Európska konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / UNAI EMERY Z VILLY VYTIAHOL VIAC AKO MAXIMUM

UNAI EMERY Z VILLY VYTIAHOL VIAC AKO MAXIMUM

Richard Weinfortner |

06.07.2024 |

Správy

Španiel Unai Emery sa ako hráč príliš nepreslávil, no pred rokom 2022 si získal povesť rešpektovaného a uznávaného kouča, predovšetkým špecialistu na pohárové súťaže. Veľkých trénerských mien, ktoré v Anglicku vyhoreli, bolo neúrekom, no tento chlapík po presune do Aston Villy nesklamal. Naopak, do Champions League smeruje už so šiestym klubom.

Niekdajší druholigový stredopoliar dostal trénerskú dôveru najprv v regionálnom tíme v Murcii. Neskôr vyhral Európsku ligu trikrát so Sevillou a raz s Villarrealom a na najprestížnejšom európskom klubovom fóre viedol postupne Valenciu, Spartak Moskva, Sevillu, PSG a Villarreal. S Parížanmi získal titul a opanoval oba domáce poháre a kým v rokoch 2018 až 2019 s Arsenalom nevyšiel na pozície, kde si ho vedenie želalo vidieť, Anglicko si ho bude viac pamätať za pôsobenie v Aston Ville. Dve sezóny má za sebou a na ďalších päť čerstvo podpísanú predĺženú zmluvu.

„Som tu, pretože toto je pre mňa správny klub a správny projekt,“ Unai Emery na svojej prvej tlačovej konferencii v pozícii hlavného trénera Aston Villy.

Zvyčajný „tím zo stredu tabuľky“ si pod Emerym zahral semifinále Európskej konferenčnej ligy a stíhal plniť aj ligové povinnosti, čoho dôkazom je štvrté miesto v konečnej tabuľke. Experti sa zhodujú, že 52-ročný Bask vytiahol z každého hráča absolútne maximu, o ktorom možno niektorí ani sami netušili. Štvrtý najlepší strelec ligy Ollie Watkins sezónnym nástrelom takmer vytvoril klubový rekord a v celkovom súčte gólov patrí do historickej top trojky Villans. Štandardky mužstva sú obávanou zbraňou a s 59 percentami víťazných zápasov sa dokonca stal Unai Emery najúspešnejším manažérom v histórii klubu.

„Budujeme momentálne niečo výnimočné a Unai je toho jadrom. S blížiacim sa 150. výročím existencie klubu hľadíme na veľké méty a s ním na čele sa máme na čo tešiť,“ Nassef Sawiris, prezident Aston Villa FC

Len minulý rok sa Villa vrátila do pohárovej Európy po trinástich rokoch, teraz sa vracia do Ligy majstrov po 42 rokoch. Keď sa navyše Emery stal trénerom Aston Villy, nachádzala sa na 13. mieste tabuľky a bol november. Pri debute zdolal Manchester United 3:1 a z prvých siedmich zápasov prehral iba jediný. Birminghamčania sezónu končili v hornej polovici tabuľky a navyše s európskou miestenkou. Ďalšia sezóna už je známym príbehom – 20 víťazstiev, 8 remíz a 10 prehier je štvrtou najlepšou bilanciou v lige a v novodobej Premier League tím skončil vyššie iba raz.

VEDELI STE? ŽEzo súčasných hráčov Aston Villy toho najviac pod Unaiom Emerym odohral Pau Torres? Zverencom španielskeho trénera bol už vo Villarreale a ich spolupráca tak má pred sebou už jedenástu sezónu.

TOP: Príchod mužstva Unaia Emeryho znamená, že do Trnavy zavíta slávny klub v historickom období, na ktorý bude takto sfarbená časť Birminghamu dlho spomínať a dosť možno sa o ňom bude hovoriť po celej krajine. Že mal Spartak možnosť skonfrontovať sa s nimi práve v týchto časoch má veľkú hodnotu po všetkých stránkach. Kúpte si lístok a užite si špeciálny FC Spartak Trnava – Aston Villa F.C. 20.07.2024 o 16:00 priamo z tribún Štadióna Antona Malatinského.

06.07.2024
06.07.2024