21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

2 : 1

Domov / Správy / Takmer všetky mládežnícke tímy majú za sebou generálku. Ako hodnotia zimnú prípravu tréneri?

22.02.2023 |

Mládež

Najstaršia dorastenecká kategória má za sebou úspešnú zimnú prípravu. V nej si zverenci Petra Gažiho, ktorý zimné medziobdobie hodnotil, počínali v piatich zápasoch až štyrikrát s úspešným koncom. Trnavská devätnástka naskočí do ligového kolotoča v sobotu 25. februára na domácej pôde proti Zlatým Moravciam s časom výkopu o 11:00.

„Počas zimnej prípravy sme odohrali päť zápasov, z ktorých sa nám podarilo štyri vyhrať. Nedošlo k žiadnemu vážnejšiemu zraneniu a všetci hráči sú pripravení na prvý majstrovský zápas. V tomto období sme sa zamerali hlavne na určité princípy hry v útočnej fáze, ktoré sme prenášali aj do zápasov. Viacero hráčov zaznamenalo zaujímavý progres. Gólovo vyčnievali päťgólový Kurej a štvorgólový Bilčík. Počas prestupového obdobia nepribudol do družstva nikto nový, naopak Slebodník odišiel do Prešova.“ „V prvom prípravnom zápase proti Petržalke sme pôsobili po kondičnej stránke dobre. Zápas sme na výnimku inkasovaného gólu kontrolovali a zaslúžene sme vyhrali. Proti Šamorínu sa zápas odohrával v dobrej intenzite a súper nás dobre preveril. Tak isto sme museli reagovať na iný herný systém, s ktorým sa stretneme aj pri dvoch tímoch z našej ligy. Zápas s Brnom bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý sme vyhrali po výbornom výkone gólom v závere polčasu, v druhom sme po našich chybách inkasovali trikrát. Počas zápasu s Karlovou Vsou sme si vyskúšali otvárať súperov stredný blok. Napriek víťazstvu sme mohli byť v zakončení ešte efektívnejší. Proti súperovi z MTK Budapešť, ktorý účinkuje v mládežníckej lige majstrov, sme podali najlepší výkon prípravy. Dominovali sme v oboch fázach hry. Teší ma, že na prvý inkasovaný gól družstvo správne zareagovalo a otočilo výsledok zápasu v náš prospech.“

Zimnú prípravu, na ktorej sa bude dať stavať, majú za sebou aj spartakovci do sedemnásť rokov. S výhradne zahraničnými súpermi si počínali veľmi dobre a s vyrovnanou bilanciou sa tím Patrika Malého nevie dočkať na nedeľu, kedy o 10:00 zaháji v Zlatých Moravciach jarnú časť.

„Sme veľmi vďační, že sme mohli odohrať veľmi kvalitné zápasy so súpermi z dvoch krajín. Hráči si vyskúšali rôzne štýly a spôsoby hry. Ukázali sa nám nedostatky, na ktorých môžeme pracovať a zlepšovať sa smerom do budúcna, ale i pozitívnu stránku herných činností, ktoré máme a na ktorých môžeme stavať.“

„V zápase s Vasas Kubala Akadémiou mal súper možno vyššie držanie lopty, ale absolútne si nevypracoval žiadnu gólovú príležitosť. Naopak, my sme boli efektívni, využili sme dve príležitosti a zaslúžene sme vyhrali. Hráči z MOL Vidi na nás vybehli vo vysokom pressingu, čo nám robilo problém pri otváraní hry, avšak postupom času sme boli aktívnejší, vytvorili sme si i niekoľko dobrých príležitostí, pričom jednu sme nakoniec zužitkovali do gólového efektu. Zápas mal z oboch strán výbornú úroveň. Proti Zbrojovke Brno sme sa úvodných 20 minút hľadali, viazla nám komunikácia a mali sme slabší pohyb. Postupne a najmä v druhom polčase sme však boli veľmi aktívni, vypracovali sme si veľa dobrých príležitostí a zápas hráčom veľmi chutil. Škoda, že sme zápas neotočili, aj keď príležitosti na to boli. So Slováckom sme z hľadiska kvality odohrali asi najslabší zápas prípravy, pretože sa hral futbal medzi pokutovými územiami s minimom príležitostí. Proti aktuálne druhému najlepšiemu mužstvu českej dorasteneckej ligy z Baníka Ostrava sme odohrali veľmi dobrý prvý polčas, mali sme výborné príležitosti, ktoré však zostali nevyužité. V druhom polčase sme po vystriedaní stratili kvalitu a súper to potrestal dvomi gólmi.“

Najmladším dorastencom sa v zimnej príprave nedarilo výsledkovo optimálne, ale zápasy a tréningový proces určite splnili svoj účel. Na družinu Adama Chorvatha čakajú v nedeľu o 12:15 taktiež domáce Zlaté Moravce.

