Laa an der Taya, prípravný zápas, 15. 7. 2023 o 11:00

Takáč Koštrna, Gorosito (56. Ujlaky), Kóša, Mikovič (62. Breznik) – Bainovič (62. Karhan), Bukata (62. Oseni), Štefánik (68. Ikugar) – Azango, Djuričin (56. Ristovski), Daniel (41. Ofori)

Ipswich Town:

Hladký – Donachen (50. Baggott), Woolfenden, Evans, Davis-Luongo, Humphreys, Harness-Aluko (77. Carr), Broadhead (77. Ayinde), Jackson

Góly: 55. Djuričin – 3. Sone Aluko, 45. Harness

Polčas: (0:1)

V piatom prípravnom zápase sme narazili na kvalitného anglického súpera – Ipswich Town. Zápas sa po dohode oboch tímov odohral v skrátenom hracom čase 2×40 minút.

Skóre otvoril už v 3.minúte výstavným gólom Sone Aluko. V 14. minúte Azangov nebezpečný center po skvelej individuálnej akcii preletel 16-kou. V 17. minúte pohrozil ľavačkou opäť Sone Aluko, jeho strela tesne minula ľavú žrď. V 29. minúte vyskúšal pozornosť brankára z diaľky Bainovič, Hladký však jeho pokus pokryl. Vynikajúci zákrok predviedol v 38.minúte Takáč, keď Alukovi zmaril stopercentnú šancu z malého vápna. V 40. minúte mal vyloženú šancu Kayden Jackson, jeho strelu však Takáč bravúrne zneškodnil, rovnako ako dorážku Aluka.

V 45. minúte po skvelej individuálnej akcii zvýšil vedenie Ipswichu Marcus Harness. V 54. minúte nebezpečne pálil Djuričin, jeho strela však minula pravú žrď brány. Chuť si napravil už o pár sekúnd neskôr, keď po chybnej rozohrávke súpera znížil stav stretnutia na 1:2. V 69. minúte mal gól na kopačke Karhan, jeho technickú strelu spoza 16-tky však skvelým zákrokom vyrazil brankár Hladký. V 73. minúte nebezpečne z voleja pálil Azango, brankár Hladký si však pripísal ďalší skvelý zákrok.

POVEDAL PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Trnava): „Zasa dobrá skúsenosť, výborné mužstvo. Mohli sme si vyskúšať iný štýl. Ukázali nám obrovskú kvalitu, ale myslím, že sme sa nestratili. Boli tam úseky hry, kedy sme mali problémy, ale celkovo sme sa dokázali s nimi vysporiadať a boli sme v druhom polčase miestami lepším tímom.“