Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Darujte 2 percentá najmenším spartakovcom

Darujte 2 percentá najmenším spartakovcom

spartak |

23.01.2023 |

Mládež

Aj v tomto roku, kedy náš Spartak Trnava oslávi okrúhle sté výročie od svojho vzniku, si Občianske združenie Spartakovská mládež dovoľuje opäť požiadať o 2 percentá z vašich daní.

„V prvom rade by som chcel poďakovať všetkým, ktorí nám venovali svoje dve percentá v minulom roku. Všetky prostriedky sme vynaložili na skvalitnenie tréningového procesu a nákup športových pomôcok pre amatérske mládežnícke tímy. Chceme pre tých najmenších vytvoriť podmienky, aby sa mohli naplno sústrediť na šport, ktorý majú radi. Počas tohto obdobia si vytvárajú priateľstvá na celý život. Našou úlohou je nielen ich učiť futbalové základy, ale aj viesť ich k hodnotám fair play, aby boli prospešní celej komunite aj v dospelosti. Preto sa uchádzame o prostriedky z daní a garantujeme, že budú vynaložené na dobrú vec,“ hovorí riaditeľ mládeže v Spartaku Marián Hýbela.

Darovať 2 percentá z vašich daní nie sú žiadnou platbou navyše, ale je to položka, ktorá by aj tak putovala do štátneho rozpočtu. Vy sami môžete rozhodnúť o tom, kam spomínané dve percentá pôjdu priamo a boli by sme radi, keby sa ste rozhodli ich venovať talentovaným mladým futbalistom Spartaka Trnava.

Všetky takto vyzbierané prostriedky budú použité na nákup športového výstroja, pomôcok iných nevyhnutných potrieb na tréningový proces amatérskych mládežníckych futbalových družstiev Spartaka Trnava.

Zakúpené boli:

– 2 Veo kamery

– 2 tablety v rámci využívania športtesterov U19 a U17

– prispeli sme tiež na autobus na medzinárodný turnaj U14 v talianskej Ravene a medzinárodný turnaj žiačok v Poľsku.

– zakúpili sme nové červeno čierne dresy pre U7 až U15 plus dievčenské kategórie a brankárov

– tréningové pomôcky pre silový rozvoj

– v pláne je ešte zakúpenie tréningového a vychádzkového oblečenia pre žiacke kategórie

Ako postupovať?

Zamestnanci

– zamestnávateľ vám po vykonaní ročného zúčtovania vystaví potvrdenie o zaplatení dane
– z tohto potvrdenia si viete vypočítať 2% zo zaplatenej dane – je to suma, ktorú nám môžete venovať, táto suma však musí byť minimálne 3,32 EUR.
– vyplňte formulár vyhlásenie o poukázaní 2% z dane – meno, rodné číslo, bydlisko, sumu zodpovedajúcu 2 % zaplatenej dane.
– obe tlačivá – Potvrdenie o zaplatení dane a Vyhlásenie o poukázaní 2 % dane doručte (odošlite poštou) najneskôr do 30. apríla na príslušný daňový úrad v mieste vášho bydliska. Daňové úrady majú 90 dní na to, aby previedli vaše 2% z dane na účet združenia.

Fyzické osoby

– vyplňte si daňové priznanie, kde sú uvedené kolónky na poukázanie 2%
– vypočítajte si 2% zo zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete venovať, minimálna suma však musí byť 3,32 EUR.
– vyplnené daňové priznanie doručte do 31. marca na príslušný daňový úrad v mieste vášho bydliska. Daňový úrad má 90 dní na to, aby previedol vami venovanú sumu na účet združenia.

Právnické osoby

– vyplňte si daňové priznanie, kde sú už uvedené kolónky na poukázanie 2%
– vypočítajte si 1,5% z dane z príjmov právnickej osoby, to je maximálna suma, ktorú nám môžete venovať. Svoj dar môžete rozdeliť medzi viaceré organizácie, minimálna výška daru pre jednu organizáciu je 8,30 eur.
– vyplnené daňové priznanie doručte do 31. marca na príslušný daňový úrad v mieste vášho bydliska. Daňový úrad má 90 dní na to, aby previedol vami venovanú sumu na účet združenia.

Predvypísané tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.

V mene všetkých našich detí vám ďakujeme!

Tagy:
23.01.2023
23.01.2023