19.10.2024 18:00 , Štadión A. Malatinského

Víkend mládeže v znamení krajského i slovenského derby

20.10.2024 |

Mládež

FC Spartak Trnava U19 – MFK Dukla Banská Bystrica U19 3:2 (1:1)

V zápase najstarších mládežníkov proti Banskej Bystrici sa spartakovci dvakrát doťahovali. O výsledkovom obrate rozhodli v priebehu pár sekúnd štvrťhodinu pred koncom zápasu, keď sa presadil dvakrát Duchovič. K obratu prispel asistenciou aj Bukovský, ktorý gólom zariadil v piatok druholigovým Malženiciam remízu 1:1 v Zlatých Moravciach. Bukovský ťažil medzi mužmi z individuálnej akcie ďalšieho trnavského dorastenca – Filipa Trella.

FCST U19: Húska – Velický (86. Hesko), Pristach, Uščenko (C), Konopka, Ležák, Henyig (65. Ptačín), Farkaš, Duchovič, Priecel (65. Bukovský), Bugár (65. Vyskoč)

Góly: 34. Uščenko, 74. a 75. Duchovič

ŽK: Uščenko, Bukovský, Ptačín, Vyskoč

Peter Gaži: „Prvý polčas sme ukázali na ihrisku viacero pozitívnych vecí, na ktorých pracujeme. Trocha nás zabrzdil prvý inkasovaný gól, paradoxne po situácii, na ktorú sme pred zápasom upozornili. Dôležitý vyrovnávajúci gól strelil Uščenko, ktorý dorazil dobre zahratý priamy kop Ležáka. V druhom polčase išiel súper znova do vedenia po rohovom kope. Od tohto momentu sme zvýšili tempo hry a otočili zápas. Vyrovnávajúci gól strelil Duchovič po akcii, kde boli zapojení všetci striedajúci hráči. Víťazný gól dal ten istý hráč po výbornej finálnej prihrávke Bukovského. Teší nás víťazstvo, ale vieme aj čo sme tento zápas neriešili dobre, a to potrebujeme zlepšiť v čo najkratšom čase.“

MFK Dukla Banská Bystrica U17 – FC Spartak Trnava U17 0:3 (0:1)

Zápasy v Banskej Bystrici absolvovali tímy mladších dorastov už v piatok. Sedemnástka predviedla suverénny výkon, vďaka čomu zvíťazila rozdielom triedy 3:0.

FCST U17: Lukošík – Flimmel (59. Redenkovič), Pittel, Zemko, Repáň, Tejzr, Benkovský (66. Vlha), Maťo, Terenkov, Husár (66. Čičmanec), Polťák (C)

Góly: 36. Polťák, 57. Maťo, 65. Tejzr

ŽK: Repáň

Adam Chorvath: „Od začiatku sme mali zápas pod kontrolou. V podstate to bol ďalší zápas v poradí, kde sme si museli poradiť s útočením do hlbokého bloku. Chalani začínajú chápať princípy, vďaka ktorým sa dokážeme presadzovať a strelili sme naozaj ukážkový prvý gól. Robili sme veľa dobrých rozhodnutí, boli sme trpezliví a v druhom polčase sme pridali ďalšie dva góly. Tých presných zásahov mohlo byť aj viac, ale s výkonom musíme byť spokojní.“

MFK Dukla Banská Bystrica U16 – FC Spartak Trnava U16 1:1 (0:0)

Kategórie U16 si body rozdelili. O zisk všetkých sme prišli z poslednej akcie zápasu, kedy sa domácim podarilo vyrovnať na konečných 1:1.

FCST U16: Slimák – Bartaloš, Lenghardt, Bednarčík (C), Bohunický (70. Andrášik), Pittel, Hečko, Marčiš (64. Studený), Šemelák (70. Švenda), Fojta (79. Kluka), Ševčík

Góly: 46. Lenghardt

Patrik Malý: „Úvodných 10 minút sme pôsobili nervóznym dojmom, spravili sme niekoľko ľahkých strát. Od 10. do 75. minúty sme však už zápas ovládali, vytvorili sme si niekoľko šancí, no bohužiaľ tento duel nám nevyšiel v efektivite. V 80. minúte nás súper za to vytrestal z jedinej, nechcem to nazvať ani šance, štandardnej situácie. Stratili sme takto už druhý zápas z poslednej akcie súpera, čo je veľká škoda. Takisto je zaujímavý fakt, že sme v každom z doterajších majstrovských zápasov dali ako prví gól, no dotiahli sme do víťazného konca iba polovicu. Potrebujeme väčší impulz a snahu pobiť sa od striedajúcich hráčov. Pozitívom je zlepšujúci sa herný prejav v posledných štyroch zápasoch.“

FC DAC 1904 Dunajská Streda U15 – FC Spartak Trnava U15 0:1 (0:0)

Na žiacke tímy čakal krajský rival z Dunajskej Stredy. Keď v zápase najstarších žiakov všetko nasvedčovalo bezgólovej remíze, k slovu sa dostal Martinkovič, ktorý z poslednej akcie zápasu rozhodol o našom najtesnejšom víťazstve 1:0.

