03.04.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

31.03.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

10.03.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

3 : 0

06.03.2024 17:30 , Michalovce

MFK Zemplín Michalovce

0 : 2

Domov / Správy / Andeli zmazali stratu dvoch gólov a získali so Žilinou aspoň bod

Andeli zmazali stratu dvoch gólov a získali so Žilinou aspoň bod

admin |

07.08.2022 |

Správy

Štadión Antona Malatinského, 4. kolo, Fortuna liga 2022/2023, nedeľa 7.8. v 20:30

MŠK ŽILINA

2:2

FC Spartak Trnava:

Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Bolaji (57. Ristovski) – Bukata (46. Boateng), Štefánik (87. Azevedo) – Savvidis – Daniel (77. Iván), Paur, Yusuf

MŠK Žilina:

Belko – Rusnák, Stojchevski, Nemčík, Bari – Kopas – Myslovič, Gidi (85. Iľko) – Kaprálik (77. Sluka), Jibril (65. Galčík), Ďuriš

Góly: 68. Boateng (Štefánik), 84. Savvidis (Koštrna) – 24. Kopas, 54. Stojčevski

ŽK: Štetina, Paur, Azevedo – Bari, Stojčevski

Rozhodovali: Ziemba – Bednár, Poláček

Diváci: 2266

Polčas: (0:1)

Spartak nastúpil na duel štvrtého kola Fortuna ligy bez čistokrvného hrotového hráča, Ristovski a Boateng čakali na svoju šancu na lavičke náhradníkov. O ofenzívu sa tak staralo trio Daniel, Paur a Yusuf.

Ako prvý skúsil ohroziť bránku Žiliny Štefánik v tretej minúte, ale po prihrávke od Paura mieril tesne vedľa. Rovnako mimo mierila aj strela Koštrnu o minútu neskôr. Veľkú šancu mali andeli aj v trinástej minúte, Daniel centroval z pravej strany, Paur priťukol hlavou a Yusuf musel zakončovať z prvej a zamieril nad bránku. Úvodných dvadsať minút patrilo Spartaku, na ihrisku bolo iba jedno útočiace mužstvo.

V 24. minúte sa hostia dostali k rohovému kopu, po centri Bariho sa lopta dostala k Myslovičovi a ten posunul na hranicu šestnástky na Kopasa, ktorý prestrelil všetko čo mal a poslal Žilinu do vedenia – 0:1. O štyri minúty neskôr mohol vyrovnať Paur, ale center z ľavej strany od Yusufa nezakončil presne.

V 37. minúte sa predviedol skvelým zákrokom Takáč, bombu Kopasa spoza šestnástky vytlačil na rohový kop. Prácu mal aj v úplnom závere polčasu, keď Ďurišovo zakončenie po rohu s námahou vyrazil na roh.

Hoci Trnavčania súpera zatlačili do obrany, prvý polčas prehrali a tréner Gašparík musel reagovať striedaním, na trávnik poslal Boatenga za Bukatu. Nováčik na ihrisku sa dostal do zakončenia už v 48. minúte, ale strele z otočky chýbala razancia. O dve minúty sa do hlavičky oprel aj Paur, ale center od Yusufa nezužitkoval podľa svojich predstáv.

Prišiel však roh Žiliny v 54. minúte a prvú loptu odrazenú od Kopasa ešte Takáč vyrazil, ale na dorážku od Stojčevskeho už nemal nárok – 0:2. Reakcia trénera nenechala na seba dlho čakať, Ristovski nahradil Bolajiho a Spartak sa vrhol do útoku. Hlavičkou preveril pripravenosť Belka v bránke hostí Boateng v 64. minúte, o minútu neskôr mal gól na hlave Štetina, ale chýbali centimetre. Veľmi blízko zníženia skóre bol aj Boateng, ale ani on nemieril hlavou presne. Silná trojminútovka Trnavy sa tak gólom neskončila.

Šťastena sa však na stranu domácich naklonila v 68. minúte, keď na roh Štefánika najvyššie vyskočil Boateng a poslal loptu do siete presnou hlavičkou -1:2. Aktivita Spartaka ešte vzrástla, pridali sa aj diváci a v 76. minúte mohol vyrovnať Štetina, hlavou mieril mimo. Ešte väčšiu šancu na vyrovnanie mal v 79. minúte Boateng, prebral si loptu, podstrelil Belka a loptu smerujúcu do brány odkopol v poslednom momente hosťujúci Rusnák.

V 84. minúte sa na pravej strane dostala lopta od Koštrnu po krátkej prihrávke k Savvidisovi a Grék technickou strelou prekonal Belka – 2:2. O dve minúty sa zaskvel Takáč, strelu z priameho kopu v podaní Kopasa bravúrne vyrazil do bezpečia.

V nadstavenom čase sa rútil na bránku hostí z ľavej strany Yusuf, jeho bomba vystrašila Belka, ale gólman odolal. Neskóroval ani Štetina po rohu Azeveda a tak po dobrom výkone v druhom polčase sa Spartak gólovo presadil dvakrát a vybojoval so Žilinou aspoň bod.

Tlačová konferencia FC Spartak Trnava vs. MŠK Žilina

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Gašparík (Spartak): „Úvod zápasu sme mali veľmi dobrý, ako v ostatných zápasoch, nútili sme súpera dvadsať minút odkopávať lopty. Potom sa stalo, to čo nás sprevádza, dostali sme gól z prvej strely, loptu sme mali odkopnúť do autu, bol z toho lacný roh a inkasovali sme. Ľudia začali pískať, polčas sa dohral ako sa dohral. Druhý polčas sme začali aktívne, žiaľ inkasovali sme na 0:2, prešli sme na troch obrancov s dvomi útočníkmi, zjednodušili sme hru a začali sme hrať vabank. Prišlo veľa príležitostí. Na jednej strane som rád, že máme bod, na druhej strane mám vnútorný pocit, že zápas sa dal vyhrať, situácií bolo veľa. Pekný zápas, som rád, že ideme hrať konečne von. Nie je jednoduché hrať doma štyri zápasy, keď sa výsledok nepodarí ako nám s Bystricou, tak sa dostávate pod tlak, hlavne v Trnave. Napriek nie ideálnemu štartu do sezóny, máme najväčších konkurentov na dostrel. Verím, že potrápime Poliakov a konečne hráme vonkajší zápas.

Jaroslav Hynek (Žilina): „Myslím, že sme videli výborný zápas, plný šancí s výbornou kulisou. V prvom polčase sme boli nepresní, chuť Trnavy rozhodnúť skoro bola vidieť, boli sme nepresní, síce sme ustáli jednu, dve šance, využili sme šance a boli sme maximálne efektívni. Dokázali sme reagovať na zmenu rozostavenia, sila Trnavy bola obrovská, tlak sme neustáli. Mali sme brejk na 3 na 2, ktorý sme mali lepšie vyriešiť, zápas by sme dohrali lepšie, no nestalo sa. Súper mal pred vyrovnaním veľa šancí, hlavičiek, takže vo finále sme radi za to, že sme bod uhrali.“