Domov / Správy / U16 nasúkala DAC 10 gólov

spartak |

06.10.2024 |

Mládež

FC DAC Dunajská Streda U17 – FC Spartak Trnava U17 3:1 (1:0)

Z dorastov cez víkend hrali iba tie mladšie, pretože je reprezentačný zraz do 18 a 19 rokov. V U18 je aj pätica spartakovcov – Ležák, Konopka, Bukovský, Trello a Priecel. Prehrou 1:3 v Dunajskej Strede ukončila naša sedemnástka 18 zápasovú šnúru bez prehry, keď ťahala za kratší koniec vôbec po prvý raz v tomto kalendárnom roku. Celkovo od kedy je pri tíme Adam Chorvath, teda od kategórie U16, prehrali jeho zverenci prvý vonkajší ligový zápas, a to po 17 dueloch.

FCST U17: Lukošík – Repáň (86. Redenkovič), Pittel, Daniel (63. Čičmanec), Zemko, Tejzr, Benkovský, Melia (51. Flimmel), Vlha (63. Maťo), Terenkov, Polťák (C)

Góly: 75. Polťák

ŽK: Flimmel, Polťák

Adam Chorvath: „Odohrali sme kvalitný zápas o prvé miesto v tabuľke. Počas celého stretnutie sme sa snažili kontrolovať hru na lopte, súper bránil kompaktne v strednom bloku. Naše príležitosti sme v prvom polčase nevyužili a naopak súper bol nebezpečný z protiútokov a v závere využil sériu našich chýb. V druhom polčase sme spravili ďalšie hrubé chyby v bránení pri zachytávaní nábehov súpera po našich ľahkých stratách v strede ihriska a dostali sme v podstate dva totožné góly. V závere sme ešte verili, že tento zápas môžeme zvrátiť, podarilo sa nám znížiť, dokonca streliť regulárny gól na 2:3, ktorý rozhodca nepochopiteľne neuznal. V úplnom závere sme ešte mali nebezpečné situácie, ktoré sme bohužiaľ nepremenili. Nepodali sme vôbec zlý výkon, no spravili sme hrubé pozičné chyby, ktoré súper využil. My sme naše príležitosti nevyužili, a tak sa týmto zápasom skončili naše dve dlhé série bez prehry.“

FC DAC Dunajská Streda U16 – FC Spartak Trnava U16 0:10 (0:6)

Aj s úrokmi oplatili Dunajskej Strede prehru svojich starších spoluhráčov najmladší dorastenci. V krajskom derby vsietili súperovi až 10 gólov, z ktorých sa o polovicu postaral Ševčík.

FCST U16: Rumanovský – Bartaloš, Lenghardt, Bednarčík (50. Bartovič), Bohunický (50. Studený), Pittel (C), Hečko (58. Bartoš), Marčiš, Šemelák, Fojta (58. Kluka), Ševčík (58. Švenda)

Góly: 6. Hečko, 14., 31., 34., 40. a 52. Ševčík (1. z 11m), 19. Pittel, 69. Šemelák, 75. Bartoš, 79. Švenda

Patrik Malý: „Prvý zápas v sezóne sme odohrali v požadovanom tempe a intenzite, mali sme dobrý pohyb na lopte i bez nej. Teší ma vyšší počet strelených gólov a takisto, že niektorí hráči sa presadili. Treba však pozerať ďalej a nežiť z tohto zápasu príliš dlho.“

FC Spartak Trnava U15 – FC Nitra 16:1 (7:1)

V súboji najstarších žiakov držala s nami Nitra krok iba do 17. minúty, kedy vyrovnala na 1:1. Potom už bolo strieľanie gólov jasne v našej réžii. Dopomohla k tomu aj červená karta pre brankára hostí.