FCST U15: Vlkovič – Böhmer, Lenghardt, Kalamár, Martinkovič, Drevenák, Matušík, Fenič (C), Oros, Boška, Holbík

Góly: 80. Martinkovič

ŽK: Fenič, Martinkovič, Boška

Oliver Burian: „Ďalší zápas v tejto sezóne, v ktorom sme boli poznačení viacerými absenciami, a preto museli niektorí hráči nastúpiť mimo svoju pozíciu. V prvom polčase to bolo citeľné. Smerom do ofenzívy nám viazla medzihra, nemali sme dobrý pohyb v strede ihriska a taktiež v defenzíve sme boli neskoro v priestoroch a nezbierali sme odrazené lopty. Po rotácii hráčov, respektíve prestriedaní, sa obraz hry zmenil a hlavne v druhom polčase sme boli opäť dominantným tímom a dokázali sme si vytvoriť viacero gólových príležitostí. V defenzíve sme pôsobili kompaktne a súper si proti nám prakticky počas celého zápasu nevypracoval žiadnu vážnejšiu príležitosť. Teší ma prístup hráčov, nasadenie a tužba po víťazstve, ktorá bola odmenená v poslednej minúte, kedy sa nám podarilo strhnúť výsledok na svoju stranu.“

FC DAC 1904 Dunajská Streda U14 – FC Spartak Trnava U14 1:0 (1:0)

Výborný mládežnícky futbal s nábojom sledovali diváci a rodičia aj v kategórii U14. V bojovnom zápase v Dunajskej Strede rozhodol jediný gól, ktorý ale strelil náš súper. Domáci dohrávali záverečných 11 minút v oslabení a taktiež nepremenili ďalší pokutový kop, ale k vyrovnaniu sme sa nedostali.

FCST U14: Mesároš (C) – Polaček, Marčiš, Mikulec, Mego, Gajdoš, Polťák, Kohutovič, Horváth, Kuss, Junas, Mikulec Repáň, Poliak, Miklovič, Dvorský, Žigrai, Fojta

ŽK: Polaček, Horváth, Gajdoš, Marčiš, Poliak

Tomáš Kánik: V zápase sme po výsledkovej stránke doplatili na veľa nepremenených vyložených šancí. Hlavne v prvom polčase oceňujem snahu našich hráčov pri zakladaní útoku o maximálne konštruktívnu hru proti vysokému pressingu. Dvomi zbytočnými chybami vo vlastnom pokutovom území sme súperovi darovali dva pokutové kopy, pri druhom nás brankár ale stále udržal v hre do konca zápasu. Ani záverečné minúty, kedy sme mali o hráča viac, nám vyrovnanie nepriniesli, a tak musíme prijať prvú prehru v tejto sezóne.“

FC Spartak Trnava U13 – FC DAC 1904 Dunajská Streda U13 0:6 (0:3)

Nedeľňajšie zápasy mladších žiakov odštartovalo na Slávii zápolenie kategórie U13. Spartakovci ale inkasovali v oboch polčasoch zhodne po tri góly, a preto prehrali 0:6. Dunajská Streda v tejto vekovej kategórii ešte neinkasovala ani gól.

FCST U13: Kamenár, Prokop – Červeň, Böhman, Franta, Dulík, Urdzik, Bašty (C), Virág, Hambálek, Belička, Llanaj, Krištofík, Hutta, Augustín, Korytár, Poláčik, Bulík, Schriffel

Róbert Polakovič: „Dnes sme odohrali veľmi náročný zápas, kedy nás súper hlavne v prvom polčase vyučoval z efektivity. Z nášho herného prejavu by som zápas rozdelil na dve časti. Prvý polčas sme dodržiavali veci, ktorými sa chceme prezentovať a vďaka tomu sme si aj vypracovali dostatočný počet gólových šancí, ktoré sme žiaľ nevedeli premeniť. Druhý polčas, už aj pod tlakom zo zle vyvíjajúceho sa výsledku, sme tento štýl hry nepochopiteľne opustili a doplatili sme na to. Nielenže sme si už ani nevedeli vytvárať gólové príležitosti, ale sme aj prepadali v obrannej fáze. Žiaľ, aj takéto zápasy si chalani musia odohrať a dúfame, že ich to namotivuje do ďalšej práce, ktorá ich čaká.“

FC Spartak Trnava U12 – FC DAC 1904 Dunajská Streda U12 13:6 (5:3)

Žiacky štvorzápas s Dunajskou Stredou sa skončil v sumáre 2:2 na zápasy. Rozhodlo o tom víťazstvo našich najmladších žiakov v pomere 13:6. Do listiny strelcov sa zapísalo až 8 strelcov, najviac sa darilo štvorgólovému Lukačkovi.