V príprave sme sa postupne zamerali na zlepšovanie rôznych aspektov hry, či už z hľadiska ofenzívy, ale aj defenzívy. K tomu nám dopomohli prípravné zápasy proti naozaj kvalitným súperom. Z výsledkového hľadiska príprava nevyšla úplne podľa predstáv, mrzí nás najmä vysoký počet inkasovaných gólov po individuálnych chybách, čím sme si pokazili dojem z tímového herného výkonu. Napriek tomu naša výkonnosť postupne rástla a sme dobre pripravení na začiatok jarnej časti.“

„V prvých dvoch zápasoch proti maďarským súperom sme sa trápili v zakončení, no chalani prenášali naučené veci z tréningového procesu a dokázali sme si vypracovať množstvo gólových príležitostí. V zápasoch s Austriou a Slováckom sme dokázali hrať vo veľmi dobrej intenzite, dokázali sme pracovať vo vysokom pressingu počas celého zápasu a najmä s Austriou sme boli po zisku lopty aj veľmi efektívni. V poslednom zápase proti MTK sme boli nebezpečnejším tímom, no nakoniec zápas výrazne ovplyvnili rozhodcovia a zbytočné provokácie a premotivovanosť súpera.“

Naplno sa počas najbližšieho víkendu rozbehnú aj súťaže starších žiakov. Najstarším žiakom sa, podobne ako najmladším dorastencom, nedarilo výsledkovo podľa predstáv. Mínusom zimnej prípravy trénera Tomáša Kánika boli zranenia a choroby hráčov. Na spartakovcov do 15 rokov čakajú v nedeľu o 10:00 na domácej pôde rovesníci z bratislavského Domina.

„Zimná príprava bola poznačená vysokou chorobnosťou hráčov a aj niekoľkými zraneniami. Zdraví hráči absolvovali pomerne náročnú prípravu s vysokou zápasovou minutážou. Mali sme možnosť hrať so zaujímavými súpermi, kde sa nám ale výsledkovo príliš nedarilo.“

„Zápas s Vasasom nám po hernej stránke príliš nevyšiel, napriek tomu bol dlho stav 0:0, ktorý hostia prelomili až po pekne zahratej štandardnej situácii. Nám v zápase chýbali úseky s dlhším držaním lopty. Duel proti Ružomberku poznačili pre nás veľmi negatívne až tri zranenia kľúčových hráčov v priebehu prvého polčasu. Priebeh zápasu bol ale napriek tomu jednoznačný a súpera sme jasne prevýšili vo všetkých činnostiach. Najlepší zápas celej prípravy sme odohrali v Székesfehérvári. Okrem jedného slabšieho približne 10-minútového úseku v prvom polčase, hráči predvádzali po celý zápas svoje optimálne výkony, súpera sme do ničoho nepúšťali a vytvárali sme si veľa gólových príležitostí. Z jedinej nebezpečnej situácie súpera v druhom polčase sme ale inkasovali a našu hernú prevahu sme nedokázali pretaviť aj v lepší výsledok. Obraz hry s Austriou bol po celý zápas pomerne vyrovnaný a obidva tímy striedali lepšie a slabšie úseky. Súper okrem troch strelených gólov ešte zahodil dve vyložené príležitosti, ktorými mohli výsledok zápasu uzavrieť skôr. Nám po celý zápas chýbali lepšie riešenia v útočnej tretine ihriska. Posledný z prípravných zápasov priniesol náš najhorší výkon. Po prvom polčase bol stav 1:0 a tu sme ešte ako tak stíhali súperovi sekundovať. V druhom polčase sme po penalte na 2:0 psychicky úplne odišli a nedokázali sme sa skonsolidovať. Z individuálnych výkonov a prístupu niektorých hráčov k zápasu som bol veľmi sklamaný.“

Štrnástka našla premožiteľa až v generálke na jesennú časť. Tú odštartujú zverenci Dávida Miškoviča v nedeľu o 12:00 na Slávii, zhodne proti Dominu Bratislava.

