20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Derby malo skvelé tempo a atmosféru, body sa delili

Ľuboš Sarnovský |

18.09.2022 |

Správy

Štadión Antona Malatinského, 11. kolo, Fortuna liga 2022/2023, nedeľa 18.9. v 17:30

ŠK SLOVAN BRATISLAVA

0:0

FC Spartak Trnava:

Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič – Savvidis, Procházka – Daniel, Procházka, Savvidis, Štefánik (57. Taiwo) – Paur (88. Azevedo), Ristovski (76. Boateng)

ŠK Slovan Bratislava:

Chovan – Medveděv, Kashia, Abena, Lovat – Kucka, Mustafič (91. Agbo) – Čakvetadze (91. De Marco) – Čavrič (86. Šaponjič), Ramirez (70. Weiss), Zmrhal (70. Barseghijan)

ŽK: Procházka, Paur, Iván – Kucka, Medveděv, Mustafič

Rozhodovali: Ziemba – Bednár, Jekkel

Diváci: 9047

Polčas: (0:0)

Pred začiatkom zápasu činovníci Spartaka gratulovali Rasťovi Kostkovi k životnému jubileu, bývalý hráč andelov sa v týchto dňoch dožil päťdesiatky. Na najslávnejšie tuzemské derby bolo zvedavých viac ako deväťtisíc divákov. Trnavskí fanúšikovia sa prezentovali veľkolepým predzápasovým choreom.

Slovan sa dostal k prvému nebezpečnému zakončeniu už v šiestej minúte, po prieniku Čakvetadzeho pálil vysoko nad Zmrhal. Na druhej strane sa v tej istej minúte ocitol pred brankárom Chovanom Ristovski, ale jeho sľubnú pozíciu zmaril ofsajd. Aj v jedenástej minúte to bol Slovan, ktorý mal veľkú príležitosť, ale center Čavriča z pravej strany domáca obrana odkopla v poslednej chvíli. Spartak odpovedal hlavičkou Kóšu v šestnástke, lopta vypadla Chovanovi z rúk, ale neodrazila sa k nikomu v tom správnom drese.

Prehliadka šancí pokračovala strelou Kucku zo strednej vzdialenosti po priamom kope, ale Takáč si dal pozor a skóre sa ani v šestnástej minúte nemenilo. Náš brankár bol na svojom mieste aj pri strele Medveděva z blízkosti pár metrov o dve minúty neskôr, ako aj v 27. minúte po strele Čavriča spoza šestnástky, s ktorou si ľahko poradil.

Po polhodine hry sa spustil nad Trnavou dážď, doterajšiemu tempu to mierne uškodilo, gólové šance ustali a do konca polčasu zaujala iba strela Daniela z pravej strany, ktorá však v 39. minúte mierila tesne mimo bránky Slovana.

Druhý polčas sa začal veľkou šancou Slovana, Čakvetadze zobral loptu Procházkovi, ten avizoval faul, pokračovalo sa však v hre, v obrane mierne zaváhal aj Kóša a Takáč super zákrokom zabránil Gruzíncovi skórovať. Aktivitu následne prebrali domáci, držali loptu pred pokutovým územím, ale k ohrozeniu bránky Chovana neprišlo. V 56. minúte bol zápas rozhodcom na pár minút prerušený, fanúšikovia zahádzali priestor za bránkou „papierovou Argentínou“.

Spartak naďalej hral aktívne, snaha hráčov ohroziť bránku hostí bola zjavná, výraznejších šancí sme sa dlhé minúty nedočkali. V 73. minúte sa Daniel dostal svojou rýchlosťou do šestnástky Slovana, jeho strela však nemierila presne. Záver zápasu bol rozhodne opatrnejší ako jeho úvod, Spartak však bojoval do posledného dychu a chcel súpera poraziť. V záverečnej minúte duelu kopal Procházka priamy kop a loptu Chovan vyrazil pred seba, nik z domácich ju nedorazil a derby vo vysokom tempe a skvelej atmosfére sa tak skončilo bez gólov.

Tlačová konferencia FC Spartak Trnava vs. ŠK Slovan Bratislava

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Gašparík (Spartak): „Chceli sme tri body máme jeden, Slovan ukázal kvalitu, nepustil nás do hry, druhý polčas bol lepší ako prvý. Šancí veľa nebolo, defenzívy prevládali nad ofenzívami, Slovan mal veľkú šancu po polčase. Snažili sme sa pred koncom zápasu rozhodnúť, vytvoriť si tlak, proti nám bol kvalitný, behavý súper. Nemali sme dostatočnú kvalitu vpredu, musíme brať bod.“

Vladimír Weiss (Slovan): „Výborná atmosféra, či domáci alebo naši povzbudzovali hráčov, povzbudzovali slušne, ľudia videli dobrý futbal, síce bez gólov. Hádam o jednu šancu sme mali viac ako súper, takéto šance Čakvetadze, či Zmrhal musia premieňať. Mali sme dva tri dni tréningový plán zameraný na oddych po nešťastnom zápase v Jerevane bolo treba postaviť mužstvo na nohy, chceli sme dnes tri body, máme jeden, v Trnave je to dobré. Vedeli sme čo bude Trnava hrať, hrali piati vzadu, neskôr to zmenili na štyroch. Mali sme dve – tri dobré šance, ale máme problém vyhrať, nie sme efektívni. S prístupom hráčov som spokojný.“