01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

1 : 2

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

0 : 0

Domov / Správy / Ženský tím, ale aj všetky mládežnícke kategórie, majú za sebou náročné zápasy s Györom

11.02.2024 |

Mládež

FC ETO Györ U19 – FC Spartak Trnava U19 3:4 (3:2)

Zápas, v ktorom nebola núdza o góly, má za sebou najstaršia mládežnícka kategória. Naša devätnástka zvíťazila s húževnatým a najmä kvalitným súperom 4:3, pričom teší hlavne fakt, že sme dokázali po výmene strán otočiť nepriaznivý stav.

Góly: Lipovský, Fančovič, Henyig, Straka

Peter Gaži: „Prvý polčas sme ukázali viacero dobrých situácií v postupnom útoku a pressingovej obrane. Náš prvý gól padol po peknej akcii s dobrým zakončením Lipovského a druhý po rohovom kope a dobrej orientácii Fančoviča. Zároveň sme ale inkasovali až trikrát, prvýkrát po vlastnom góle. Druhý polčas sme dokázali zatvoriť súpera na jeho polovici a otočiť zápas. Vyrovnal Henyig strelou z diaľky. V poslednej sekunde zápasu ďalšou kvalitnou strelou mimo pokutového územia uzavrel zápas Straka. Teší nás, že sme schopní ukázať kvalitu, streliť 4 góly a zdolať kvalitnú zahraničnú akadémiu.“

FC Spartak Trnava U17 – FC ETO Györ U17 1:2 (1:1)

Ako devätnástka zvíťazila o gól, druhá najstaršia dorastenecká kategória najtesnejším rozdielom prehrala. Sedemnástka po remízovom prvom polčase nestačila na Györ a prehrala 1:2.

Góly: Ležák

Patrik Malý: „Pre nezainteresovaného diváka to bol veľmi dobrý duel, v ktorom sa šance striedali na oboch stranách. Pre trénerov to bolo už asi iné, pričom ofenzívy prehrávali defenzívnu časť. V našom podaní sme si vytvorili množstvo príležitostí, ktoré mohli skončiť gólom, no naša efektivita v tomto zápase bola veľmi mizivá a najmä riešenie našej finalizácie nebolo správne. Musíme sa v tejto činnosti zlepšiť, pretože nie v každom zápase bude toľko príležitostí a my musíme byť čo najefektívnejší. Z pohľadu defenzívy nám chýbala väčšia komunikácia, najmä v strede poľa a rýchlejšia reakcia pri zachytávaní hráčov súpera. Celkovo by som to vyhodnotil ako zápas na hojdačke, kde sa nám striedali výborné veci s horšími.“

FC ETO Györ U16 – FC Spartak Trnava U16 1:7 (1:1)

Najjednoznačnejší zápas z pohľadu výsledku odohrali s Györom najmladší dorastenci. Prvý polčas bol síce ešte stav vyrovnaný, ale po výmene strán strelili spartakovci až poltucet gólov a zvíťazili vysoko 7:1. Hetrikom sa blysol Terenkov.

Góly: 3x Terenkov, 2x Polťák, Tejzr, Veteška

Adam Chorvath: „Náš herný prejav sa postupne zlepšuje a som rád, že v tomto zápase sa to ukázalo aj na výsledku. Prvý polčas sme síce boli silnejší na lopte, no súper bol rovnako nebezpečný z rýchlych protiútokov po našich stratách. V druhom polčase sme už jednoznačne dominovali aj strelecky. Dali sme veľmi pekné góly, väčšinu po situáciách, kde sa chalani presadili v hre 1 na 1 svojou kvalitou.“

FC Spartak Trnava U15 – FC ETO Györ U15 0:1 (0:0)

Gólovo najchudobnejší zápas bol medzi najstaršími žiakmi, kde padol iba jeden presný zásah. Na trnavskú škodu, do spartakovskej brány.