„V zimnej príprave nás preverili top akadémie z okolitých krajín a vo väčšine prípadov sme obstáli na výbornú, herne aj výsledkovo. Čerešničkou je sústredenie na Brezovej, odkiaľ si mužstvo odnieslo veľa zážitkov.“

„S Vasasom sme hrali typický úvodný zápas prípravy, ktorý sa realizoval prevažne medzi šestnástkami, v závere sme videli viacero nevyužitých šancí na oboch stranách. O rok staršieho súpera z Komárna hráči na ihrisku roztrhali a podali výkon na hranici svojich možností. V zápase proti maďarskému Feherváru sa hralo na jednu bránu. S kvalitným zakladaním útoku, ale menej efektívnym zakončením, sme podali nadštandardný výkon. Vrcholom prípravy bol zápas s Austriou, kde sme si siahli na dno svojich síl a nechali na ihrisku všetko. Odmenení sme boli výsledkom i výkonom. Negatívom, ale aj dobrou fackou pred ligou, bol zápas s MTK. Ešte 13 minút pred koncom sme prehrávali o gól, ale boli sme viacerými zle odpískanými ofsajdami a nepremenenými šancami obratí o vyrovnávajúci gól. Naopak, súper z protiútoku skóroval a pri absencii takmer polovice mužstva sme sa už v závere rozsypali.“

Mladším žiakom sa rozbehne ligový kolotoč až o týždeň. Zverenci Olivera Buriana vycestujú v sobotu na generálku do Ružomberka, kde si zmerajú sily s domácimi na pravé poludnie.

„Zimnú prípravu hodnotím pozitívne, odohrali sme naozaj kvalitné zápasy s množstvom zahraničnej konfrontácie, ktoré nám ukázali, že máme kvalitnú prácu aj my, ale tak isto, že máme veľa nedostatkov, na ktorých musíme pracovať. Keďže hráči sú stále v zoznamovaní sa s veľkým ihriskom, riešime v takýchto zápasoch hlavne postavenie a prácu s priestorom pri tlaku súpera, do ktorého sa v ligových zápasoch tak často nedostávame. Keď sa znovu posunieme v pohyblivosti, v rýchlejšom rozhodovaní, v práci s priestorom a loptou a pridáme do toho našu kvalitu, tak pevne verím, že tie zápasy budú v ďalšej príprave zase o niečom inom. Mrzieť nás môžu iba mnohopočetné zranenia vyplývajúce z rastových problémov, s ktorými sa trápime prakticky celú sezónu.“

„Žilina bola na začiatok prípravy výborný súper. Preverila nás vo všetkých smeroch a ukázala nám naše nedostatky. Žilinčania boli rýchlejší v práci s loptou, pohyblivejší a zaslúžene vyhrali. My sme dobre pracovali v defenzíve, ale smerom dopredu sme toho na naše kvality ukázali veľmi málo. V zápase s Vasasom sme boli dominantní na lopte a mali sme oveľa lepší pohyb ako v predošlom zápase. Vytvorili sme si dostatok šancí, no trápila nás koncovka. Všetky naše inkasované góly padli po hrubých individuálnych chybách, z ktorých sa musíme poučiť. Trenčín sme zaslúžene porazili, pretože sme boli dominantní vo všetkých aspektoch hry. Aj proti Austrii sme predviedli solídny výkon, kde sa nám podarilo preniesť veľa ofenzívnych vecí z tréningového procesu. Aj súper ukázal svoju silu a prispel ku veľmi kvalitnej konfrontácii. MTK bol výborný súper a znovu nás preveril v defenzívnej činnosti, ako aj v rýchlosti a v práci s loptou v ofenzíve. Tu nám to išlo už podstatne lepšie ako v prvých zápasoch prípravy. Aj napriek tomu že nám chýbalo 4-5 výborných hráčov, videli sme zápas v naozaj úctyhodnom tempe na danú vekovú kategóriu.“

Rovnaký osud čaká aj na najmladších žiakov pod vedením Filipa Nádaského. Tímy mladších žiakov začnú jarnú časť 5. marca na domácom ihrisku proti Púchovu.

