Štadión Antona Malatinského, Niké liga, 1. kolo nadstavby, 10. 3. 2023 o 17:30

Takáč – Koštrna, Štetina (9. Durič), Kóša, Mikovič – Zeljkovič – Daniel, Ofori, Procházka (81. Bainovič), Azango (71. Bukata) – Ďuriš (81. Poznar)

Popovič – Gruszkowski (65. Yapi), Kačaraba, Csinger, Andzouana – Herc, Vitális (65. Cheikh), Charatin – Trusa (65. Redzič), Jurgens (71. Gavrič), Ramadan (71. Barišič)

Góly: 45+1. Andzouana (vl.), 68. Zeljkovič, 78. Ďuriš (Mikovič)

ŽK: Andzouana

Rozhodovali: Dohál – Bednár, Ferenc

Diváci: 3873

Polčas: 1:0

V prvom kole skupiny o titul pricestovala do Trnavy opäť Dunajská Streda a zverenci Michala Gašparíka mali súperovi čo vracať. Pred tromi týždňami sa DAC tešil z výhry 2:1. Spartak začal s rozostavením so štyrmi obrancami, defenzívnym štítom Adrianom Zeljkovičom, kvartetom hráčov v zálohe a Michalom Ďurišom na hrote.

Pred samotným duelom dostal Martin Mikovič pamätný dres za 300 zápasov v trnavských farbách. Bol rovnako ocenený za gól mesiaca február Niké ligy.

Obojstranne bojovný prvý polčas s útočnou prevahou Spartaka rozhodol vlastným gólom Yhoan Andzouana v nadstavenom čase. V druhom polčase sa skóre navyšovalo, keď najprv Adrian Zeljkovič prepasíroval loptu po rohovom kope za brankára DAC a stav na 3:0 pečatil hlavičkou po prudkom centri Martina Mikoviča Michal Ďuriš. Náskok druhej Žiliny je tak opäť iba dvojbodový.

5

V bežeckom súboji prestal hrať Lukáš Štetina a po prerušení hry bol ošetrovaný. Po pár minútach ho na ploche nahradil Andrej Durič.

16

Strela Philipa Azanga po rohovom kope mierila tesne vedľa bránky DAC, nasledovali dva po sebe idúce rohové kopy, tlak domácich zavŕšil strelou mimo Kelvin Ofori.

21

Andrej Durič sa hodil do strely Mateja Trusu a zablokoval nebezpečný pokus hosťujúceho útočníka z hranice šestnástky.

24

Michal Ďuriš tesne hlavou minul prudký center z ľavej strany od Martina Mikoviča. Na druhej strane z protiútoku nebezpečne mieril Matej Trusa, jeho bomba smerovala našťastie nad bránku.

35

Ammar Ramadan sa po zaváhaní trnavskej obrany dostal k strele, jeho pokus mieril po zemi a nemal potrebnú razanciu, Dominik Takáč si poradil.

42

Yhoan Andzouana si nabehol na prihrávku proti nohe a nebezpečne vystrelil spoza šestnástky. Dominik Takáč bol pozorný a vyrazil na rohový kop.

45+1

V nadstavenom čase prenikol po ľavej strane Philip Azango a jeho center pred bránku si poslal do vlastnej siete Yhoan Andzouana – 1:0.

Spartak napokon odchádzal do šatní s vedením o jeden gól, v druhom polčase pridali Trnavčania ďalšie dva presné zásahy a skóre mohlo byť aj vyššie, v úplnom závere nevyužil Tomáš Poznar pokutový kop.

49

Christián Herc napriahol spoza šestnástky, Dominik Takáč sa po lopte aj hodil, ale nemusel zasahovať, lopta mierila tesne mimo.

68

Rohový kop Martina Mikoviča a lopta sa v šestnástke DAC po veľkej skrumáži odrazila k Adrianovi Zeljkovičovi, ktorý ju prepasíroval za chrbát Aleksandara Popoviča – 2:0.

73

Gól na kopačke mal aj striedajúci Martin Bukata, prihrávku od Erika Daniela už posielal technicky za gólmana hostí, ale v poslednej chvíli obrana odkopla.

77

Kelvin Ofori sa predieral cez obranu hostí, dostal sa do horšieho uhla a nastrelil iba brankára.

78

Parádička Martina Mikoviča a Michala Ďuriša, Spartak vedie 3:0. Kapitán tímu centroval z ľavej strany a prudký center po skoku hlavičkou umiestnil do bránky skúsený strelec.

88

Rozhodca Martin Dohál si pozrel video z VAR a usúdil, že zákrok na Tomáša Poznara bol faul. Ponúknutú šancu však sám faulovaný nevyužil, penaltu nepremenil a skóre ostalo 3:0.

Michal Gašparík (Spartak): „Bol to náš najlepší výkon na jar. Videl som a cítil sebavedomé mužstvo, vedelo čo chcelo hrať, s entuziazmom a rýchlo s loptou. Napádali sme vo vysokom pressingu, na veľké riziko, darilo sa nám eliminovať ich silné stránky. Zápas bol dlho otvorený, ťažký zápas dvoch vyrovnaných celkov rozhoduje často ten prvý gól, preklopí sa na jednu stranu a to sa nám podarilo. V druhom polčase sme si upravili stredný blok, počkali sme si na svoje situácie, chalani do toho dali tú emóciu, boli agresívni v súbojoch a vyplávala z toho aj výborná futbalovosť. Mali sme veľa šancí, ktoré sme nedotiahli dokonca. Skvelý výsledok s ťažkým súperom, veľmi nám to pomohlo psychicky aj v tabuľke.“

Xisco Muňoz (DAC): „Hra bola jasná držali sme loptu, zmenilo sa to keď sme si dali vlastný gól, pravda je, že súper bol lepší na lopte, vyhrávali súboje, musíme sa v tom zlepšiť, potrebujeme pracovať na veľa veciach. Musíme sa ospravedlniť fanúšikom. V druhej časti sme mali dve šance, dvakrát sme išli na brankára a neuspeli sme, ale krok po kroku sa to zlepší, zajtra na tom začneme pracovať.“