V druhom polčase mali spartakovci niekoľko príležitostí pridať tretí gól, ale v niektorých okamihoch sa až príliš snažili dopriať hetrik Michalovi Ďurišovi. Spartak celozápasovú prevahu pretavil do výhry 2:0, čím si poistil účasť v prvej šestke, Dominik Takáč si udržal po ôsmykrát v sezóne čisté konto.

53

Rýchla akcia pred bránkou Dukly, Erik Daniel priťukol do behu Jánovi Bernátovi a jeho prudkú strelu vyrazil gólman iba na rohový kop. Po jeho rozohrávke mohol zblízka skórovať Lukáš Štetina, ale jeho pokus bol blokovaný.

59

Po rýchlej kontre sa do úniku dostal Erik Daniel, jeho strelecký pokus mieril žiaľ mimo bránku.

65

Enormný tlak pred bránkou Dukly pokračoval, domáci akoby hľadali dnešného strelca a ponúkali mu možnosť streliť hetrik. Michal Ďuriš mal loptu pripravenú na strelu, ale obrana si poradila.

80

Krátke prihrávky pred šestnástkou hostí vyústili do zakončenia Oforiho, ale lopta mierila iba do rúk Matúša Hrušku.

Michal Gašparík (Spartak): „Súhlasím s kolegom, v tomto je futbal špecifický, prvá šanca mení zápas, dnes sme mali misky váh naklonené na našu stranu, tým, že sme dali prvú a druhú šancu a Bystrica po našej chybe, ktorú fakt vieme spraviť len my, šancu nevyužila. Mali sme dobrý vstup do zápasu, hrali sme aktívne, chalani výborne kombinovali, neplašili sa, nedávali to zbytočne do šestnástky, pretože tam majú troch dobre postavených stopérov. V druhom polčase, keď vyhrávate, hrá sa vám dobre, viete si to postrážiť, počkáte si na situácie, ktoré máte z brejkov. Tam sme to mohli dotiahnuť do lepšieho výsledku, pretože Bystrica nemala žiadnu situáciu, asi ani strelu na bránu. My sme tam mali skrumáže, nedotiahnuté brejky, tie sme mali využiť do tretieho gólu. Druhú polovicu druhého polčasu sme si postrážili a zvíťazili.“

Mário Auxt (Banská Bystrica): „Očakávali sme, že domáci na nás vyletia, to sa aj potvrdilo. Prvú šancu sme nevyužili, to by bolo zlomové, Trnava sa dostala do vedenia, druhý gól sme dostali po našej chybe. V druhom polčase sme sa to snažili oživiť, ťažko sme sa presadzovali, do vyloženej šance sme sa nedostali a Spartak si to postrážil. Rozhodujúce bolo, že sme neboli efektívni.“