„V zápasoch zimnej prípravy nás čakali kvalitne mužstvá, ktoré nás preverili po všetkých stránkach. Ako je vidieť na výsledkoch z prípravy, herne aj výsledkovo mala naša hra stúpajúcu tendenciu. V prvých zápasoch nám absentovala bojovnosť, zdravé sebavedomie, prepínanie medzi útočnou a defenzívnou fázou hry a samotná ponuková činnosť hráčov. Taktiež sa v budúcom období musíme zamerať na lepšiu medzihru, pretože v tomto sa musíme výrazne zlepšiť. V posledných zápasoch prípravy som bol s herným prejavom družstva spokojný, mužstvo pretavovalo naučené prvky z tréningového procesu do zápasov a samotní hráči zistili, že keď budú dodržiavať herné princípy, ktoré od nich s trénermi vyžadujeme, môžu sa herne aj výsledkovo vyrovnať ktorémukoľvek mužstvu. V danej príprave sme odohrali zápasy v dvoch formátoch (8 na 8 a tiež 11 na 11), keďže mužstvo pripravujeme už na veľké ihrisko, pretože od leta budú chalani hrať veľký futbal. Paradoxne v zápasoch 11 na 11 sme vyzerali herne lepšie než vo formáte 8 na 8, čo ma teší. Zimnú prípravu hodnotím aj napriek nepresvedčivým výkonom v úvode ako opodstatnenú. Verím, že aj negatívne prvky, ktoré sa v príprave vyskytli, nás posunú vpred a zoberieme si z toho len to dobré a poučíme sa do budúcna.“

„Maďarský Vasas nás prehral v každej fáze hry, mužstvo pôsobilo odovzdaným dojmom, chýbal nám väčší pohyb na ihrisku a hlavne bojovnosť. V každom súboji sme boli neskoro a super nás porazil zaslúžene. Proti Žiline sme odohrali prvý zápas na veľkom ihrisku pričom súper hrá na veľkom ihrisku od začiatku sezóny. V prvom polčase sme nad súperom vyhrali 1:0 a navyše sme nepremenili pokutový kop. Po výmene strán sa preukázala herná prax súpera a Žilina otočila výsledok. Prvé dejstvo z nasej strany vôbec nevyzeralo zle. V zápase proti Trenčínu vyzeralo mužstvo po hernej stránke dobre. Mrzieť nás môže efektivita v zakončení, kde sme si vypracovali nespočetne veľa vyložených šancí, ktoré sme nevedeli pretaviť do úspešného konca. S Nitrou nám nevyšlo absolútne nič. V zápase nebolo z nasej strany nič pozitívne, chlapci sa ako keby zľakli súpera, a tak to na ihrisku aj vyzeralo.  Naopak, proti rakúskej Austrii Viedeň sme sa blysli výborným herným prejavom a disciplinovanou hrou v defenzíve. To, čo nám chýbalo v predošlých zápasoch, sa vyskytovalo v tomto zápase a zaslúžene sme vyhrali. Proti MTK Budapešť sme boli trištvrte zápasu dominantným tímom, kedy sme vsietili góly po krásnych akciách, ktoré sme si preniesli z tréningového procesu. V poslednej štvrtine sme pôsobili unaveno a súperovi sa podarilo skorigovať výsledok.“

Ak nerátame hlavné mužstvo, prvým tímom, ktorý naskočí do jarnej časti ligovej sezóny je ten ženský. Zverenkyne Petra Koreňa nastúpia na zápas proti domácej Myjave už vo štvrtok 23. februára, konkrétne o 18:00.

„Zápasová príprava z pohľadu niektorých výsledkov nie je ukážková, ale čo sa týka pridanej hodnoty, určite ju hodnotím kladne. Zápasy s družstvami z českej najvyššej súťaže mali vysokú kvalitu a ukázali nám hlavne miesta, kde máme veľké rezervy. Som presvedčený, že ,,mini herné sústredenie“ počas, ktorého sme absolvovali zápasy so Slaviou a Duklou Praha, môžu posunúť náš mladý a neskúsený tím o ďalší stupienok vyššie v hernom prejave. Z hľadiska tréningového procesu hodnotím zimnú prípravu so zmiešanými pocitmi, pretože tu máme veľké rezervy. Boríme sa so slabou účasťou na tréningových jednotkách. A myslím si, že je to vidieť aj na hernom prejave. Pomaly sa posúvame v systémových veciach, ktoré síce riešime na tréningoch, ale v zápasoch nefungujú práve pre nízku účasť hráčok na tréningoch. Väčšina hráčok nemá veľké skúsenosti s dospelým futbalom a je v juniorskom veku, a preto musí zmeniť svoje nastavenie a vnímanie futbalu, respektíve svojich povinností voči tímu a klubu. Keď toto naše hráčky zlepšia, je veľký predpoklad, že naša hra a výsledky sa posunú nahor.“

