28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Aston Villa

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

Domov / Správy / Dorastenci uhrali všetky typy výsledkov, zvyšná mládež odohrala prípravné zápasy alebo mala voľno

Ľuboš Sarnovský |

10.10.2022 |

Správy

FC DAC 1904 Dunajská Streda U19 – FC Spartak Trnava U19 1:0 (1:0)

Dorasty hrali počas uplynulého víkendu s Dunajskou Stredou. V zápase devätnástky videli diváci len jeden gól, bohužiaľ, padol do našej brány a navyše z úplnej poslednej akcie prvého polčasu.

FCST U19: Vasiľ – Vaško (C), Rýzek, Ferenčík (78. Popik), Rusnák, Kurej (64. Justh), Šarmír, Horník, Repa (78. Bilčík), Masár (72. Kucharík), Nagy

ŽK: Vaško, Horník

Peter Gaži: „Do zápasu sme vstúpili v dobrej intenzite, dostávali sme loptu do útočnej zóny, ale tam sme ju veľmi ľahko strácali. Prvý polčas bol bez šancí na oboch stranách, až na poslednú sekundu, kedy sme inkasovali gól opäť po rohovom kope. Úvod druhého polčasu sme tiež nemali zlý, no po peknej akcii mal dobrý center od Nagya Kurej dostať do bránky. Následne bola hra z rôznych dôvodov často prerušovaná a nedokázali sme sa dostať do potrebného tempa. Napriek tomu naša najväčšia šanca prišla, ale Bilčík prestrelil v závere zápasu prázdnu bránu.“

FC Spartak Trnava U17 – FC DAC 1904 Dunajská Streda U17 2:2 (0:2)

Stretnutie medzi dorastencami do 17 rokov bolo podstatne gólovo výživnejšie. Spartakovci museli doháňať nepriaznivý stav, keď išli cez polčas do kabín za stavu 0:2. Po pätnástich minútach bolo však vyrovnané, no v záverečnej pol hodinke už gól nepadol.

FCST U17: Smieško – Adamkovič (46. Vyskoč), Turoň, Bartoš, Paulen (46. Ostrovský), Karhan (81. Šadibol), Farkaš (C), Turanský, Henyig, Bukovský, Beňo (46. Čavojský)

Góly: 52. Bukovský, 59. Čavojský

ŽK: Vyskoč

Patrik Malý: „Odohrali sme zaujímavý zápas s kvalitným súperom. Do 30. minúty sme si vypracovali niekoľko príležitostí, ktoré sme nevyužili. Následne súper využil naše chyby v defenzíve a polčas sme prehrali 0:2. V druhom polčase sme dokázali vyrovnať, mali sme ešte situácie, pri ktorých sme mohli zápas i otočiť. V závere nás súper mohol takisto potrestať.“

FC Spartak Trnava U16 – FC DAC 1904 Dunajská Streda U16 2:1 (0:0)

Do tretice sa dorastencom podarilo Dunajskú Stredu zdolať, hoci to nevyzeralo ideálne. V záverečných štyroch minútach však strelil kapitán Duchovič dva góly a otočil nepriaznivý stav zápasu na konečných 2:1.

FCST U16: Húska – Duchovič (C), Konopka, Suchoň (64. Daniel), Bohmer (64. Kováč), Ležák, Kubovič, Ptačín (64. Kluka), Trello, Špačinský (55. Beňo), Priecel (69. Kocian)

Góly: 77. a 80. Duchovič (1. z 11m)

Adam Chorvath: „Odohrali sme veľmi dobrý zápas proti kvalitnému súperovi. Prakticky počas celého zápasu sa striedali úseky, kedy sme mali viac z hry my a kedy súper. Napriek tomu sme mu nedovolili vypracovať si nejaké vyložené príležitosti, naopak, my sme boli nebezpeční, mali sme viacero čistých gólových šancí, ktoré sme mali premeniť. Po jednej z nich nás súper potrestal, keď rýchlo založil útok a po našej pozičnej chybe sme inkasovali. Chalanom patrí veľká pochvala za to, že sa nevzdali a dokázali zápas otočiť v posledných piatich minútach.“

© Mário Duchovič

FC Spartak Trnava U15 – FŠRH U15

Počas posledného víkendu mali naši žiaci ligovú prestávku, preto odohrali prípravné zápasy. Najstarší žiaci si zmerali sily s treťoligovou Futbalovou školou Róberta Hanka. Rozdiel líg sa preukázal, a tak nie je výsledok až tak podstatný. Okrem toho absolvovala trojica Tobias Daniel, Marko Noška a Jakub Benkovský reprezentačný zraz. Prvému menovanému sa dokonca podarilo skórovať pri prehre s Bulharskom 1:3.

FCST U15: Lukošík – Števík, Tejzr, Pittel, Repáň, Slezák, Hruška, Maťo, Terenkov, Veteška, Chnapko (Vačok – Sobota, Polťák)

Tomáš Kánik: „Voľno v ligovej súťaži sme si vyplnili prípravným zápasom so súperom, o ktorom vieme, že sa snaží hrať sympatický a konštruktívny futbal. To sa v prvom polčase aj potvrdilo a my sme v určitých fázach mali problém sa výraznejšie dostať do hry. Súper ale postupne odpadával po kondičnej stránke a my sme prebrali úplnú kontrolu nad zápasom. V druhom polčase sa hralo iba na jednu bránu a nám sa podarilo streliť viacero gólov.

