01.09.2024 18:00 , Štadión A. Malatinského

24.08.2024 18:00 , Mestský štadión Skalica

Domov / Správy / VIDEO: Reakcie na domácu remízu s Ružomberkom

Pavol Popovec |

02.09.2024 |

Správy

Nedeľný večer patril zápasu 6. kola Niké ligy proti MFK Ružomberok. Pred reprezentačnou prestávkou sa naše farby chceli naladiť na pokračovanie víťaznej vlny a od úvodu sme si išli za výhrou. Strelecký účet v červeno-čírnom si otvoril v 9. minúte Miloš Kratochvíl a o trinásť minút neskôr pridal druhý gól kapitán Martin Mikovič.

Nálada na štadióne bola veľmi dobrá a slnečné lúče nad legendárnym stánkom nasvedčovali, že by sme si mohli pripísať druhú výhru v sezóne. V 32. minúte sme si vydýchli po neuznanom góle hostí ale na konci polčasu Ružomberok znížil na 2:1. Veľká aktivita v druhom polčase nám tretí gól nepriniesla a z celkovo 22 streleckých pokusov, z toho siedmich na bránku, sme vyťažili góly v prvej polhodine duelu.

Sporný moment prišiel v 62. minúte, keď rozhodca prerušil hru a VAR preveroval ruku Ďuriša v pokutovom území, z čoho bol náš skúsený hráč veľmi prekvapený. Rozhodca duelu napokon pokutový kop odpískal a Martin Chrien ho premenil. V pokutovom území hostí sa odohral ďalší sporný moment v 84. minúte. Kratochvíl nastrelil ruku Lavrinčíka, rozhodca a VAR ale zostali bez reakcie.

Prvý gól Miloša Kratochvíla za naše farby.

Strata bodov a sklamanie

Kapitán Martin Mikovič bol po zápase veľmi sklamaný.

„Strata. Strata bodov. Nehovorím, že súper bol slabý, ale za tridsať minút sme si vytvorili dvojgólové vedenie. Tretí gól by ich úplne zlomil. Potom nám trošku pomohol VAR, keďže sa našou odkopnutou loptou dostali do šance. V 45. minúte si necháme streliť gól, taký školácky, že odkopnutá lopta môže ísť hocikam. Tak to vyšlo, že nám dali do konca polčasu gól. Stále sme to mali vo vlastných rukách. Mali sme šance a za celý zápas sme si zaslúžili vyhrať. Škoda tej ich penalty, ale pri tom množstve šancí, ktoré máme, to tam musíme dotlačiť.“

Najbližší program A-tímu

V tabuľke Niké ligy nám aktuálne patrí 4. miesto. Po reprezentačnej prestávke začíname púť v Slovnaft Cupe. 11. septembra sa od 16:30 predstavíme na ihrisku Jaslovských Bohuníc. Potom pokračujeme opäť v Niké lige zápasom v Košiciach (15.9. od 18:00) a doma sa predstavíme opäť 22. septembra od 18:00 v zápase 8. kola proti Banskej Bystrici.

Pozrite si aj reakciu Miloša Kratochvíla po zápase s Ružomberkom a tlačovú konferenciu s oboma trénermi.

Ďakujeme vám za podporu a tešíme sa na vás na ďalších zápasoch.