18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

1 : 0

2 : 0

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

1 : 2

Domov / Správy / Dorastenci odohrali generálky pred jarnou časťou, žiaci s úspešným ostrým štartom

26.02.2024 |

Mládež

FC Spartak Trnava U19 – OFK Dynamo Malženice 1:2 (1:2)

Najnáročnejšiu generálku odohrali naši starší dorastenci. Tí si zmerali sily s druholigovým mužským tímom Malženíc, kde pôsobí viacero hráčov z našej minuloročnej devätnástky. Vo výsledkovo vyrovnanom zápase boli úspešnejší skúsenejší druholigisti.

Góly: Masár

Peter Gaži: „Proti kvalitnému druholigovému družstvu sme z pohľadu výsledku odohrali vyrovnaný zápas. Po chybách v bránení sme rýchlo prehrávali o dva góly. Ešte prvý polčas po peknej akcii znížil Masár. Druhý polčas mohol Masár aj Straka v závere vyrovnať, ale brankár Malženíc bol úspešnejší. Z pohľadu defenzívy sme v zápase nepracovali dobre, prehrávali sme súboje v krajoch ihriska a súpera sme pustili do viacero nebezpečných streleckých pokusov. V ofenzíve sme pri zakladaní útoku ukázali dobré prvky, po nich ale potrebujeme lepšie napojiť vrchných hráčov. Verím, že tento ťažký zápas proti skúsenejšiemu tímu nám môže pomôcť v ďalšom napredovaní.“

FC Spartak Trnava U17 – FC Petržalka U17 4:1 (2:0)

Tímy mladších dorastencov odohrali prípravné zápasy netradične vo štvrtok. Sedemnástka vycestovala do Bratislavy, kde si zmerala sily s Petržalkou. Po dominantnom výkone sme zvíťazili rozdielom triedy 4:1.

Góly: Bukovský 2x, Duchovič, Velický

Patrik Malý: „V poslednom prípravnom zápase sme si zmerali sily s kvalitným súperom. V prvom polčase sme mali dobré držanie lopty a k tomu sme pridali potrebnú efektivitu. V druhom polčase sme mali horší pohyb, čo súper využil na niekoľko ohrození našej brány. V závere zápasu sme pridali ešte dve gólové poistky, čím sme zápas uzavreli do finálnej podoby. Verím, že sme sa dobre naladili na prvý ligový duel.“

FC Spartak Trnava U16 – MFK Ružomberok U16 1:1 (0:1)

Najmladší dorast odohral prípravný zápas na domácej pôde a taktiež hostil súpera z ligy. Spartakovci museli s Ružomberok doháňať jednogólové manko, čo sa im podarilo a napokon remizovali 1:1.

Góly: Vlha

Adam Chorváth: „Posledný prípravný zápas pred začiatkom ligy sme odohrali s veľmi bojovným súperom. S výsledkom nemôžeme byť spokojní, ale v našej hre sa objavovalo veľa dobrých vecí, na ktoré sme hráčov upozorňovali celú sezónu.“

MŠK Púchov U15 – FC Spartak Trnava U15 3:4 (2:1)

Všetky žiacke tímy vstúpili do jarnej časti sezóny, keď zápolili s Púchovom. V zápase najstarších žiakov plnom otočiek napokon strhli víťazstvo na svoju stranu naši hráči, keď sa v záverečnej päťminútovke presadili dvakrát.

FCST U15: Pavelka – Slovák, Kostoláni, Lenghardt, Studený, Artim, Bohunický (C), Králič (41. Troshupa, 80. Ušák), Hečko, Ševčík, Fojta

Góly: 10. Artim, 42. a 76. Ševčík, 79. Fojta

ŽK: Bohunický

2 ŽK: Artim

Tomáš Kánik: „Veľkým množstvom nepremenených šancí sme zo zápasu spravili drámu až do úplného konca. Všetky tri góly sme inkasovali po štandardných situáciách. Herná kvalita sa ale nakoniec prejavila, celý zápas sme súpera tlačili a v záverečnej päťminútovke sme dokázali zápas zvrátiť. V celom priebehu nechýbali emócie a tento zápas je pre hráčov dobrou skúsenosťou.“

MŠK Púchov U14 – FC Spartak Trnava U14 0:6 (0:3)

Bez zbytočnej drámy zvládli vstup do jarnej časti hráči do 14 rokov. V Púchove skórovali v oboch polčasoch zhodne trikrát, pričom hetrikom sa blysol Dominik Drevenák.

