20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Domov / Správy / Chlapčenské mládežnícke tímy si zmerali sily s Trenčínom, dievčenské s Myjavou

Chlapčenské mládežnícke tímy si zmerali sily s Trenčínom, dievčenské s Myjavou

02.10.2023 |

Mládež

FC Spartak Trnava U19 – AS Trenčín U19 1:3 (0:2)

Devätnástka ťahá aktuálne nepriaznivú šnúru troch zápasov bez víťazstva. Po dvoch remízach prišla domáca prehra s Trenčínom 1:3. V 68. minúte prinavrátil Trnavčanom šance na body kontaktným gólom Lipovský, ale prakticky okamžite hostia strelili svoj tretí gól. Tímy mladších dorastov si zmerajú sily s Trenčínom v náhradnom termíne 18. októbra, pretože v kádri súpera prepukla viróza.

FCST U19: Fuka – Krchnár, Fančovič, Danihel, Ushchenko (46. Pristach), Stano (46. Straka), Adamkovič (66. Bukovský), Lipovský, Bilčík (C), Henyig (66. Vyskoč), Masár (61. Justh)

Góly: 68. Lipovský

ŽK: Krchnár

Peter Gaži: „Do zápasu sme vstúpili aktívne. Po zbytočnej strate lopty sme z prvej šance súpera dostali gól. Reakcia na inkasovaný gól nebola správna a Trenčín sa dostal veľmi rýchlo do dvojgólového vedenia. Po vystriedaní sa naša hra v určitých veciach zlepšila. Podarilo sa nám dať kontaktný gól, ktorý mal viesť k našej snahe o otočenie výsledku zápasu. Namiesto toho sme o minútu neskôr inkasovali gól po štandardnej situácii.“

FC Spartak Trnava U15 – AS Trenčín U15 1:1 (0:1)

S Trenčínom si zmerali sily aj naše žiacke kategórie. Tej najstaršej sa podarilo získať bod za domácu remízu 1:1. Po výmene strán zariadil konečný výsledok presným zásahom Kostoláni.

FCST U15: Slimák – Slovák, Zemko, Bohunický (41. Bartovič), Bartaloš, Mego (69. Ušák), Kostoláni, Hečko (C), Švenda (69. Fraňo), Ševčík, Fojta

Góly: 49. Kostoláni

ŽK: Slovák, Ševčík

Tomáš Kánik: „V zápase proti kvalitnému súperovi sme sa chceli prezentovať odvážnou a dobre organizovanou hrou. Obidvom tímom sa naskytovali príležitosti väčšinou po stratách lôpt v nebezpečných priestoroch. Súper mal viac striel na bránu, ale samotná hra bola pomerne vyrovnaná. Hráčov musím pochváliť, že sa snažili robiť v jednotlivých úsekoch hry veci, ktoré do nich od začiatku sezóny tlačíme, aj keď často nám chýba v predfinálnej a finálnej časti vyššia kvalita realizácie či už prihrávky alebo obchádzania súpera.“

FC Spartak Trnava U14 – AS Trenčín U14 3:1 (1:0)

Štrnástka pokračuje vo fantastických výkonoch aj naďalej. Triumf 3:1 zariadil tromi gólmi Štipčák a aj vďaka jeho hetriku patrí spartakovcom aktuálne prvá priečka.

FCST U14: Vlkovič – Ďuriš (44. Bošanský), Drevenák, Kalamár (C), Böhmer (44. Martinkovič), Štipčák, Fenič (58. Pavlis), Holbík (36. Zajánoš), Pokus (44. Ďurian), Kasan, Kráľovič (64. Rakús)

Góly: 3., 37. a 60. Štipčák

ŽK: Pavlis

Oliver Burian: „V nedeľu nás čakal kvalitný súper, s ktorým sme si opäť mohli nastaviť zrkadlo výkonnosti. Úvod zápasu bol z našej strany výborný, išli sme do rýchleho vedenia, boli sme rýchli v otváraní hry, presní, efektívni a dostávali sme sa do nebezpečných priestorov po pekných akciách, len škoda nevyužitých šancí. V druhej polovici polčasu sme začali prepadávať v strede a nerobili sme správnym spôsobom vysoký pressing, čo vyústilo do toho, že aj súper začal držať loptu, no do nebezpečných priestorov sme ho nepúšťali. Druhý polčas sme opäť začali výborne, išli sme do vedenia o dva góly, avšak vzápätí sme po veľmi ľahkej individuálnej akcii nechali súpera skorigovať. Dobre sme však reagovali, pridali sme ďalší gól a mnoho šancí zostalo nevyužitých. V celkovom ponímaní s výkonom spokojný nie som, bolo tam veľmi veľa individuálne nesebavedomých a slabších výkonov, a takisto mi chýbal väčší pokoj na lopte a častejšie otáčanie ťažiska hry.“

AS Trenčín U13 – FC Spartak Trnava U13 2:6 (1:2)

Misiu s názvom Trenčín zvládli aj hráči kategórie U13. Tí viedli pod hradom Matúša Čáka po polčase najtesnejším rozdielom, ale po výmene strán si postupne vytvorili štvorgólový náskok.

