20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Domov / Správy / Dorastenci ukončili ligovú jeseň zápasmi s Košicami

Dorastenci ukončili ligovú jeseň zápasmi s Košicami

03.12.2023 |

Mládež

FC Košice U19 – FC Spartak Trnava U19 1:2 (0:1)

Na dorasty čakali v rámci jarnej predohrávky náročné zápasy s Košicami. Devätnástka uzavrela kalendárny rok dôležitým víťazstvom na ihrisku súpera, ktoré sa ale nerodilo vôbec jednoducho. Na Fančovičov gól odpovedali predposledné Košice desať minút pred koncom, ale zaslúžené víťazstvo strhol na trnavskú stranu krátko pred záverečným hvizdom kapitán Danihel. Spartakovci budú zimovať na štvrtom mieste so sedembodovým mankom na vedúci Trenčín.

FCST U19: Smieško – Krchnár, Fančovič, Uščenko, Danihel (C), Straka, Henyig, Justh (82. Molnár), Lipovský (77. Vyskoč), Bilčík (75. Trivunovič), Adamkovič

Góly: 38. Fančovič, 88. Danihel

Peter Gaži: „V defenzíve sme ako celok pracovali veľmi dobre, súpera sme nepúšťali do ohrozenia našej brány a zároveň sme dokázali pokryť nebezpečné individuality súpera. V prvom polčase sa podarilo dať gól Danihelovi, ktorý nebol uznaný. Prvý presný zásah zápasu dal Fančovič, ktorý dorazil prudkú strelu Adamkoviča. V druhom polčase po peknej akcii mohol uzavrieť zápas najprv Adamkovič a v druhej vyloženej príležitosti neuspel Bilčík. Po rohovom kope súper vyrovnal 10 minút pred koncom. Reakcia na inkasovaný gól bola správna, zvýšili sme tempo našej hry a kľúčoví hráči sa snažili zobrať zodpovednosť na seba. Po prihrávke Trivunoviča mohol dať víťazný gól z dobrej pozície Danihel. Podarilo sa mu to o chvíľku neskôr, po dobrom dohratí štandardnej situácie. Týmto zápasom sme uzavreli prvú časť sezóny, v ktorej sme mali najmenej inkasovaných gólov v lige. Zároveň sme mali najlepšiu bilanciu na vonkajších ihriskách, kde sme päťkrát vyhrali, dvakrát remizovali a ani raz neprehrali. Mňa osobne teší stúpajúca forma hráčov, ktorá sa každým zápasom zlepšovala.

FC Spartak Trnava U17 – FC Košice U17 1:0 (1:0)

O nič menej náročný zápas má za sebou sedemnástka, ktorá na domácom ihrisku zvíťazila najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný presný zásah zápasu sa postaral už v 10. minúte Velický. Spartakovci navyše dohrávali záverečných zhruba 20 minút bez vylúčeného Bukovského, ktorý videl druhú žltú kartu. Dorastenci do 17 rokov prezimujú na čele ligovej tabuľky s trojbodovým náskokom pred rovesníkmi zo Žiliny.

FCST U17: Húska – Velický (63. Kováč), Daniel, Pristach, Turanský, Farkaš (C), Ležák (63. Konopka), Kubovič (78. Kocian), Duchovič (78. Ptačín), Bukovský, Trello (33. Priecel))

Góly: 10. Velický

ŽK: Bukovský, Velický

2. ŽK: Bukovský

Patrik Malý: „V nefutbalovom počasí, kde kvalitu hry ovplyvňoval najmä padajúci sneh, sme zvládli zápas víťazne. Najtesnejší rozdiel vo výsledku zabezpečil peknou strelou Velický. Okrem toho sme mali ešte niekoľko dobrých príležitostí, ktoré sme však nedotiahli do úspešného konca. Negatívom zápasu bolo zbytočné vylúčenie nášho hráča. Sme však radi, že sme zakončili jesennú časť úspešne.“

FC Spartak Trnava U16 – FC Košice U16 1:3 (1:2)

Z dorastencov sa proti Košiciam nedarilo iba tým najmladším. Naša šestnástka prehrávala v 21. minúte už o dva góly, čo sa ukázal ako rozhodujúci rozdiel. Najmladší dorastenci utrpeli vôbec prvú prehru v sezóne. Zimnú prestávku strávia so šesťbodovou stratou na treťom mieste.

FCST U16: Lukošík – Repáň, Pittel, Noška, Flimmel (54. Čičmanec), Tejzr, Melia, Terenkov, Benkovský (C), Vlha (65. Veteška), Polťák

Góly: 32. Flimmel

Adam Chorvath: „Prvý polčas bol z hľadiska útočnej fázy z našej strany dobrý, našou kvalitou na lopte sme si vytvorili niekoľko čistých gólových príležitostí, z ktorých sme bohužiaľ premenili len jednu. Naopak, súper nás potrestal dvomi gólmi. V druhom polčase to bol proti vetru taký platonický tlak z našej strany, žiadny hráč nedokázal individuálnou kvalitou niečo vymyslieť v útočnej zóne a súper opäť z ojedinelej šance uzavrel skóre. Dostávame až tragické góly po nedôslednom bránení štandardiek a individuálnych chybách. Nebol to prvý zápas, v ktorom sme boli lepší a stratili sme ho hlúpymi chybami. Je to škoda, pretože sme mohli prejsť jeseňou bez prehry.“