Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Defenzíva opäť na pevných nohách

Defenzíva opäť na pevných nohách

Ľuboš Sarnovský |

09.10.2022 |

Správy

Spartak sa na zápas na Štiavničkách po sedem a pol roku pripravil dobre. Trnavčania takmer nepustili k lopte najnebezpečnejšieho hráča domácich a najlepšieho strelca ligy Róberta Polievku. Štetina s Kóšom si ho posúvali podľa potreby a nedovolili mu hrať. Keď sa už v závere zápasu nadychoval k svoju zvyčajnému slalomu na Takáčovu bránku, ráznym sklzom mu Savvidis zmaril myšlienky na akýkoľvek zvrat v zápase.

Spartakovci si postupne išli za otváracím gólom. Dlho sa zastreľovali a z niekoľkých dobrých pozícii minuli bránku. Až v 41. min trafil presne k tyčke Samuel Štefánik, čím preklopil chod zápasu na trnavskú stranu. Štefánik sa presadil aj v minulom kole v Zlatých Moravciach a so štyrmi gólmi je momentálne najlepším trnavským strelcom.

„Teší ma to, ale dôležité je, že sme hore v tabuľke, sme druhí a vyhrávame. To je pre mňa dôležitejšie ako góly,“ povedal Samo Štefánik.

Po zápase s Duklou – Samuel Štefánik

Takáč inkasoval naposledy v nešťastnom zápase v Ružomberku, kde ho domáci prekonali v prvom polčase hneď trikrát, hoci boli počas celého zápasu pod tlakom. Tento zápas, v ktorom si spartakovci akoby vybrali smolu na niekoľko zápasov dopredu, odštartoval sériu bez gólu.

„Hneď tam v šatni sme si povedali, že keď budeme takto pokračovať, tak tie body budeme získavať. Víťazstvá prichádzajú, ale nesmieme to zakríknuť, musíme na sebe pracovať a teraz si užiť zápas v Podbrezovej,“ priznal kapitán tímu Martin Mikovič a dodal, že príliš veľa inkasovaných gólov nevoňalo najmä trénerovi Michalovi Gašparíkovi. „Tréner nám trocha nadával, vieme aký je na tú defenzívu, zo začiatku sezóny sme dostávali góly a to trénerovi prekážalo. Niečo sme porobili na tréningoch, vrátili sme sa k základným veciam, poukazoval nám situácie, ktoré nám nešli. Sme dobrí aj do ofenzívy, vytvárame si šance, dávame góly, získavame body aj vonku a to je dobre.“

Po zápase s Duklou – Martin Mikovič

Ten jeho slová po zápase v Banskej Bystrici potvrdil a momentálne je spokojnejší. Stále platí, že jeho zverenci sa strelecky nepresadili len v jednom zápase, no od spomínaného Ružomberka našli opäť cestu k pevnej obrane, ktorá ich zdobila v minulom ročníku.

„Nič extra sme nemenili, ale sa zlepšila súčinnosť. Potrebovali sme viac času, lebo do defenzívy prišiel nový hráč Štetina a musel si chvíľu zvyknúť na ten systém. Teraz nám to funguje tak ako predtým v sezóne. To som najviac vyčítal mužstvu, že gólov čo sme inkasovali bolo veľmi veľa. Predtým sme dostali 10 gólov niekde po polovici sezóny, tentokrát to bolo na začiatku. Teraz máme štyri zápasy bez gólu, čo je vizitka celého mužstva, plus Domina Takáča, ktorého ja považujem za najlepšieho brankára v lige a som rád, že má najdlhšiu sériu bez inkasovaného gólu.“

Tá séria má momentálne 405 minút a Dominik Takáč so siedmimi vychytanými nulami predstihol v tejto pomyselnej tabuľke gólmana Podbrezovej Richarda Ludhu. A práve o týždeň sa v priamom súboji obaja brankári so svojimi spoluhráčmi stretnú v Podbrezovej.

09.10.2022
09.10.2022