Komárno, Slovnaft Cup, štvrťfinále, 28. 2. 2023 o 14:00

Bréda – Adayilo (74. Štepanovský), Saláta, Špiriak, Šurnovský – Šimko, Ožvolda (80. Emmanuel) – Šmehyl, Németh, Ganbold (74. Mészáros) – Tóth

Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša (76. Čurma), Mikovič – Ofori (76. Daniel), Procházka (46. Ristovski), Savvidis, Paur (76. Štefánik), Bukata (85. Oseni) – Taiwo

Góly: 63. Mikovič (Štetina), 71. Taiwo (Ofori)

Rozhodoval: Martin Dohál

ŽK:  Adayilo, Šimko, Špiriak – Štetina, Savvidis

920 divákov

Spartak sa od úvodu štvrťfinálového zápasu Slovnaft Cupu tlačil na polovicu súpera, ale Komárňania si obozretne strážili svoju šestnástku, do ktorej spartakovcov nepúšťali. K prvému brankárskemu zákroku prinútil v 13. min Takáča Tóth, ale jeho hlavička nemohla narobiť problémy. Spartakovci pekne zakombinovali v 25. min, Mikovič centroval z ľavej strany na úplne voľného Taiwa, ale loptu mu z hlavy zobral brankár. Zvyšok zápasu príliš veľa vzruchu pred bránkami nepriniesol. O strelu sa spoza šestnástky po priamom kope pokúsil Mikovič, ale z prvej netrafil bránku.

Do druhého polčasu poslal Michal Gašparík aj druhého útočníka Ristovskeho. Spartak pridal v aktivite na polovici súpera po hodine hry sa dočkal otváracieho gólu. Štetina zahrával priamy kop z pomerne veľkej vzdialenosti, všetci zrejme čakali delovku priamo na bránku, ale stopér Trnavy vysunul rozbehnutého Mikoviča. Ten za chrbtom obrany prudko hľadal pred bránkou niektorého zo spoluhráčov, ale lopta prešla cez celú päťku až do bránky. Zakrátko vyšiel Trnave aj pekný brejk, ktorý začal Štetina na pravej strane, cez Koštrnu a Oforiho sa lopta dostala k Taiwovi, ktorý sa v šestnástke otočil cez stopéra a k tyčke zvýšil na 2:0. Nigérijský útočník mohol pridať aj tretí gól, ale netrafil dobre spätnú Mikovičovu prihrávku. Gólovú bodku mohol dať za zápasom striedajúci Oseni, ktorý si nabehol na Ristovskeho center, ale v dobrej pozícii minul bránku.

POVEDAL PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Trnava): „Takýto zápas sme očakávali. Veľmi ťažký terén, lopta bola viac vo vzduchu ako po zemi a podľa toho sme volili našu zostavu, že tam bolo dosť vyšších, súbojových hráčov. Mal som pocit po prvom polčase, že sme sa až príliš prispôsobili súperovi a terénu a neskúšali sme viac kombinovať na súperovej polovičke. To sme chceli zmeniť v druhom polčase, zmenili sme rozostavenie na 4 – 4 – 2, aby sme skúšali centrovať a mali väčší tlak v šestnástke. Pokiaľ bol ten zápas taký, že sa to nakopáva, tak aby sme tam mali dvoch hrotových útočníkov. Nakoniec to rozhodla štandardka, ktorú si chalani sami vymysleli. To nebolo nacvičené a táto štandardka rozhodla. Druhý gól bol upokojujúci po peknej kombinácii a som rád, že aj Taiwo sa presadil, lebo mu sype a to je veľmi dôležité.“