Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Cesta za obhajobou sa začína v Šuranoch

Cesta za obhajobou sa začína v Šuranoch

spartak |

13.09.2023 |

preview

Spartak dnes vstupuje do nového ročníka Slovnaft Cupu na pôde ŠK Šurany. Mužstvo z mestečka v Novozámockom okrese účinkuje momentálne v 5. lige, kde je s piatimi bodmi za 1 víťazstvo a 2 remízy na 8. mieste. Rovnaký bodový zisk má na svojom konte aj Spartak v lige.

Kým Trnavčania mali cez víkend pauzu, Šurany hrali svoj ligový zápas a pripísali si na svoje konto tretiu prehru v sezóne, keď prehrali na ihrisku Okoličnej na Ostrove 0:1.

Šurany už majú svoj prvý zápas v Slovenskom pohári za sebou, keď v úvodnom kole prekvapivo postúpili cez Branč. Mužstvo, ktoré hrá o súťaž vyššie zdolali 2:0 o góloch Brauna a Vadkertiho.

Trnavčania vstupujú do súťaže, v ktorej v predchádzajúcich dvoch ročníkov nenašli premožiteľa. Ak by sa im podarilo vyhrať aj do tretice, bol by to skutočný unikát. Cesta do Košíc, kde sa uskutoční finále je však dlhá a začína sa dnes v Šuranoch.

Spartak už v Šuranoch hral v priateľskom zápase pred 48 rokmi. Vtedy na ihrisku nastúpili aj najväčšie hviezdy v unikátnych červeno-čiernych šachovnicových dresoch.

„Chceme nadviazať  na predošlé dva ročníky, keď sa nám v pohári darilo, ale ťažko si v tejto súťaži stanovovať nejaké konkrétne ciele. Pôjdeme od zápasu k zápasu a verím, že sa vyvarujeme niečomu podobnému ako bolo naposledy s Bolerázom, keď sme postúpili až po penaltách,“ hovorí tréner Michal Gašparík.

Vlani pri vstupe do súťaže sa jeho zverenci natrápili s mužstvom zo 4. ligy, keď až v závere vyrovnali a boli úspešnejší po strelách z bieleho bodu. Paradoxom je, že aj vďaka tomuto výsledku môžu ešte stále účinkovať v pohárovej Európe. „Aj taký vie byť futbal. Ste na hranici vypadnutia a nakoniec obhájite celkové víťazstvo. Tak sa ukázalo, aká je tenká hranica medzi úspechom a neúspechom. Verím, že tentoraz si v tých prvých kolách postup postrážime a uvidíme akých potom dostaneme súperov. Z toho zápasu sme sa poučili. Vtedy sme pretočili až 11 hráčov a nefungovalo nám to. Veľmi sme sa vytrápili a nakoniec sme boli šťastnejším postupujúcim.“

Michal Gašparík doprial počas reprezentačnej pauzy hráčom dlhšie voľno na regeneráciu po náročnom lete. Trojica reprezentantov Ristovski, Kóša a Zeljkovič mali povinnosti pri národných tímoch, no iná trojica Ďuriš, Bernát, Đurič zasa do mužstva pribudla. Tréneri majú teda z čoho vyberať pre dnešný zápas. „ V tomto smere si to chceme trošku postrážiť. Chalani sú odpočinutí, repre pauza padla všetkým vhod. Dobili sme sa energiou a môžeme makať. Do polovice decembra pôjdeme takmer bez  prestávky. Chcem v tomto zápase vidieť aj nových hráčov a budeme hrať vo veľmi kvalitnej zostave.“

Zápas sa v Šuranoch začína dnes od 16:30 h. Vstupenky za 6 € sa dajú kúpiť v pokladni pred štadiónom od 15. hodiny.

13.09.2023
13.09.2023