FCST U15: Vlkovič – Böhmer, Drevenák, Kalamár (C), Martinkovič, Matušík (20. Fenič), Holbík (41. Doležaj), Lukačka (27. Oros), Zajánoš (41. Ďuriš), Boška, Pokus

Góly: 16., 37., 58. a 80. Drevenák (2. a 4. z 11m), 20. a 29. Zajánoš, 33., 52. a 53. Boška, 36. Kalamár, 40. Holbík, 48., 63. a 74. Oros, 65. Fenič, 79. Doležaj

Oliver Burian: „Na tomto zápase nie je čo hodnotiť, pretože súper nás ani minimálne nepreveril v žiadnej fáze hry. Bolo len otázkou, koľko z nášho nespočetného množstva šancí dokážeme premeniť.“

FC Spartak Trnava U14 – FC Nitra U14 17:0 (12:0)

Vysokým rozdielom zdolali Nitru aj žiaci do 14 rokov. Po dvanástich góloch v prvom polčase dali naši futbalisti dole nohu z plynu a konečné skóre sa zastavilo na čísle 17.

FCST U14: Mesároš (C) – Polaček, Marčiš, Polťák, Repáň, Gajdoš, Poliak, Kohutovič, Kuss, Dvorský, Junas, Mikulec, Mego, Piešťanský, Miklovič, Horváth, Fojta, Žigrai

Góly: 5. Polaček, 8. Polťák, 9., 17., 18. a 31. Junas, 11., 32. a 39. Kuss, 16., 26. a 27. Gajdoš, 53. vlastný, 62. a 80. Fojta, 63. a 67. Žigrai

Tomáš Kánik: „Rozdiel v individuálnej kvalite hráčov bol značný. Napriek vysokému víťazstvu mi v zápase vadili momenty, kedy naši hráči viaceré situácie podcenili a pôsobili ľahkovážnym dojmom. Takisto by som prijal väčšiu precíznosť a zodpovednosť v samotnom zakončení.“

FC Nitra U13 – FC Spartak Trnava U13 1:5 (0:2)

Najmenšie víťazstvo našich žiakov sa zrodilo v kategórii do 13 rokov. Spartakovci však zvíťazili na ihrisku súpera bezpečne 5:1.

FCST U13: Prokop, Kamenár – Dulík, Krištofík, Franta, Böhman, Urdzik, Bašty (C), Virág, Hambálek, Belička, llanaj, Hutta, Augustín, Červeň, Korytár, Poláčik, Bulík, Schriffel

Góly: 8. a 59. Bašty, 32. Belička, 46. Virág, 67. Bulík

Róbert Polakovič: „Zápas sme odohrali na ťažkom a podmočenom teréne, čo nám úplne nevyhovovalo pri zakladaní útokov. Chalani sa ale v rámci možností stále snažili hrať konštruktívne. V prvom polčase to bol ešte vyrovnaný zápas, kde mal aj súper šance, ale presadili sme sa iba my. V druhom polčase sme mali fyzicky navrch a prejavovalo sa to aj na hre. Celkovo sme odohrali slušný zápas a dôležité je, že chalani sa snažia prezentovať spôsobom hry, ktorý si stanovujeme.“

FC Nitra U12 – FC Spartak Trnava U12 3:21 (1:14)

Úlohu favorita potvrdila v Nitre aj dvanástka. K vysokému víťazstvu 21:3 prispel až siedmimi gólmi Lukačka.

FCST U12: Lietavec, Maršo – Mančák, Žec, Varga, Zeman, Brezina, Karkus, Ryban, Lasac, Kodydek, Paulovič, Tibenský, Kmetty, Kajma (C), Urban, Takáč, Matejovič

Góly: 1., 4. a 6. Kmetty, 5. a 52. Tibenský, 9., 13., 15., 16., 20., 21. a 35. Lukačka, 10. a 49. Kodydek, 11. Urban, 22. Zeman, 25. Kajma, 39. a 59. Karkus, 54. Takáč, 56. Ryban

Filip Tomovič: „Vzhľadom na veľké množstvo chorôb a zranení nás vycestovalo trochu menej, čo sme využili na veľkú minutáž pre chlapcov, ktorí podali výborný celozápasový výkon. Cez týždeň sme absolvovali medzinárodný turnaj v Radave. Systém 8 na 8 sme ale nezvládli, pretože ho netrénujeme, takže sme boli v taktických veciach pomalí, nepresní a zle sme riešili situácie. Berieme to ako skúsenosť a fakt, že musíme ďalej pracovať.“