Z reprezentačnej nominácie na poslednú chvíľu vypadol kvôli zraneniu David Polťák. Chalanom gratulujem k prvým reprezentačným štartom a zároveň pripomínam, že to je ešte len úplný začiatok a musia vo svojej tvrdej robote naďalej pokračovať.“

FC Újpest Budapešť U14 – FC Spartak Trnava U14 1:5 (0:5)

Štrnástka využila ligovú prestávku na medzinárodnú konfrontáciu v Budapešti. Prvý polčas skončil jednoznačným výsledkom 5:0 a mladí spartakovci zaslúžene zvíťazili. Hetrikom sa blysol Ševčík

FCST U14: Slimák – Slovák, Bartovič, Zemko, Studený, Marčiš, Hečko, Furek, Pospíšil, Ševčík, Fojta (Pavelka, Ušák, Bohunický, Magdolen, Fehér, Augustín)

Góly: 3x Ševčík, Fojta, Augustín

Dávid Miškovič: „Ligové voľno sa nám podarilo vyplniť prípravným zápasom v Budapešti. V prvom polčase sme úspešne prenášali postupný útok z posledných mikrocyklov, zmena ťažiska a cirkulácia prihrávok bola na vysokej úrovni. Súpera sme zavreli na ich polovici a v pokutovom území sme boli efektívni. V druhom polčase tempo kleslo a niektorí hráči nesplnili očakávania.“

FC Spartak Trnava U13 – Górnik Zabrze U13 3:0 (2:0)

FC Spartak Trnava U13 – MŠK Žilina U13 0:1 (0:0)

Trinástka odohrala triangel v Žiline, kde síce na domácich nestačila a podľahla im najtesnejším rozdielom 0:1, ale poľský Górnik Zabrze pre zmenu porazila rozdielom triedy 3:0. Gólovo sa presadili dvakrát Zlatňanský a Holbík.

FCST U13: Lehocký, Vlkovič – Svetlík, Pavlis, Bošanský, Lenghardt, Kalamár, Martinkovič, Böhmer, Rakús, Fenič, Ďuriš, Holbík, Zajánoš, Kralovič, Dvorský, Zlatňanský, Kasan

Oliver Burian: „Odohrali sme naozaj kvalitný triangel proti výborným súperom. V prvom zápase proti Górniku sme podali dominantný výkon, mali sme kvalitu na lopte, dostatočnú agresivitu v súbojoch a súpera sme nepustili prakticky do ničoho. Naopak, my sme si vypracovali veľké množstvo šancí, ktoré zostali nevyužité. S týmto výkonom som bol maximálne spokojný. Jediné negatívum boli početné zranenia, pre ktoré sme na druhý zápas proti Žiline hrajúci hneď po sebe, museli nastúpiť vo výrazne oklieštenej zostave. So Žilinou bol v prvom polčase možno opticky viac na lopte súper, v defenzíve sme však pracovali výborne a súpera sme nepustili do vážnejšieho zakončenia. My sme si vytvorili gólové príležitosti, ktoré sme však nevyriešili najšťastnejšie. Do druhého polčasu nám pribudli ďalší zranení hráči, a tak sme zápas dohrávali bez striedania. Tu sa už na nás podpísala únava a celý polčas sme mali prakticky defenzívne úlohy. Musím však pochváliť defenzívu celého mužstva, ktoré pracovalo bezchybne a súpera sme do gólovej príležitosti aj pri tejto hernej prevahe nepúšťali. Gól sme dostali veľmi smolný, no aj o tom je futbal. V závere sme si ešte vypracovali sľubné príležitosti na vyrovnanie, no chýbali nám sily na lepšie prevedenie zakončenia. So zápasom som však maximálne spokojný, chalani predviedli dobrý výkon a ukázali morálno-vôľové vlastnosti, kedy ako tím bojoval aj za svojich zranených spoluhráčov.“

Po jasnom triumfe v 1. kole pokračovala Mini Champions liga semifinálovými zápasmi v Petržalke. V tomto prípade z toho nebol tak hladký postup do ďalšej fázy, ale aj napriek pár zaváhaniam si zahrá dvanástka na finálovom turnaji. Mladí spartakovci remizovali 6:6 a zvíťazili 6:3 s Interom Bratislava, na Slovan dvakrát nestačili, keď najprv prehrali 3:4 a potom 1:3 a Karlovu Ves porazili dvakrát vysoko 8:1 a 11:0.

FCST U12: Trebatický, Hambálek – Poliak, Mikulec, Repáň, Poláček, Kohutovič, Piešťanský, Miklovič, Junas, Dvorský, Strojný, Fojta, Ličák

Filip Nádaský: „V semifinále sa nám podarilo nakoniec postúpiť z druhého miesta, z čoho sme veľmi radi, ale musíme zlepšiť herný prejav v defenzíve, ak chceme vo finále uspieť.“

FC Újpest Budapešť U12 – FC Spartak Trnava U12 4:3

Proti Újpest Budapešť nastúpili cez víkend aj najmladší žiaci, ktorí vo výbornom zápase ťahali za kratší koniec a prehrali najtesnejším rozdielom 4:3.

FCST U12: Trebatický, Hambálek – Poliak, Mikulec, Repáň, Podolinčiak, Kohutovič, Piešťanský, Kollár, Šmatlánek, Junas, Strojný, Fojta, Kukučka, Marčiš

Góly: 2x Kukučka, Marčiš

Filip Nádaský: „Tento zápas nám nevyšiel podľa predstáv. To, že sme prehrali až také podstatné pri konfrontácii so zahraničným súperom nie je, avšak mne v zápase chýbalo odhodlanie, nasadenie,bojovnosť a ochota urobiť viac ako súper. Miestami sme pôsobili odovzdaným dojmom. Verím však, že sa z chýb poučíme a bude to už len lepšie. “