Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

16:00

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Do Žiliny s cieľom odčiniť prehru v Podbrezovej

Do Žiliny s cieľom odčiniť prehru v Podbrezovej

spartak |

25.10.2022 |

Správy

Futbalistov Spartaka čaká zajtra náročný zápas v Žiline. Nič na tom nemení ani fakt, že v posledných šiestich vzájomných stretnutiach Žilina Trnavu nezdolala ani raz. Blízko k tomu mali Žilinčania práve v tohtosezónnom zápase na Štadióne Antona Malatinského, v ktorom viedli 2:0. Trnavčania sa však vzchopili a po góloch Boatenga a Savvidisa vybojovali aspoň remízu.

V predchádzajúcom kole sa nedarilo ani jednému. Žilina prehrala v Banskej Bystrici a Trnava prišla v Podbrezovej o štvorzápasovú sériu bez inkasovaného gólu a bez prehry.

„Bolo tam veľa chýb a ten zápas nám absolútne nevyšiel. Zanalyzovali sme si to a už sa sústredíme na Žilinu. Doma na umelej tráve je silná, hrajú veľmi dobre kombinačne, sú to mladí draví chlapci. Musíme mať dobrú organizáciu hry a skúsime využiť to, že radi útočia. Máme plán, ktorý nechcem bližšie prezrádzať, ale ideme tam s cieľom vyhrať,“ hovorí Martin Bukata, ktorý v Podbrezovej prihrával na jediný gól Osenimu a do hry naskočil po viac ako mesiaci.

Potvrdil, že je už je zdravotne v poriadku a v Žiline je pripravený prispieť k víťazstvu. V jeho ostatných dvoch dueloch v Ružomberku a v Podbrezovej Spartak zakaždým prehral, tak chce opäť zažiť radosť z výhry.

Tú dlho neokúsili ani Žilinčania. V lige nevyhrali tri zápasy a cez týždeň dokonca vypadli aj z pohára, odkiaľ ich vyradil druholigový Šamorín. V podobnej situácii boli pred týždňom aj Podbrezovčania a naštartovalo ich to k výbornému výkonu proti Trnave. Fanúšikov si však chcú získať späť aj červeno-čierni.

„Vyhecuje a namotivuje ich to ešte viac k tomu, aby podali lepší výkon. Vypadnúť v pohári takto skoro a s druholigistom je ťažké. Budú sa chcieť vrátiť na víťaznú vlnu a my sme najbližší súper,“ myslí si stredopoliar Trnavy Bukata, no verí, že priebeh bude rozdielny ako pred týždňom a spartakovci už súperovi nedovolia luxus v podobe voľného priestoru pred Takáčom.

Stretnutie sa v Žiline začína od 15. hodiny, rozhoduje Boris Marhefka a v priamom prenose ho odvysiela VOYO.

25.10.2022
25.10.2022