Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Cenné tri body za Azangov gól

Cenné tri body za Azangov gól

spartak |

05.11.2023 |

Správy

Vo včerajšom zápase proti poslednému mužstvu tabuľky to rozhodne neboli žiadne strelecké hody a podobne ako pred týždňom, rozhodol o najtesnejšom víťazstve Spartaka Azango. Jeho strela spoza šestnástky zapadla presne k tyčke a zrejme nikto na štadióne nečakal, že to bude posledná gólová radosť.

Na hráčoch Trnavy však bola vidno chýbajúca energia a naopak, ViOn bol stále na dostrel a jeho hráči sa do posledných minút snažili čosi s výsledkom urobiť.

„Sú to tri body ako každé iné, či vyhráte 4:0 alebo 5:0. Pre náš veľmi dôležité tri body do tabuľky, ktoré sme potrebovali. Vieme, že hra asi nebola ideálna, to si uvedomujeme. Máme toho za sebou veľa, mali sme ťažké nohy, na čo sa však nemôžeme vyhovárať. Dôležité sú body a tie máme,“ zhrnul zápas krajný obranca Kristián Koštrna.

Vyzdvihol aj hru súpera, ktorý im už v úvode tejto sezóny uchmatol dva cenné body. „Treba povedať, že Zlaté Moravce hrali podľa mňa veľmi dobre, organizovane, z bloku a stále nás vysoko pressovali. My sme dali na 1:0 a chceli sme ísť za druhým gólom, aby sme ten zápas uzavreli, čo sa však nepodarilo.“

Po dlhšom čase hrali spartakovci v štvorčlennej obrannej formácii. Z časti aj preto, že Michalovi Gašparíkovi dochádzajú defenzívni hráči. Koštrna hral na svojej pravej strane, na ľavej strane alternoval Martin Šulek. Obaja však v zápase pri streľbe z väčšej vzdialenosti ostali ležať.

„Ako som vystrelil, tak som niečo pocítil v svale, ale dúfam, že bude všetko v poriadku. Pôjdem si dať skontrolovať pre istotu,“ hovorí Koštrna, ktorý zápas dohral. Jemu sa zranenie prihodilo v čase, keď už aj tak nemohol striedať. Horšie to vyzerá s Martinom Šulekom, ktorý zápas nedohral a ešte pred prestávkou musel odísť z ihriska. Pri náprahu mu do strely vložil nohu protihráč a kolíkmi mu zastavil priehlavok. Toto vyzerá vážnejšie a Spartaku bude zrejme chýbať ďalší obranca.

Rekordný detský sektor

Na včerajší zápas si našlo cestu zhruba tri a pol tisíca fanúšikov. Osobitne však treba vyzdvihnúť krásnu návštevu v detskom sektore. Viac ako 650 detí nahlásených v rámci akcie školy a športové kluby zadarmo a ďalšie menšie skupinky sa svojimi hlasivkami pridali k atmosfére na štadióne. Viackrát úspešne reagoval na prekrikovačku s kotlom a napokon ich prišli pozdraviť po zápase aj spartakovci. Vyše stočlenná výprava prišla z trnavského BESSTU, tradične silný fanklub pricestoval z ružindolskej základnej školy a plný autobus bol aj z piešťanského PFK. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli, ale najmä oddaným pedagógom a trénerom, ktorí robili deťom sprievod.   

05.11.2023
05.11.2023