Niké liga

27.04.2024 15:30 , Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

18:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 2

FC Spartak Trnava

Niké liga

06.04.2024 15:00 , Štadión pod Čebraťom

MFK Ružomberok

2 : 1

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

03.04.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Domov / Správy / Darujte 2 percentá najmenším spartakovcom

Darujte 2 percentá najmenším spartakovcom

spartak |

22.03.2024 |

Mládež

Ak ste podnikateľ alebo si robíte daňové priznanie sám, tak sa blíži termín na jeho podanie. Nenechajte prepadnúť 2 percentá z vašich zaplatených daní, o ktorých môžete vy rozhodnúť kam a na aký účel budú využité. Aj v tomto roku si dovoľujeme požiadať v mene Občianskeho združenia Spartakovská mládež o 2 percentá z vašich daní.

„V mene našich detí ďakujeme za každý príspevok, ktorý sme dostali. Teší nás, že sa nám darí každoročne vyzbierať viac finančných prostriedkov, ktoré sú kompletne využité v prospech našich detí, ktorých máme vo všetkých vekových kategóriách takmer štyristo. Pomáhajú nám skvalitniť tréningový proces, zlepšiť športovú infraštruktúru na športoviskách a v neposlednom rade nám dávajú možnosť porovnávať sa na kvalitne obsadených turnajoch s tými najlepšími. Chceme v tomto napredovaní pokračovať, aby sme z detí vychovali nielen kvalitných športovcov, ale najmä slušných a čestných ľudí. Budeme radi, ak nám v tomto úsilí pomôžete a venované peniazu budú vynaložené na dobú vec,“ hovorí športový riaditeľ mládeže v Spartaku Marián Hýbela.

Darovať 2 percentá z vašich daní nie sú žiadnou platbou navyše, ale je to položka, ktorá by aj tak putovala do štátneho rozpočtu. Vy sami môžete rozhodnúť o tom, kam spomínané dve percentá pôjdu priamo a boli by sme radi, keby sa ste rozhodli ich venovať talentovaným mladým futbalistom a futbalistkám Spartaka Trnava.

Všetky takto vyzbierané prostriedky budú použité na nákup športového výstroja, pomôcok iných nevyhnutných potrieb na tréningový proces chlapčenských a dievčenských mládežníckych futbalových družstiev Spartaka Trnava.

Zakúpené a podporené projekty z vašich 2 percent:

– tréningové pomôcky pre brankárov

– brankárske dresy pre všetky mládežnícke kategórie

– tréningové pomôcky na rozvoj kondičných schopností

– licencie pre 3 ks veo kamier

– lopty pre dorastenecké kategórie

– pomôcky pre fyzioterapeuta a náplň lekárničiek

– turnaj U13 v Slovinsku

– turnaj U14 v Madride

– turnaj U15 v Malajzii

– plánovaný turnaj U16 v Holandsku v roku 2024 (registračný poplatok)

– plánovaný turnaj W15 vo Švédsku v roku 2024 (registračný poplatok)

Ako postupovať?

Zamestnanci

– zamestnávateľ vám po vykonaní ročného zúčtovania vystaví potvrdenie o zaplatení dane
– z tohto potvrdenia si viete vypočítať 2% zo zaplatenej dane – je to suma, ktorú nám môžete venovať, táto suma však musí byť minimálne 3,32 EUR.
– vyplňte formulár vyhlásenie o poukázaní 2% z dane – meno, rodné číslo, bydlisko, sumu zodpovedajúcu 2 % zaplatenej dane.
– obe tlačivá – Potvrdenie o zaplatení dane a Vyhlásenie o poukázaní 2 % dane doručte (odošlite poštou) najneskôr do 30. apríla na príslušný daňový úrad v mieste vášho bydliska. Daňové úrady majú 90 dní na to, aby previedli vaše 2% z dane na účet združenia.

Fyzické osoby

– vyplňte si daňové priznanie, kde sú uvedené kolónky na poukázanie 2%
– vypočítajte si 2% zo zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete venovať, minimálna suma však musí byť 3,32 EUR.
– vyplnené daňové priznanie doručte do 31. marca na príslušný daňový úrad v mieste vášho bydliska. Daňový úrad má 90 dní na to, aby previedol vami venovanú sumu na účet združenia.

Právnické osoby                                   

– vyplňte si daňové priznanie, kde sú už uvedené kolónky na poukázanie 2%
– vypočítajte si 1,5% z dane z príjmov právnickej osoby, to je maximálna suma, ktorú nám môžete venovať. Svoj dar môžete rozdeliť medzi viaceré organizácie, minimálna výška daru pre jednu organizáciu je 8,30 eur.
– vyplnené daňové priznanie doručte do 31. marca na príslušný daňový úrad v mieste vášho bydliska. Daňový úrad má 90 dní na to, aby previedol vami venovanú sumu na účet združenia.

Predvypísané tlačivo: Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.

V mene všetkých našich detí vám ďakujeme!

Tagy:
22.03.2024
22.03.2024

This will close in 0 seconds