Považská Bystrica, Slovnaft Cup, 4. kolo, 1. 11. 2023 o 13:30

Teplan – Mihálek, Kucharčík (Da Silva), Pagáč (87. Pečarka), Vaculík, Zemko, Sloboda, Boris (79. Matejčík), Slávik (87. Čongrády), Grebenits, Kováč

Vantruba – Procházka, Štetina (46. Koštrna), Kóša, Kompan-Breznik (75. Azango) – Ofori, Bainovič, Štefánik, Bernát (40. Zeljkovič, 53. Paur), Daniel –  Ristovski

Góly: 64. Gerebenits – 17. Ofori, 67. Daniel

ŽK: Sloboda, Vaculík – Kompan-Breznik

Rozhodoval: Igor Valent

2750 divákov

Polčas: 0:1

O prvú strelu na bránku sa postaral Bernát po rohu, ale trafil iba do náruče Teplana. Krátko nato Ofori centroval na Ristovskeho, ktorý hlavou preloboval brankára, ale lopta skončila na brvne. Na opačnej strane mal veľkú šancu Kováč, ktorého peknú strelu zmaril ešte krajším zákrokom Vantruba.

V 17. min sa už skóre menilo, keď si Kelvin Ofori pripravil loptu za šestnástkou a oblúčikom trafil presne do pravého vinkla. Ďalšiu šancu mal po Oforiho vysunutí Ristovski, ale Teplan ho vychytal.

Vyrovnať mohol v 29. Gerebenits, ktorý sa ocitol sám pred Vantrubom, loptu poslal za jeho chrbát, ale z čiary ju vykopol Breznik. Po následnom rohu ten istý hráč šikovne tečoval strieľanú prihrávku, ale Vantruba loptu chytil. Trnavský brankár sa rozhodne nemohol sťažovať na nedostatok práce a v závere zápasu ešte musel chytiť hlavičku Kucharčíka po rohu.

Na začiatku druhého polčasu prišiel Spartak o zraneného Zeljkoviča, ktorý pred prestávkou nútene striedal Bernáta. Domáci cítili šancu na vyrovnanie a v 56. min musel opäť zachraňovať Vantruba pri Slávikovej šanci.

Po brejku sa do zakončenia dostal z uhla Daniel, ale trafil do bočnej siete. Trnavčania si toľko koledovali o gól, až ho dostali. Po vyše hodine Gerebenits usmernil zblízka do siete nepresnú strelu od svojho spoluhráča.

Gól však prebral hráčov Spartaka a po krížnom pase od Bainoviča stačilo Danielovi na zadnej tyčke len správne nastaviť nohu – 1:2. V 72. min Vantrubovi vypadla lopta a po dvojitom hraní rukou zahrávali domáci nepriamy kop zvnútra šestnástky. Kucharčik však hradbu tiel z 12 metrov neprestrelil. Spartak si už vedenie vo zvyšku zápasu postrážil a postúpil do ďalšieho kola, v ktorom sa stretne s Košicami.

POVEDAL PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Trnava): „Teraz sa už usmievam, ale cez zápas som sa príliš neusmieval. Toto je presne pohár a takéto ťažké zápasy v ňom bývajú. Dnes sme to pocítili, ale som rád za to, že sme postúpili. Prvý polčas sme mali pod kontrolou, aj keď aj domáci tam mali nejaké situácie. Bol to dobrý zápas z obidvoch strán, začalo sa vo vysokom tempe. My sme chceli zápas rozhodnúť v prvom polčase, čo sa nám nepodarilo, lebo dali sme iba jeden gól. Ak domáci stále žijú, tak 1:0 nestačí, a to sa ukázalo v druhom polčase, kedy sme mali zlý úsek. Domáci vyrovnali a mali ďalšie závary. Potom sme to preskupili a posledných dvadsať minút sme ustrážili bez vážnejších situácií. Som spokojný s postupom, hoci výkon nebol optimálny. Máme toho veľa za sebou a chalani sú unavení. Teraz sa nám zasa ďalší dvaja kľúčoví hráči zranili. Dnes sme nejakých hráčov aj rotovali, aby sme ušetrili sily, lebo hráme už v sobotu a máme málo času na regeneráciu.“