20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Domov / Správy / Dôstojný vrchol storočnice klubu

Dôstojný vrchol storočnice klubu

23.07.2023 |

Správy

Včerajší deň bol vydareným vyvrcholením osláv storočnice klubu akým je Spartak Trnava. V skratke možno povedať, že tam bolo všetko, čo k dobrému zápasu, chýbala jedine gólová radosť, aby si zaplnené tribúny mohli z plného hrdla zakričať. Pritom ani k tomu nebolo ďaleko, lebo Marco Djuričin mal možnosť poslať Spartak do vedenia už v úvode zápasu. Penaltu však nepremenil a pri svojej druhej šanci trafil tyčku.

Mari na druhej strane ponúknutú možnosť kopať štandardku z bieleho bodu využil a vďaka tomu Valencia vyhrala 1:0. Výsledok však v tomto prípade nebol dôležitý. Oveľa podstatnejšie bolo, že si všetci aktéri zápas užili.

Už od prvého poludnia sa v okolí štadióna začali zbiehať prví fanúšikovia, ktorí sa dve hodiny mohli zabaviť vo fanzóne a vari ani jedno dieťa, ktoré sa zapojilo do niektorej zo súťaží neodišlo bez odmeny.

Od 14. hodiny sa otvorili brány štadióna a fanúšikovia v spartakovských farbách si začali hľadať svoje miesta. Do zápasovej nálady sa ich snažili dostať trnavské kapely Hudba z Marsu a Bystrík Banda. Zopár šťastlivcov sa v prestávkach dostalo aj priamo na hraciu plochu a tí najšťastnejší si vykopali dres a permanentku na najbližšiu sezónu.

Po rozcvičke oboch tímov a s blížiacou sa 18. hodinou bolo cítiť, že sa chystá niečo výnimočné. Pred slávnym súperom sa chceli predviesť aj fanúšikovia, ktorí pripravili gigantické choreo cez celú západnú a severnú tribúnu. V symbolickom čase 19:23 pri občerstovacej prestávke odpálili ohňostroj a počas celého zápasu mohutne povzbudzovali bez ohľadu na nepriaznivý vývoj skóre.

Včerajšok pripomenul nielen to, že Spartak oslávil svoje okrúhle jubileum, ale aj skutočnosť, že takéto návštevy a atmosféra nebývali na Štadióne Antona Malatinského ničím výnimočným ani v domácej súťaži. Všetci prítomní by isto ocenili, keby sa radosť z futbalu znova vrátila.