Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Ďalší pokus na zlomenie série s Liptákmi

Ďalší pokus na zlomenie série s Liptákmi

spartak |

05.04.2024 |

Správy

Po stredajšej pohárovej vsuvke čakajú teraz spartakovcov tri zápasy na pôde súpera. Už túto sobotu v Ružomberku, potom dva razy v Podbrezovej – liga, aj odveta pohára.

V prvom zápase semifinále Slovnaft cupu vyhrali Trnavčania tesne 1:0, no po zápase neboli spokojní s tým, akú pozíciu si vybojovali pred odvetou.

„Vyhrali sme, ale každý by bol radšej, keby ten výsledok bol 2:0 alebo 3:0. Myslím, že by sme si to zaslúžili, ale, bohužiaľ, neboli sme efektívni. Stále je to dobrý výsledok do odvety, vedieme, aj oni budú musieť kalkulovať a možno otvoria hru viac. Ja som na jednej strane nespokojný, že to mohlo byť lepšie, ale na druhej strane som spokojný, že vyhrávame,“ hovorí Kristián Koštrna, ktorý sa v závere polčasu blysol peknou individuálnou akciou a pohotovým zakončením, ktoré však brankár vyrazil.

Trnavčania odohrajú v priebehu siedmich dní tri súťažné zápasy. V nedeľu hrali ligu, v stredu pohár a zajtra znova liga v Ružomberku. Ani Liptáci neoddychovali, hoci pohár hrali ešte v utorok a treťoligové Lipany zdolali bez väčšej námahy.

„Je to nepríjemné hrať každý tretí deň a bude to náročné. Všetko je však o hlavách a verím, že sa nastavíme tak, aby sme ten Ružomberok konečne zdolali. Keď môžem hovoriť za seba, tak verím, že už tentoraz ich zdoláme a odvezieme si tri body.“

Ružomberok, ktorý na poslednú chvíľu prekĺzol do hornej šestky, má veľmi dobrú bilanciu proti Trnave. Neprehral so Spartakom od jesene 2020 a aj v tomto roku v prvom zápase jari doma zvíťazil 1:0.

„Zápasy s Ružomberkom sú stále o tom istom – my hráme, oni prídu raz k bránke a dajú nám gól. Tohto sa musíme vyvarovať. Nemôžeme dovoliť, aby Ružomberok išiel do vedenia. Naopak, vieme, že ak dáme my ten prvý gól, tak súperi to majú veľmi ťažké. Momentálne nám funguje veľmi dobre defenzíva, a to nemyslím len obrancov, ale celé mužstvo pracujeme veľmi dobre. Okrem toho sme aj efektívni, že dokážeme dať gól a vieme ten výsledok uhrať.“

Spartak v pohárovom zápase prišiel o stredopoliara Romana Procházku. Skúsený záložník si natrhol zadný stehenný sval a bude chýbať niekoľko týždňov. Otázny je aj štart Michala Ďuriša, ktorého trápi viróza a vynechal aj pohárový zápas. Naopak, po zranení je pripravený Samuel Štefánik a do tréningu sa zapojil aj Ján Bernát.

„Prochy je fantastický hráč. Odkedy dostal šancu od trénera, tak podával nadpriemerné výkony a aj podľa mňa patril k najlepším hráčom. Bude nám chýbať, ale sú tam ďalší chalani, ktorí čakajú na svoju šancu, verím, že sa o ňu pobijú a budú pripravení, aby sme boli ako mužstvo úspešní,“ myslí si Koštrna.

Zápas v Ružomberku sa začína v sobotu od 15. hodiny, rozhoduje ho Peter Ziemba a v priamom prenose ho odvysiela TV VOYO.

05.04.2024
05.04.2024