FCST U13: Mesároš – Ličák, Mego, Mikulec, Polaček (C), Poliak, Polťák, Kohutovič, Piešťanský, Dvorský, Kuss, Hambálek, Repáň, Marčiš, Bumbera, Kollár, Šima, Junas, Miklovič, Fojta, Strojný

Góly: 15. Kuss, 31. Polťák, 43. Junas, 57. a 59. Dvorský, 69. Marčiš

Filip Nádaský: „V tréningovom procese sme sa počas posledných dvoch týždňov zameriavali na vysoký pressing na súperovej polovici. V zápase sa dané prvky z tréningu preniesli a získavali sme množstvo lôpt po otváraní hry súpera. Prvých 15 minút bol zápas vyrovnaný. Súper bol nebezpečný v strede poľa, kde nás prehrával. My sme boli nebezpeční v krídelných priestoroch, keď sa ukázalo naše sebavedomie a kreativita v situáciách 1 na 1. Zápas v náš prospech výrazne ovplyvnila červená karta súperovho brankára v 25. minúte. Aj na základe početnej výhody sme išli do polčasu s tesným vedením 2:1. Druhý polčas v početnej výhode sme nezačali vôbec dobre a inkasovali sme vyrovnávajúci gól. Síce sme chlapcov cez polčasovú prestávku motivovali k tomu, aby boli dominantní v držaní lopty, avšak opätovne, ako tomu bolo minulé zápasy, nám chýbala medzihra vo vedení útoku a ponuková činnosť. Získavali sme nespočetne veľa lôpt, avšak namiesto toho, aby sme diktovali tempo hry a mali loptu vo vlastnom držaní, sme loptu neuvážene odovzdávali súperovi. Neskôr sme však výhodu využili v náš prospech a zvíťazili sme 6:2. V druhom polčase som nebol spokojný s finalizáciou útokov, pretože toľko nespočetných vyložených šancí, ktoré sme mali, musíme premieňať.“

AS Trenčín U12 – FC Spartak Trnava U12 8:11 (3:5)

Najmladší žiaci nechali zabudnúť na minulotýždňovú prehru v Dunajskej Strede a po skvelom výkone zvíťazili v Trenčíne rozdielom triedy 11:8. O štyri presné zásahy sa postaral Kráľovič.

FCST U12: Martanovič, Kamenár – Jurík, Hambálek, Kráľovič, Mišo, Franta, Belička, Červeň, Bulík, Virág, Böhman, Urdzik, Dulík, Macho, Korytár, Hutta, Llanaj, Bašty (C), Ščasný, Královič, Kuna

Góly: 3. Hambálek, 9., 22., 42. a 46. Kráľovič, 11. Böhman, 19. Bulík, 32. Virág, 39. Belička, 53. Mišo, 59. Macho

Róbert Polakovič: „Do zápasu sme vôbec nevstúpili dobre a hneď na začiatku sme inkasovali. Potom sme na ihrisku mohli vidieť rovnaký priebeh ako v posledných zápasoch. My sme boli aktívni na lopte aj bez nej a súper hrozil z protiútokov. Výborne sa nám podaril vstup do druhého polčasu, keď sme v priebehu pár minút dokázali otočiť skóre, a to sme už do konca zápasu nepustili z našich rúk. Chalanom patrí gratulácia k zaslúženej výhre a dobrému výkonu.“

Spartak Myjava WA – FC Spartak Trnava WA 3:0 (2:0)

Po nešťastnej prehre na domácej pôde s Banskou Bystricou čelili naše ženy majsterkám z Myjavy. Žiaľ, Trnavčanky ťahali v zápase za kratší koniec a prehrali rozdielom triedy 0:3.