„Konfrontácia s tretím tímom českej ligy zo Slovácka bola výbornou previerkou morálno-vôľových vlastností na úvod zimnej prípravy. Odohrali sme kvalitný zápas s nácvikom defenzívnych činností a hry pod tlakom na vlastnej polovici ihriska. Snažili sme sa o prechod do útoku z hlbokej defenzívy cez rýchle brejky, ale zatiaľ sa nám to veľmi nedarilo. Zápas proti ešte o jedno miesto tabuľkovo lepšie postavenému tímu a účastníkovi skupinovej fázy Ligy majstrov zo Slavie Praha bol pre náš mladý tím tak isto výbornou previerkou morálno-vôľových vlastností. Odohrali sme zápas síce v hlbokej defenzíve, ale už s lepším prechodom do ofenzívnej časti hry. Snažili sme sa opäť o prechod do útoku z hlbokej defenzívy cez rýchle brejky. V tejto činnosti sme sa posunuli a niekoľkokrát sa nám podarilo dostať do finálnej fázy, ale zlyhávala nám koncovka. Trošku nás môžu mrzieť 3-4 lacné góly, ktoré sa podpísali pod nepekný výsledok. S Duklou Praha, s tímom, ktorý hrá v českej lige o záchranu, sme odohrali vyrovnaný duel. Zápas síce otvorili domáci z nesprávne nariadenej penalty, ale dievčatá nezložili zbrane a boli vo väčšine zápasu lepšie ako ich súperky. Škoda, že sme vyťažili z viacerých dobrých príležitostí len jeden gól. S Baníkom Ostrava, s ďalším účastníkom hrajúcim o záchranu, sme opäť inkasovali v prvej štvrtine zápasu po nedôraznom bránení v našom pokutovom území. Hrali sme síce bez troch hráčok (Belicová, Martišková, Žigová – reprezentácia WU17), ale bolo v našich silách zvládnuť tento zápas lepšie. Trápili sme sa hlavne vo finálnej fáze, v ktorej sme zlyhávali po zlých riešeniach v koncovke. Zákonite prišiel trest v podobe gólu z pokutového kopu. Zápasom proti Zlatým Moravciam sme vstúpili do fázy prípravy, kde sme sa zamerali hlavne na ofenzívnu časť hry. S tímom z našej druhej ligy sme zdokonaľovali vyskladanie útoku a prechod do finálnej fázy. Darilo sa nám aj v koncovke, čo je vidieť aj na výsledku. V generálke sme síce nastúpili bez dvoch kľúčových hráčok (Čeriová, Mudráková – reprezentácia WA), ale napriek tomu sme sa dobre naladili na prvý majstrovský zápas proti Myjave. Ukazuje sa posun v defenzíve celého tímu a začína nám fungovať aj prechod do útoku. Vo finálnej fáze sme si vytvorili veľa príležitostí na skórovanie a veľké percento sme ich aj pretavili na góly.“

Dorastenky nevstúpili do zimnej prípravy výsledkovo ideálne, ale napokon bolo z toho solídne pripravenie sa na ligové zápasy. Ten najbližší odohrá tím Mateja Chocinu už v nedeľu o 15:00 na domácej pôde proti Senici.

„Od začiatku prípravy bolo jednoznačné, že nás nebude čakať nič ľahké. Dievčatá sa však po pauze veľmi tešili na futbal a do každého jedného tréningu pristúpili maximálne zodpovedne. Postupne nás preverili súperi silných značiek a my sme od zápasu k zápasu zlepšovali našu hernú tvár. Vnímam veľa pozitívnych zmien, avšak nemôžme sa uspokojiť a naďalej musíme tvrdo pracovať do ďalšej sezóny.“

„Proti Slovácku sme odohrali zápas s asi najsilnejším súperom, proti ktorému sme tuto sezónu nastúpili. Nevedeli sme sa vysporiadať s prechodovou fázou po strate lopty do obrany a súper to dokázal poľahky využívať. Pozitívna zmena nastala druhý polčas, kde sme si po pekných kombináciách dokázali vypracovať strelecké príležitosti, avšak nepretavili sme ich na góly. Ďalším zahraničným súperom bolo družstvo Pécsu a opäť s iným spôsobom hry. Na začiatku zápasu sme dostali dva lacné góly po individuálnych chybách. Potom sme prebrali opraty zápasu do našich rúk, no opäť nás zradila koncovka. Výborná konfrontácia so smutným koncom pre nás. Do zápasu so Zlínom sme od začiatku vstúpili naplno a súperovi sme nič nedarovali. Konečne sme sa dokázali gólovo presadiť a po pekných akciách sme dali 11 gólov. Cely zápas bol v našej réžii o čom svedčí to, že super ani raz nevystrelil na bránu. Vstup do zápasu s Nitrou bol z našej strany trosku rozpačitý a opäť sme sa „ponúkali,” kto zahodí väčšiu streleckú príležitosť. Súper naše zaváhanie dokázal využiť a strelil nám dva góly. Druhý polčas sme zmenili tempo hry, kládli sme väčší dôraz na detaily vo finálnej časti útoku a zápas sme zlomili v náš prospech.“