FCST U14: Sartini – Böhmer, Gábor, Kalamár (C), Martinkovič, Matušík, Boška, Holbík, Ďurian (36. Zajánoš), Drevenák, Kráľovič (36. Pokus)

Góly: 17., 55. a 65. Drevenák, 19. Kráľovič, 20. Boška, 44. Zajánoš

Oliver Burian: „Vo víkendovom prvom ligovom zápase sme nabádali chalanov k maximálnemu preneseniu tréningových zameraní do hry. Očakávali sme dominanciu v držaní lopty, no chceli sme nadviazať novými princípmi vo vedení útoku. S týmto prevedením nie som úplne spokojný, musíme sa naučiť správnejšie, respektíve inteligentnejšie rozhodovať v jednotlivých situáciách a takisto musíme zlepšiť súboje a preberanie lopty v chrbtovom postavení, pretože veľakrát sa sústredíme príliš na loptu a prekvapí nás súboj zo strany súpera. S celkovým herným prejavom mužstva som spokojný. Tempo hry bolo taktiež v poriadku. Mrzieť nás môžu iba pozahadzované šance a nedotiahnuté akcie v predfinálnej a finálnej fáze. Verím, že si aj z takéhoto zápasu zoberieme to, v čom môžeme byť ešte lepší a ešte dominantnejší a že budeme pokračovať v napredovaní či už po hernej, ale aj po osobnostnej stránke týždeň čo týždeň.“

FC Spartak Trnava U13 – MŠK Púchov U13 5:0 (2:0)

Úspešný vstup do jari bez inkasovaného gólu má za sebou aj kategória U13. Po slabšej efektivite zvíťazili spartakovci presvedčivo 5:0.

FCST U13: Mesároš, Hambálek – Repáň, Mikulec, Kollár, Polaček, Poliak (C), Kohutovič, Polťák, Dvorský, Piešťanský, Fojta, Miklovič, Strojný, Mego, Junas, Ličák

Góly: 19. Polťák, 33. a 45. Fojta, 51. Piešťanský, 68. Repáň

Filip Nádaský: „Prvý polčas sa odohrával zväčša na súperovej polovici a bolo len otázkou času, kedy vsietime prvý gól. Z našej strany však prvý polčas vôbec nevyzeral podľa predstáv. Boli sme na lopte zbrklí, absentovala nám medzihra a s loptou sme pracovali strašne pomaly. Druhý polčas sa naša hra pozitívne zmenila a výrazne bol výkon celého mužstva diametrálne iný v porovnaní s prvým polčasom. Musíme však popracovať na zakončení, pretože zápas sa dá stručne zhodnotiť ako festival zahodených šancí. Tentokrát nás to mrzieť nemuselo, avšak do budúcna musíme vyložené šance premieňať, ak chceme byť úspešní.“

FC Spartak Trnava U12 – MŠK Púchov U12 38:0 (18:0)

Trnavskí žiaci zvíťazili aj do štvorice. Najvyšším rozdielom si s Púchovom poradili najmladší žiaci, ktorí skórovali až 38-krát. Strelecky sa najviac darilo osemgólovému Augustínovi a Kráľovičovi s Hambálkom, ktorí sa presadili sedemkrát.

FCST U12: Martanovič, Prokop, Kamenár – Kráľovič, Krištofík, Schriffel, Mišo, Franta, Belička, Hambálek, Červeň, Virág, Böhman, Urdzik, Dulík, Jurík, Korytár, Hutta, Llanaj, Bašty (C), Augustín

Góly: 8x Augustín, 7x Hambálek, 7x Kráľovič, 5x Belička, 2x Jurík, 2x Virág, 2x Mišo, Schriffel, Franta, Červeň, Urdzik, Dulík

Róbert Polakovič: „Ako napovedá výsledok, počas celého zápasu sme boli dominantným mužstvom na ihrisku a súpera sme do ničoho nepustili. Pozitívom je, že chalani nepoľavili a dokázali udržať koncentráciu na svoj výkon bez ohľadu na výsledok. Dúfam, že úspešný začiatok jarnej časti bude ďalšou motiváciou pracovať ďalej v rovnakom nasadení ako tomu bolo doteraz.“

Ženy pre reprezentačnú prestávku, ktorej súčasťou je aj kapitánka žien a trénerka dorasteniek Viktória Čeriová, nehrali. V reprezentácii hráčok do 19 rokov figurujú z Trnavčaniek Jana Belicová, Soňa Servátková, Ela Žigová a Michaela Martišková. Žiačky mali odohrať prípravný zápas s Nitrou, ale napokon mali voľno.

V permanencii boli naše najmladšie tímy. Obe staršie kategórie prípraviek U11 aj U10 sa počas víkendu rozdelili do dvoch skupín. V sobotu si na Slávii zmerali sily s Ferencvárošom Budapešť a Zbrojovkou Brno. Druhá skupina U10 v rovnaký deň vycestovala na turnaj do Bratislavy, U11 v nedeľu do Hodonína. Mladšie prípravky pre zmenu vycestovali do Budapešti, jedna skupina U9 si to na Slávii rozdala proti DAC. V medailovej žatve v nedeľu pokračovala dievčenská prípravka WU11, ktorá na halovom turnaji v Modre vybojovala ďalší bronz. Najlepšou hráčkou turnaja sa stala Daniela Jakabovičová. Mladšie baby z WU9 si počas týždňa zahrali proti chlapcom zo Serede a v sobotu na štadióne vyprevadili hráčov hlavného mužstva na zápas 21. kola Niké ligy medzi Spartakom Trnava a Banskou Bystricou.