FCST WA: Nemochovská – Servátková, V. Čeriová (C), Randová, Belicová, Žigová, Tyčiaková, S. Horváthová (71. Konečná), Tonkovičová (71. Pivarčiová), Martišková (77. M. Čeriová), Cedulová (55. Bederková)

Matej Chocina: „Po reprezentačnej pauze sme si chceli napraviť chuť proti lídrovi tabuľky a dobrým výkonom sa pokúsiť bojovať. Začiatok zápasu sme sa viac-menej bránili, avšak postupne sa hra začala vyrovnávať a vytvorili sme si aj pár príležitostí na ohrozenie brány súpera. Inkasovali sme však lacný gól, opäť po štandardnej situácii a našom nedôraznom bránení v pokutovom území. Myjava stihla pridať pred odchodom do šatne ešte jeden gól, a to bol, bohužiaľ, zlomový moment zápasu. Hneď na začiatku polčasu sme opäť inkasovali gól z kategórie lacných. Ďalej sme sa snažili kombinovať a streliť súperovi aspoň jeden gól, avšak finalizácia v útoku nám v tomto zápase vôbec nevychádzala. Na túto prehru musíme rýchlo zabudnúť a poctivo sa pripraviť na pohárové stretnutie proti Pečeňadom.“

FC Spartak Trnava WU19 – Spartak Myjava WU19 3:5 (2:1)

Trnavské mládežníčky odohrali svoje majstrovské zápasy netradične vo štvrtok. Dorastenky nedotiahli výborne rozbehnutý zápas do úspešného konca. V 59. minúte zvýšila Krištofiaková z pokutového kopu na 3:1, ale hostkám sa podarilo v priebehu dvadsiatich minút otočiť stav stretnutia štyrmi presnými zásahmi.

FCST WU19: Bukrotínová – Voščinárová (C), Stanková (77. H. Bačiková), Barutová (46. Z. Horváthová), Reháková, Krištofiaková, Polačková, Krupová (46. Lehocká), Eckerová, Pekárová, Halásová

Góly: 27. Halásová, 31. Pekárová, 59. Krištofiaková (z 11m)

ŽK: Voščinárová

Viktória Čeriová: „Po prehratom derby zápase nás čakal na domácej pôde ďalší ťažký súper, proti ktorému sme chceli naplno bodovať a napraviť si chuť. Bohužiaľ, duel nám opäť nevyšiel. Súper nás prevýšil vo všetkých herných činnostiach a väčšinu času sa zápas odohrával na našej polovici, pričom sme sa nevedeli vyslobodiť z obranného bloku. Aj napriek obrovskému tlaku súpera sme dokázali dať gól a byť vo vedení. Do druhého polčasu sme vstupovali za stavu 2:1 a podarilo sa nám z penalty zvýšiť, avšak tento stav sme nedokázali našou nedôraznou hrou udržať a inkasovali sme gól, ktorý súpera nakopol a pridal ďalšie. Prehra ma veľmi mrzí, pretože viem, že máme kvalitný káder a dievčatá dokážu podať lepší výkon. Musíme v tréningu zapracovať, aby sme odstránili chyby a začali sa im vyvarovávať.“

FC Spartak Trnava WU15 – Spartak Myjava WU15 15:0 (9:0)

Žiačky nedopustili podobnú drámu a svoju suverenitu pretavili v prvom polčase do deviatich gólov. Po výmene strán ich pridali ďalších šesť. Zhodne po štyri góly strelili Tanková s Amrichovou a strelecky sa presadila aj brankárka Prešinská, ktorá premenila pokutový kop.

FCST WU15: Prešinská – Zacharová, Vejčíková, Vlčková, Huttová, Amrichová, Tančoková, Hankociová (C), Oroszi, Králiková, Tanková, Hudecová, Pavlíková, Jankovičová, Mikulková, Polačiková, Petranská

Góly: 9., 36., 53. a 57. Tanková, 11. Králiková, 18., 20., 22. a 76. Amrichová, 26. a 77. Tančoková, 32. Prešinská (z 11m), 34. Mikulková, 62. Hankociová, 69. Vlčková

Róbert Halada: „Dievčatá nastúpili proti tímu z hornej polovice tabuľky s veľkým odhodlaním a cieľom hrať aktívne a zlepšiť komunikáciu, na čo sme sa v týždni na tréningoch aj zamerali. Po opatrnejšom úvode sa dievčatá dostali do tempa, zatlačili súpera na jeho polovicu, boli aktívne a postupne sa im darilo streliť góly po prihrávkach z krídelných priestorov. Taktiež pridali góly po strelách spoza šestnástky a tiež po individuálnych prienikoch. V tréningoch sa chceme venovať vylepšeniu a rýchlejšiemu otáčaniu hry. Dievčatám ďakujem za výkon, po ktorom vládla spokojnosť.“