Tomáš Kánik: „Po výsledkovej stránke bol zápas pre nás krutý. Počas celého priebehu sme boli aktívnejším tímom. Hráči po väčšinu zápasu spĺňali to, ako sme sa chceli prezentovať v jednotlivých herných situáciách. Súper nás v závere zápasu potrestal za naše nepremenené príležitosti po ojedinelej situácii. Napriek tomu po zápase v našej šatni prevládali pozitívne dojmy a pocit, že máme na čom stavať do ďalšej časti sezóny.“

FC ETO Györ U14 – FC Spartak Trnava U14 2:6 (0:2)

Naopak gólovo bohaté bolo stretnutia hráčov do 14 rokov. Nášmu súperovi sa síce podarilo zmazať dvojgólové manko, ale správnou reakciou naši hráči strhli vedenie naspäť na svoju stranu.

Góly: Kráľovič, Boška, Gábor, Holbík, Pokus, Drevenák

Oliver Burian: „V tomto zápase sme čelili fyzicky vyspelému súperovi, ktorý sa prezentoval veľmi dôraznou hrou, miestami až na hranici únosnosti a tým nám v určitých momentoch robil veľké problémy sa dostať do dlhšieho držania lopty. Neboli sme dominantní na lopte tak ako v predošlých zápasoch a takisto sme prehrávali veľmi veľa osobných súbojov, hlavne v strede ihriska. Pozitívom je počet vypracovaných šancí, avšak skoro všetky plynuli z rýchlych priamočiarych akcií. Som rád, že sa po dlhšom čase museli ukázať morálno-vôľové vlastnosti hráčov, kedy sme stratili vedenie o dva góly hneď v úvode druhého polčasu po jednej peknej akcii súpera a jednej viac diskutabilnej penaltovej situácii. Teší ma reakcia a neustála sústredenosť iba na hru a nie na žiadne okolité vplyvy, dokázali sme si udržať potrebné ofenzívne sebavedomie a zaslúžene sme pridali do konca zápasu ešte 4 góly. Hráčom patrí pochvala, že aj v takýchto zápasoch, kedy to nie je len o individuálnej kvalite, dokážu ukázať tímovosť a túžbu neustále víťaziť a chcením strhnúť obraz zápasu na svoju stranu. Tento zápas nám ale ukázal aj veľa negatív, z ktorých sa musíme poučiť a čo najrýchlejšie pracovať v tréningovom procese na ich odstránení.“

FC Spartak Trnava U13 – FC ETO Györ U13 1:3 (0:1)

Proti tradičnému súperovi tohto víkendu nastúpili aj obidva tímy mladších žiakov. Staršia partia do 13 rokov prehrala na domácej pôde, po dvoch gólov v druhom polčase, 1:3.

Góly: Fojta

Filip Nádaský: „Čakal nás súper, ktorý rád vyhľadával osobné súboje a nič nám v zápase nedaroval zadarmo. Ak sa chceme porovnávať so zahraničnými súpermi, musíme hrať tvrdšie a nesmieme sa báť. Dnes sme však prehrávali veľa súbojov a pôsobili sme bojazlivo. Taktiež v obrannej fáze sme častokrát pôsobili nekompaktne a aj vďaka tomu sme našimi individuálnymi chybami pomohli súperovi k trom gólom. Naopak, v ofenzíve sme boli málo aktívni a ak za celý zápas ohrozíme súperovu bránu minimum streleckými pokusmi, nemôžeme byť úspešní. Z daných chýb sa musíme poučiť a činnostiam, ktoré nám nešli, sa musíme povenovať v tréningovom procese.“

FC Spartak Trnava U12 – FC ETO Györ U12 1:2 (1:1)

Najmladšia žiacka kategória odohrala takisto mimoriadne vyrovnaný zápas. Napriek nie najlepšiemu výkonu z toho bola prehra iba o gól, pričom v závere sme mali veľkú šancu na vyrovnanie.