V zimnej príprave boli trnavské žiačky stopercentné. Okrem toho obsadili na halových majstrovstvách Slovenska krásne druhé miesto. Tím Róberta Haladu sa už nevie dočkať na jarnú časť, ktorú odštartuje v nedeľu o 17:00 v areáli trnavskej Slávie.

„Po dôslednom zhodnotení jesennej časti sezóny, ktorá bola pomerne podnetná a čo sa týka zápasov dosť vyťažená, sme sa rozhodli dievčatám dopriať úplnú dvojtýždňovú prestávku. Po nej nasledoval týždeň s individuálnymi tréningovými plánmi a 6-týždňová zimná príprava v domácich podmienkach. Naším cieľom bolo pridanie nových prvkov nielen v praktickej časti – cvičeniami , ale tiež rozšíriť teoretické vedomosti formou jednotlivých tém týkajúcich sa herných činností jednotlivca a tiež sme tomu prispôsobili aj výber súperov. Celkovo hodnotíme prípravu pozitívne, naplnila naše očakávania. Nebola ničím narušená a je hlavne povzbudením do ďalšej práce na ceste k napredovaniu.”

Po absolvovaní minimálnej prípravy v hale, sme priamo skočili do halového finále o majstra Slovenska. V skupine sme skončili bez zaváhania na 1. mieste (Žilina, Bardejov, Myjava) a vo finále sme napokon prehrali s Prešovom. Vo vyrovnanom a taktickom súboji rozhodli detaily v individuálnych činnostiach, no celkový prejav tímu bol výborný. Hneď v prvom prípravnom stretnutí na ihrisku kvalitného českého prvoligového tímu zo Slovácka sme začali implementovať nové prvky. Cieľom bolo otestovať ich opodstatnenie a ako si s ich využitím dievčatá poradia. Zápas dievčatá odohrali vo vysokom tempe s rýchlym prepínaním do obranných činností, kvalitným ovládaním lopty a s pozitívnym konečným výsledkom. V nasledujúcom prípravnom stretnutí sme chceli zhodnotiť ako sa dievčatá vyrovnajú s rýchlosťou a tvrdosťou chlapcov z Hlohovca a ich fyzickejšou hrou a vlastnou odvahou v osobných súbojoch. Po vyrovnanom prvom polčase dievčatá vyvinuli väčšie úsilie a túžbu po víťazstve a podarilo sa im pridať góly po kolektívnych akciách. V medzinárodnej konfrontácii s maďarskou dievčenskou futbalovou školou z Pécsu sme si dali za cieľ porovnať hlavne priestorové vnímanie ihriska a pokojnú rozohrávku od obrankýň s postupnou výstavbou útoku. Dievčatá sa snažili dodržať stanovený cieľ a aj napriek niektorým nezdarom sa nevzdávali a pokračovali rovnakým spôsobom. Napriek víťazstvu a územnej prevahe dievčatám chýbal väčší pokoj v zakončení a gólov mohlo byť aj viac. V predposlednom prípravnom zápase sme si chceli zhodnotiť mesačný tréningový blok a jeho dopad na realizáciu zo strany dievčat. Celý zápas so Zlínom sa odohral na polovici súpera, dievčatá si rýchlo posúvali loptu a hľadali riešenia ako prelomiť obranný blok súperiek.

Dievčatá sa postupne presadzovali po individuálnych a aj kolektívnych akciách. Dali veľa gólov a naplnili hlavnú tému: podeliť sa. Na záver zimnej prípravy sme si zmerali sily s výborným tímom, ktorý je na 1.mieste v skupine B našej ligy. Dievčatá dokázali hrať svoju hru, ktorú sme nastavili a zároveň ju vnútiť aj súperovi. Veľa prvkov preniesli z tréningov do zápasu a celkovo podali dobrý výkon a dodržali hlavné zásady, s ktorými chceme ísť do jarných odviet. Hlavnú tému: pomáhame si doplnili o naše ďalšie kľúčové prvky: priestor, odskočenie, návrat.