Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

15:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / „Z brankára sme urobili hviezdu a možno sme ho aj predali“

„Z brankára sme urobili hviezdu a možno sme ho aj predali“

Ľuboš Sarnovský |

05.09.2022 |

Správy

Spartak Trnava včera pod vedením Michala Gašparíka strelil Ružomberku prvé góly, ale na prvé víťazstvo by tých gólov muselo byť minimálne o dva viac. Mohlo a malo byť ich byť rozhodne viac. Ružomberok síce otvoril skóre pred uplynutím prvej minúty, ale od tohto okamihu sa hralo podľa trnavských nôt. Je až zarážajúce, že počas viac ako sedemdesiatpercentného držania lopty v prvom polčase dokázali spartakovci trikrát inkasovať. Včerajšok jasne demonštroval, že futbal sa hrá na góly a darmo môžete vo všetkých ostatných ukazovateľoch dominovať, body sú za premenené šance. Ružomberok svoje premenil, Spartak ich zahodil na tri zápasy.

„Potrebujeme konečne góly od útočníkov. Ristovski síce prihral na oba góly, ale s Boatengom mali veľa šancí. Pre mňa je ťažké s tým niečo spraviť. Hráme v poriadku, dostávame sa do zakončení, no v tej koncovke takéto situácie nenasimulujete v tréningu. Stále verím, že je to len nejaké obdobie, že im to to začne padať. Tú kvalitu majú, to je vidno, ale tie góly potrebujeme a verím, že ich začnú premieňať,“ hovoril na po zápase Michal Gašparík, ktorý musí na podobné otázky ohľadom streleckej impotencie odpovedať s výnimkou zápasu v Michalovciach celú sezónu.

Martin Mikovič: To, že sme v Ružomberku prehrali, je na zaplakanie

„Nepamätám si zápas, že by tu takto Trnava dominovala a dali nám tri góly. To, čo my pozahadzujeme, to už nie sú stopercentné šance, ale miliónové. Na päťke triafame brankára a dnes sme z neho urobili hviezdu tohto kola, neviem či sme ho nepredali,“ hneval sa kapitán Martin Mikovič, ktorý odohral výborný zápas. Na ľavom krídle sa išiel zodrať, dokázal sa presadzovať individuálne a svoj výkon korunoval aj gólom. Nechápal, že z Liptova odchádzali bez bodu. „Aj keď bolo 3:1, tak kto bol na futbale videl, že Ružomberok nemal čistú šancu a prakticky neprišli k našej bráne. To, že sme tento zápas prehrali, ešte stále nedokážeme uveriť. Takýto zápas a my nemáme ani bod, to je do plaču.“

Do zúfalstva privádzal spartakovcov najmä v samom závere brankár Krajčírik, ktorý nastúpil po dlhšej pauze, keď vynechal šesť zápasov. Vrátil sa vo veľkom štýle. „Po zápase som mu pogratuloval k výkonu, takýto už možno nezachytá. Aj pri mojej prvej situácii, keď smerovala lopta do vinkla zo siedmich metrov, ani neviem ako tam dal tú ruku, klobúk dolu. Kelvinovi chytil takú hlavičku, že už som išiel do stredového kruhu rozohrávať.“

Najbližšie sa Spartak predstaví v Trenčíne. Ak dokáže zopakovať svoj ofenzívny výkon, môže myslieť aj umelej tráve na plný bodový zisk. Raz sa to vrece s gólmi roztrhnúť musí.

05.09.2022
05.09.2022