Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

15:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Voyo Originál Do neba a do pekla: Spartak Trnava prichádza s novými časťami

Voyo Originál Do neba a do pekla: Spartak Trnava prichádza s novými časťami

spartak |

30.06.2023 |

Správy

Voyo nadväzuje na úspech prvej série dokumentu ďalšími štyrmi drámou nabitými časťami, na ktoré sa futbaloví fanúšikovia a diváci Voyo môžu tešiť už od piatka 30. júna 2023.

Príbeh jedného z najvýraznejších futbalových klubov histórie i súčasnosti, ktorý v tomto roku oslavuje svoju storočnicu, prichádza na Voyo v ďalších premiérových častiach Voyo Originálu s názvom Do neba a do pekla: Spartak Trnava. Futbaloví fanúšikovia a diváci Voyo sa na štyri nové epizódy tejto výnimočnej dokumentárnej série môžu tešiť už od piatka 30. júna 2023.

Voyo nadväzuje na úspech prvej série dokumentu ďalšími štyrmi drámou nabitými časťami. Pokračovanie dokumentu prináša surové emócie v ešte hlbšom zákulisí. Psychický tlak, ktorý hráči prežívajú sa v kľúčovej sezóne len stupňuje. Tréningy sú čoraz náročnejšie, tréner čoraz prísnejší, vysnívané výsledky neprichádzajú. Stá sezóna klubu ukazuje svoju nepríjemnú daň – a jej nápor vyvrcholí vo veľkolepom finále.

Zo začiatku sme boli všetci v očakávaní, ako to bude celé fungovať a či to nebude príliš rušivý element, ale teraz na konci nám bude ľúto, že sa prestalo nakrúcať. Pre nás ako pre klub je to pozitívna reklama a myslím si, že sa veľmi vydarila. Dôležité pre mňa bolo nastaviť si jasné pravidlá a tým, že sme si s tímom aj ľudsky sadli, bola to bezproblémová spolupráca. Verím, že aj druhá časť dokumentu sa bude divákom páčiť a že si nájde veľa fanúšikov. Ľudia majú radi šťastné konce a ten sa nám vydaril, s trofejou, ktorú sme si doniesli na záver storočnice domov,” povedal Michal Gašparík ml., tréner FC Spartak Trnava.

Nové časti Do neba a do pekla: Spartak Trnava divákom ponúknu doposiaľ nevidený pohľad do súkromia hráčov A-tímu. Životy ich lások sú plné neustáleho sťahovania sa za novými klubmi, sprevádza ich všadeprítomný strach zo zranení, bojujú s motiváciou, otázkami o budúcnosti po futbale. Diváci uvidia výjazdy futbalistov do tetovacích salónov, pokusy o záhradkárčenie, či priamo nemocničnú sálu a operáciu menisku. Nebudú chýbať ani motivácie majiteľov klubu a ich prvé verejné vyjadrenia o kúpe futbalového klubu či príbehy sponzorov a podporovateľov, ktorí klubu prispievajú z vlastného vrecka.

„Podarilo sa nám zachytiť momenty, ktoré by málokto čakal, že zažije vo futbalovej komunite. Všetko krásne dotvorilo mozaiku toho, čo znamená milovať futbalový klub. Aj veľké emócie, neriadený náklad od trénera po troch góloch od Slovana, kopance v kabíne, krik, dojatie,“ popisuje režisér Marek Prochác.  „Veľkou vecou je pohľad do sveta s vlastnými pravidlami, do komunity fanúšikov Ultras. A tiež obrovské, veľkolepé oslavy storočnice, pri ktorých sa celé mesto rozžiarilo na červeno bengálmi a ohňostrojmi, za účasti tisícok fanúšikov. Veríme, že sa každý divák nechá strhnúť príbehom nielen veľkej futbalovej oddanosti, ale aj nikdy nevideným pohľadom do útrob sveta, ktorý sme zatiaľ poznali len z trávnikov,” dodáva.

Celá sezóna nakrúcania bola naozaj rýchla jazda, museli sme sa adaptovať na futbalový život, myslieť ako futbalisti – žiť v rámci ich časového manažmentu. Chalani majú svoj režim, ktorý nesmie byť porušený, tak sme s kamerami neustále behali za nimi. V kabíne a na štadióne sme ako filmový štáb boli ako doma, dostali sme sa poriadne hlboko, nielen do života futbalistov, ale aj do ich hláv. Bolo skvelé vidieť, ako sa otvárajú, ako sú z nakrúcania na nakrúcanie úprimnejší, nehovoria len o futbale, ale o milión emóciách, ktoré prináša. Fanúšikovia teda uvidia hrdinov z ihriska ako ozajstných ľudí, uvidia s čím bojujú, keď sa skončí zápas,“ dopĺňa scenáristka série Andrea Václavínek.

V pokračovaní Voyo Originálu sa diváci môžu tešiť aj na neutíchajúce odhodlanie verných, príbeh prezidenta klubu, ktorý v sekunde pripevní na svoje luxusné auto valec a upraví svojim hráčom tréningové ihrisko, ale aj dojemný osud trnavskej legendy, fanúšika Piráta, ktorý si kvôli stávke neholil bradu, až kým Andeli nezískali majstrovský titul.  Samozrejme, nebudú chýbať ani víťazné momenty, v ktorých sa lojalita oddanej komunity stala hnacou silou celého tímu. Dokument prinesie exkluzívne zábery nevideného zákulisia osláv zisku pohára, v chvíľach, v ktorých vybuchol svet a mesto pre svoj klub vzbĺklo červenými plameňmi.

„Som rád, že opäť môžeme divákom Voyo priniesť nefalšované emócie a exkluzívny pohľad do zákulisia futbalu prostredníctvom jedného z najvýraznejších futbalových klubov na Slovensku, ktorý tento rok oslavuje svoju storočnicu. Aj pri takýchto príležitostiach je dôležité rekapitulovať a pozrieť sa na úspechy aj pády. Divákom v pokračovaní série prinesieme množstvo autentických situácií a originálnych záberov z nového uhla pohľadu, z ktorého tento výnimočný klub a tých, ktorí sú s ním spätí, ešte nemali možnosť vidieť,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Prichádza futbalová rozprávka, ktorá končí niekedy v nebi, niekedy v pekle. Vyberte si, odkiaľ je najlepší výhľad. Už od piatka 30. júna 2023 exkluzívne na Voyo.


Do neba a do pekla: Spartak Trnava // réžia: Marek Prochác // scenár: Andrea Václavínek // hlavná kamera: Matej Prochác // kamera: Pavol Banáš, Milan Ondruš, Ivan Prochác // strih: Marek Prochác // zvuk: Martin Pristič // zvukový mix: Ladislav Borš // voiceover: Alexander Bárta // komentár: Andrej Zvolenský // grafika: Branislav Pavlovič // dron: Jozef Lukáč, Pavol Matava, Shockwave studio // producenti: Andrea Václavínek, Marek Prochác

30.06.2023
30.06.2023