Góly: Bašty

Róbert Polakovič: „Zápas by som rozdelil na tri časti. Prvý polčas, väčšina druhého polčasu a záver zápasu. Prvý polčas bol najhorší výkon chalanov od augusta. V každom súboji sme boli neskoro, málo agresívni a na lopte sme volili alibistické riešenia. Aj napriek tomu sa nám podarilo držať krok so súperom po góle Baštyho z diaľky. Vstup do druhého polčasu bol ukážkový. Presne tak sme sa prezentovali v celej príprave. Aktívny pressing, zisk lopty vo vysokom postavení, sebavedomé riešenia hráčov na lopte a vytváranie si šancí. Žiaľ, z tohto úseku zápasu sme nedokázali vyprodukovať žiadny gól. Zápas rozhodla štandardná situácia pred koncom zápasu, keď sme nechali hlavičkovať dvoch hráčov súpera osamote. Aj keď sme mali v posledných sekundách ešte jednu veľkú šancu, vyrovnať sa nám nepodarilo. A treba povedať, že v zápase sme si výhru nezaslúžili. Takéto pasáže musíme v našom výkone maximálne eliminovať.“

FC ETO Györ WA – FC Spartak Trnava WA 7:0 (2:0)

Ženy si odbili svoju konfrontáciu s Györom už v stredu. Bohužiaľ, vôbec im nevyšla podľa predstáv. V prvom dejstve ešte so silným súperom držali krok, ale po výmene strán inkasovali ďalších päť gólov.

Matej Chocina: „Ďalší prípravný zápas sme odohrali proti top súperovi z Maďarska. Od začiatku zápasu sme boli pod obrovským tlakom súpera, avšak dlho sa nám darilo poctivo brániť, zatvárať nebezpečné priestory a držať čisté konto. Súper však po štandardnej situácii otvoril skóre a do polčasu pridal ešte jeden gól. Druhý polčas nás totálne prevalcoval a strelil poľahky 5 gólov. V zápase sa nám v pár momentoch darilo aj pod tlakom súpera kombinovať a vychádzať z jeho tlaku, avšak mrzí ma, že dievčatá si vo väčšine prípadov neverili a robili sme veľmi ľahké chyby.“

FC ETO Györ WU19 – FC Spartak Trnava WU19 4:1 (2:0)

Aj dorastenky mali cez víkend voľno, keďže v Györi odohrali prípravný zápas už v piatok. Bohužiaľ, na maďarské súperky taktiež nestačili a po sľubnom výkone prehrali rozdielom triedy 1:4.

Góly: Halásová

Viktória Čeriová: „V zápase sme chceli nadviazať na predchádzajúci výkon so Slováckom, čo sa nám v úvodných 20-tich minútach zápasu darilo. Väčšinu času sme držali loptu na kopačkách, dobre sme kombinovali, avšak chýba nám pokoj v predfinálnej fáze hry. V druhej časti prvého polčasu súper prebral iniciatívu, strelil gól a my sme sa stiahli. Nedarilo sa nám kombinovať a dostávať sa pred 16-ku súpera. V druhom polčase sme zmenili pár vecí a hneď v prvej minúte sme strelili gól a znížili na 1:2. Bohužiaľ, súper strelil ešte ďalšie dva góly, a tak je konečný výsledok 4:1 pre súpera, no neodzrkadľuje náš predvedený výkon.“

Naše žiačky absolvovali počas víkendu kvalitne obsadený medzinárodný turnaj v maďarskom meste Pécs, na ktorom sa predstavili tímy ako AS Rím či SK Slavia Praha. Po výborných výkonoch obsadili skvelú bronzovú priečku. O podujatí pre vás chystáme článok s bližšími informáciami.

FCST – Pécs MFC (HUN) 3:2

V akcii boli opäť aj naši najmenší. Dve najstaršie prípravky U11 a U10 absolvovali v sobotu triangle na Slávii v spoločnosti Petržalky a Sigmy Olomouc. Zápasovú prax zbierala aj kategória do 7 rokov, ktorá odohrala zápas v Senici. Z dievčat hrali prípravné stretnutia hráčky z kategórie WU9. Vo štvrtok si zmerali sily s chlapcami z Kopánky a Križovian nad Dudváhom, v piatok proti dievčatám Interu Bratislava. Ich o dva roky staršie spoluhráčky napokon v Ružindole s chlapcami pre vysokú chorobnosť v tíme súpera nehrali.