FC Spartak Trnava WA – FC Petržalka WA 0:0

Ženy natiahli sériu bez prehry už na tri zápasy. V domácom zápase proti Petržalke sme nepretavili územnú prevahu do gólu, a preto sa body rozdelili

FCST WA: Králiková – Vajdová, M. Čeriová, V. Čeriová (C), Belicová, Hankociová (46. Konečná), Polačková, Gašparíková, Eckerová, Bederková, Krištofiaková

ŽK: M. Čeriová, V. Čeriová

Viktória Čeriová: „V sobotu sme odohrali náročný zápas proti tabuľkovému susedovi. Do zápasu sme vstúpili s jasným cieľom, a to získať 3 body. V prvom polčase sa nám darilo v kombinácii, plnili sme pokyny, súperky sme nepustili do žiadnej šance, avšak chýbal nám pokoj na kopačkách v koncovke. Do druhého polčasu sme vstúpili s tým, že budeme v našej dobrej kombinačnej hre pokračovať, avšak súperky začali hrať vysoký pressing, agresívne nás napádali a nútili nás robiť chyby, nám sa opäť nepodarilo skórovať, a tak si zo zápasu nesieme cennú remízu.“

FC Spartak Trnava WU19 – FK Nitra WU19 7:0 (3:0)

Zápas dorasteniek mala v réžii Michaela Hudecová, ktorá zariadila víťazstvo 7:0 nad tabuľkovými susedkami z Nitry hneď piatimi gólmi.

FCST WU19: Petranská – Stanková (C), Voleková, Hudecová, Krupová (76. H. Bačiková), Halásová, Hečková, Reháková, Lehocká, Rybárová, Hankociová

Góly: 6., 19., 52., 75. a 89. Hudecová, 23. Halásová, 61. Hečková

Ivan Papazov: „Počas týždňa sme sa v tréningovom mikrocykle zameriavali na nabiehanie do voľného priestoru a narážačky v krajnej vertikále. Veľa vecí počas zápasu nevyjde, ale dievčatá sa snažia. V ďalších zápasoch budeme mať väčší tlak na obranu, preto sa budeme viac venovať defenzíve.“

FC Spartak Trnava WU15 – FK Nitra WU15 16:0 (8:0)

Bez inkasovaného gólu sme zvládli aj zápas žiačok. Trnavčanky vsietili v oboch polčasoch zhodne po osem gólov. O 16 zásahov sa postaralo kvarteto hráčok. Osemgólová Tanková, štvorgólová Nemčeková, hetrik strelila Konopková a dokonca sa presadila aj brankárka Prešinská.

FCST WU15: Prešinská – Vlčková, Kopáčiková, Štefanková, Rampašeková, Konopková, Miková, Kollárová, Škultétyová, Mikulková, Fančovičová, Košíková, Vejčíková (C), Nemčeková, Danielová, Tanková

Góly: 1., 2., 8., 13., 52., 65., 69. a 76. Tanková, 22., 27. a 32. Konopková, 33., 46., 49. a 63. Nemčeková, 78. Prešinská

Natália Kissová: „Ďalší zápas, do ktorého sa nám podarilo vniesť taktické pokyny z tréningového procesu. V zápase sme skúšali viacej variácií, hráčky si vyskúšali hrať aj na pre nich nezvyčajných postoch. Väčšinu času sme hrali na súperovej polovici ihriska, i keď musím dodať, že súperovi sa po našich chybách v stredovej zóne podarilo preniknúť na našu polovicu, čomu sme sa chceli vyhnúť. Mali sme veľké množstvo akcií, avšak na finálnej fáze a zakončeniach musíme ešte popracovať. Každým týždňom sa zlepšujeme, ale ak chceme byť európskou konkurenciou, máme na čom pracovať. Čo ma teší je, že rastieme ako kolektív s rovnakým cieľom.“