28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Aston Villa

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

Domov / Správy / Bainovič a Breznik si proti Podbrezovej otvorili strelecké účty

FC Spartak Trnava:

Takáč – Šulek (79. Koštrna), Štetina (46. Ujlaky), Gorosito, Kompan Breznik – Bukata (66. Procházka), Bainovič, Štefánik – Oseni (74. Daniel), Ristovski, Azango (74. Ofori)

FK Železiarne Podbrezová:

Ludha – Bartoš, Bakaľa, Oravec – Kováčik, Bajo (46. Špyrka), Paraj (61. Osei), Grešák (71. Talakov) – Galčík (86. Kuzma), Kabongo, Ďatko (61. Blahút)

Góly: 45.+ Bainovič (Bukata), 48. Kompan Breznik (Štefánik)

ŽK: Kompan Breznik, Oseni, Procházka, Bainovič – Bajo, Grešák, Bartoš

Rozhodovali: Kišš – Ferenc, Hrmo

Diváci: 2516

Polčas: 1:0

Na ligový duel proti Podbrezovej vymenil tréner Gašparík takmer celú základnú jedenástku, zo základu proti Lechu ostali iba brankár Takáč a stopérska dvojica Štetina – Gorosito. Spartak začal vysokým napádaním rozohrávky a na súpera to platilo. Hostia odovzdávali pomerne rýchlo loptu, avšak šance nepribúdali.

Prvá vážna situácia prišla v 20. minúte, keď prihrávku Azanga z pravej strany napálil Ristovski do brankára Ludhu a odrazenú loptu poslal Oseni iba do tyče bránky Podbrezovej.

V 32. minúte sa lopta odrazila so šťastím pred rozbehnutého Azanga, ktorý sa rútil na bránku úplne sám, ale zaváhal a strelou mieril iba do pripraveného Ludhu.

Celopolčasová prevaha sa pretavila do gólu až v nadstavenom čase. Akcia cez pravú stranu a Bukata dával z krídla prihrávku do druhej vlny na Bainoviča a ten nezaváhal, exportným zásahom prekonal brankára hostí – 1:0.

Po polčase už na ihrisko neprišiel Štetina, ktorého nahradil Ujlaky. Skvelý nástup do polčasu vyjadrili Trnavčania aj do skóre, keď po rohovom kope Štefánik odcentroval na vzdialenejšiu tyč a nestrážený Kompan Breznik si otvoril strelecký účet v našom drese – 2:0.

Rozdielom triedy mohlo narásť skóre o pár minút neskôr, ale pekná akcia cez Šuleka a strele Oseniho skončila po zákroku Ludhu tesne mimo bránky. Bez gólu sa skončila aj čistá šanca Ristovskeho, v 54. minúte trafil osamotený iba do Ludhu. Silnú minutáž v úvode druhého polčasu zakončil Azango, keď technickou strelou mieril tesne vedľa bránky Podbrezovej.

Po hodine hry sa dostal do sľubného zakončenia opäť Ristovski, ale Ludha bol proti, skóre sa nemenilo, po dobrej strele z toho bol iba rohový kop. Spartak si dobre rozohraný zápas užíval, na hráčoch bolo vidno hlad po futbale. Prácu mal brankár Takáč v 73. minúte, chytil prudkú strelu Špyrku. Rovnaký hráč neuspel z rovnakej situácie ani o desať minút neskôr. Streleckú bodku za stretnutím mohla dať unikajúca dvojica Ristovski – Ofori, ale druhý menovaný sa v poslednej chvíli pred strelou pošmykol.

Strelecký účet si v trnavskom drese otvorili dvaja noví hráči a Spartak porazil Podbrezovú 2:0. Prvá ligová výhra v ročníku prišla vhod, už v stredu 23. augusta hostíme v play-off Európskej konferenčnej lige Dnipro-1. Zápas sa začína o 18.30.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Spartak): „Som strašne rád za výhru, aj za to, že sme vtiahli chalanov čo nehrali s Lechom do hry. Podali dobrý výkon, ktorý nám zabezpečil výhru nad lídrom. Bolo tam veľmi veľa dobrých výkonov. Ten zápas sme mohli rozhodnúť skôr, mali sme viac šancí, ustrážili sme si po dlhej dobe aj nulu vzadu. Nie je to ľahké nastupovať medzi pohárovými zápasmi, pretože tú energiu a emóciu sústreďujete na väčšie zápasy. Potrebovali sme tri body a som za nich vďačný.“

Roman Skuhravý (Podbrezová): „To že sme hrali zápas v tejto dobe, sme si mysleli, že by sme ho mohli zvládnuť. Majú náročný program, viem, kde je ich pozornosť. Ukázala sa kvalita Trnavy, keď nebudeme hrať na 100% tak neuspejeme. Prvý polčas bol vyrovnaný, my sme sa do zakončenia nedostali, súper mal dve šance a jednu pretavili do gólu. Zlom bol v druhom góle, keď dohrali štandardku. Trnava bola lepšia, mali sme veľa priemerných výkonov, naše šance sme nepremenili a prehrali sme. “