FCST U12: Mančák, Horný – Žec, Varga, Zeman, Brezina, Karkus, Ryban, Lukačka, Kodydek, Paulovič, Tibenský, Kmetty, Kajma (C), Urban, Takáč, Strečanský, Kobza, Marcinkovič, Kybych, Kalivoda, Lietavec

Góly: 3., 4., 15., 46. a 56. Lukačka, 7. Brezina, 14. a 54. Urban, 40. Lietavec, 42. Tibenský, 47. Varga, 52. Ryban, 53. Marcinkovič

Filip Tomovič: „Z našej strany výborný výkon. Samozrejme, boli tam aj pasáže, kedy sme nespĺňali to, čo chceme, hlavne z hľadiska rýchlejšieho prepínania do defenzívy. Zo začiatku sme neriešili dobre dlhé lopty súpera, potom začali chalani vnímať situácie lepšie.“

KFC Komárno WA – FC Spartak Trnava WA 3:1 (3:1)

Trnavčanky absolvovali anglický týždeň, keď v stredu odohrali štvrťfinále Slovenského pohára. Žiaľ, so súťažou sa po prehre 1:3 rozlúčili. Po slabej úvodnej pol hodine sme už len skorigovali zásluhou kapitánky a trénerky v jednom – Viktórie Čeriovej.

FCST WA: Králiková – Vajdová (87. Zsido), M. Čeriová, V. Čeriová, Belicová, Polačková, Krištofiaková (87. Obuchová), Gašparíková, Eckerová, Bederková (46. Konečná), Servátková

Góly: 40. V. Čeriová

ŽK: Konečná

Viktória Čeriová: „V strede týždňa nás čakal zápas v Slovenskom pohári proti domácemu Komárnu. Vedeli sme, že tento duel bude náročný, keďže Komárno sa nachádza vyššie v ligovej tabuľke ako my. Jednoznačne sme však chceli postúpiť, ale do zápasu sme nevstúpili podľa predstáv, nedarilo sa nám v kombinácii, nemali sme pokoj na lopte a opakoval sa scenár z víkendového zápasu proti Trenčínu, keď sme v úvode zápasu nepremenili tutovku a po individuálnych chybách sme inkasovali. Do zápasu sme sa však vrátili, keď sme dali gól. V druhom polčase sme začali hrať lepšie, vytvorili sme si tri ďalšie šance, ale ani tie sme nedokázali premeniť a stálo nás to postup do ďalšieho kola.“

1.FC Tatran Prešov WA – FC Spartak Trnava WA 3:2 (0:0)

Ženy odohrali víkendový zápas na pôde Prešova netradične v sobotu o 8:30 ráno. Dôvodom sú problémy súpera s počtom ihrísk a ich vyťaženosťou. Tatran nás poprosil o ústretovosť, ktorej sme vyhoveli. Preto ženy vycestovali na východ republiky o deň skôr. Skorý zápas ale zvládli napokon lepšie domáce hráčky. Trnavčanky tak aspoň stihli podporiť mužov vo večernom derby proti Slovanu.

FCST WA: Králiková – M. Čeriová, V. Čeriová (C), Belicová, Servátková, Polačková, Krištofiaková (80. Obuchová), Gašparíková (70. Drahošová), Eckerová, Bederková (61. Vajdová), Konečná

Góly: 80. a 90. Konečná

Viktória Čeriová: „V sobotu sme odohrali zápas na východe Slovenska proti Prešova v nezvyčajnom čase o 8:30 ráno. Program sme však prispôsobili tak, aby dievčatá boli pripravené na skorý herný čas. Hneď od úvodu zápasu sme diktovali tempo zápasu, držali loptu, veľmi dobre sme vychádzali zo súperovho pressingu, ale nedokázali sme sa dostať do finalizácie. V druhom polčase sme chceli nadviazať na dobrú hru, ale prišli opäť individuálne chyby a inkasovali sme 3 góly. Dievčatá sa však nevzdali a po striedaniach sme upravovali skóre na konečných 2:3 z nášho pohľadu. Tento týždeň bol náročný, mrzia nás prehry, ale musíme sa poučiť a ďalej pokračovať v nastavenom procese.“

ŠK Slovan Bratislava WU19 – FC Spartak Trnava WU19 3:2 (2:1)

Dva zápasy v jeden týždeň čakali aj na naše mládežníčky, ktoré odohrali v strede týždňa dohrávku 4. kola na pôde Slovana Bratislava. Dorastenky po slabšom úvode, kedy rýchlo dvakrát inkasovali, prehrali najtesnejším rozdielom 2:3.

