Niké liga

17.03.2024 17:30 , Tehelné pole

ŠK Slovan Bratislava

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

10.03.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Slovnaft cup

06.03.2024 17:30 , Michalovce

MFK Zemplín Michalovce

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

02.03.2024 17:00 , Tehelné pole

ŠK Slovan Bratislava

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

24.02.2024 15:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 0

MFK Dukla Banská Bystrica

Niké liga

18.02.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Domov / Správy / „Chceme ísť do finále, máme to vo vlastných rukách“

„Chceme ísť do finále, máme to vo vlastných rukách“

spartak |

03.04.2023 |

Správy

Včerajšie derby malo atmosféru, aká k takému zápasu prináleží. Zaplnené tribúny urobili maximum, aby hráčov vyhecovali k maximálnym výkonom. To sa napokon podarilo v defenzívnej činnosti, kde sa obaja súperi, vediac o dôležitosti zápasu, strážili až príliš pozorne, aby sa dopustili väčšej chyby.

Hoci sa napokon nepodarilo prekonať tohtosezónny ligový rekord v návštevnosti, takmer päťciferná návšteva bolo o to hlučnejšia. Ak by v Trnave bolo o 73 ľudí viac, bolo by to rovnako ako na zvyšných piatich štadiónoch dohromady. A to hrala doma aj Dunajská Streda, ktorá je zasa o kus bližšie k titulu.

Škoda len, že delegát si opäť musel do zápisu poznačiť aj body, za ktoré klub neminie pokuta. Ak by však štadióny boli jediným dejiskom, kde znejú vulgarizmy, tak by sme žili v takmer ideálnej spoločnosti. Sú však zrejme jediným prípadom, kde sa za to trestá organizátor…

Pripravená polícia a usporiadatelia tentoraz len dohliadali nad bezpečnosťou a nemali dôvod na zásah. Hráči si napriek tomu atmosféru v hľadisku pochvaľovali. Neraz pripomínajú, že sa im hrá lepšie v takomto, hoci často vyhrotenom prostredí, ako v komornej aréne, kde chýbajú priaznivci hosťujúceho mužstva. A to je v zápasoch slovenskej ligy vo väčšine prípadov.

„Trocha dlhšie sme sa kvôli úvodnému choreu s dymovnicami rozcvičili, ale sú to naši fanúšikovia patrí im veľká vďaka za to, ako nás celý zápas povzbudzovali,“ pochválil viac ako deväť tisíc trnavských priaznivcov obranca Matej Čurma.

Výkon na ihrisku napokon stačil iba na deľbu bodov. Najväčšiu šancu zápasu mal domáci útočník Taiwo, ktorý však po Procházkovom centri a šikovnom uvoľnení sa, prestrelil Trnovského bránku. Nekonalo sa ani ofenzívne predstavenie aktuálneho majstra, ktorého nepustili domáci do žiadnej šance. „Poučili sme sa z chýb, ktoré sme spravili na Tehelnom poli a teraz sme ich už neopakovali. Smerom dopredu sme chceli byť viac nebezpeční. Nedotiahli sme však niektoré situácie, ale bolo to lepšie, škoda, mohli sme sa našim fanúšikom odvďačiť za tú prehru tam,“ povedal Samuel Štefánik.

Bod sa málil obom, no pred odvetou semifinále Slovenského pohára je pozitívom fakt, že najlepšie strieľajúce mužstvo vyšlo naprázdno. Spartak si v lige udržal čisté konto prvý raz od 13. kola v Banskej Bystrici. Ak si ho udrží v stredu v pohárovom zápase proti Trenčínu, tak postúpi do finále.

„Toto je pre nás momentálne najdôležitejší zápas. Chceme ísť do toho finále, máme to dobre rozohrané a máme všetko vo vlastných rukách,“ hovorí Matej Čurma, ktorý neskrýva, že spartakovci sa momentálne viac sústredia na záver pohárovej súťaže.

Semifinálový zápas proti Trenčínu sa hrá v stredu 5. apríla od 18. hodiny. Lístky sa dajú kúpiť online v sieti maxiticket alebo v klubovom fanshope. Permanentári majú vstup voľný. Viac info na: https://fcspartaktrnava.com/prazdniny-sa-mozu-zacat-na-stadione/.

03.04.2023
03.04.2023

This will close in 0 seconds