FCST WU19: Petranská – Zacharová, Stanková (C), Reháková, Majanová, Hudecová, Hankociová (68. Voleková), Halásová (23. Králiková), Lehocká, Hečková, Rybárová

Góly: 41. Hudecová, 75. Lehocká

Ivan Papazov: „Hrali sme proti veľmi kvalitnému súperovi. Vedeli sme ako bude Slovan hrať, takže sme sa pripravovali teoreticky aj prakticky. V zápase sme sa zbytočne náhlili v zakladaní útokov, takže sme sa veľmi trápili. V prvých 20-tich minútach sme urobili zbytočné chyby, po ktorých sme inkasovali dva góly.“

ŠK Slovan Bratislava WU15 – FC Spartak Trnava WU15 1:3 (1:1)

Naopak, žiačky derby zvládli. Už v 7. minúte nás poslala do vedenia dvojgólová Tanková, na čo ešte domáce zareagovali, ale na naše ďalšie dva zásahy po zmene strán už nie.

FCST WU15: Prešinská – Vlčková, Kopáčiková, Rampašeková, Konopková, Miková, Kollárová, Škultétyová, Fančovičová, Tanková, Vejčíková (C), Danielová, Lackovičová, Sorádová, Nemčeková, Mikulková, Košíková

Góly: 7. a 56. Tanková, 46. Konopková

Natália Kissová: „Prvý polčas sme začali famózne, podarilo sa nám skórovať hneď v úvode zápasu. Po inkasovanom góle sme zostali v strese a súper nám sťažil robotu vyvíjaným tlakom. Prepadávali nám lopty v stredovej zóne a bohužiaľ sme sa museli viac sústrediť na bránenie. Do druhého polčasu sme vstúpili s novou energiou, dokázali sme si vytvoriť viacero šancí. Som rada, lebo konečne sme absolvovali zápas s kvalitným súperom. Dievčatá musím pochváliť za vynikajúci prístup k zápasu, ukázali ako dokážu bojovať jedna za druhú až do poslednej minúty.“

FC Spartak Trnava WU19 – FC Union Nové Zámky WU19 6:2 (4:1)

Dorastenky si napravili chuť po nevydarenom derby cez víkend proti Novým Zámkom. Doma zostali všetky tri body po výsledku 6:2, ku ktorému najviac dopomohla trojgólová Hankociová.

FCST WU19: Petranská – Zacharová, Stanková (C), Reháková (77. Králiková), Majanová (77. Krupová), Hudecová, Hankociová (83. H. Bačiková), Lehocká, Hečková (83. Huttová) Voleková (46. Rybárová), Amrichová

Góly: 33., 39. a 68. Hankociová, 12. Lehocká, 43. Hudecová, 80. Hečková

Ivan Papazov: „Odohrali sme tretí zápas za posledných 7 dní, a preto sme nedokázali držať vysoké tempo hry. Chceli sme kontrolovať loptu pomocou šírky a hĺbky ihriska a meniť smer útokov sprava doľava a naopak. Nedokázali sme však adresovať presné prihrávky z krajných vertikál. Tomuto budeme venovať pozornosť na najbližších tréningoch.“

FC Spartak Trnava WU15 – FC Union Nové Zámky WU15 19:0 (12:0)

Najväčším rozdielom spomedzi našich mládežníkov dokázali zvíťaziť žiačky. Tie si poradili s Novými Zámkami 19:0, pričom až desať gólov strelila Pamela Tanková.

FCST WU15: Prešinská – Vlčková, Kopáčiková, Rampašeková, Konopková, Miková, Kollárová, Škultétyová, Fančovičová, Tanková, Vejčíková (C), Danielová, Lackovičová, Nemčeková, Mikulková, Košíková

Góly: 4., 19., 31. a 49. Konopková, 10., 11., 25., 32., 33., 35., 56., 57., 64. a 80. Tanková, 13. Lackovičová, 26. a 34. Mikulková, 51. a 68. Vejčíková

Natália Kissová: „Po náročnom štvrtkovom zápase sme vstúpili do stretnutia s miernou únavou, no i napriek tomu sa nám podarilo súpera vysoko zdolať. Podali sme ďalší výborný výkon.“