01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Stopercentná mládež bola ďalší víkend dominantná

07.04.2024 |

Mládež

MFK Dukla Banská Bystrica U19 – FC Spartak Trnava U19 0:2 (0:1)

Spartakovská devätnástka zareagovala na prehru v predchádzajúcom kole najlepším možným spôsobom. Na ihrisku súpera v Banskej Bystrici zvíťazila bez inkasovaného gólu. O oba presné zásahy sa postaral Marcel Bilčík. Vďaka zaváhaniu Dunajskej Stredy sme poskočili na tretie miesto.

FCST U19: Húska – Krchnár (71. Čavojský), Fančovič, Uščenko, Danihel, Horník (46. Straka, Henyig, Trivunovič (87. Molnár), Bilčík (C), Adamkovič, Haronik (81. Vyskoč)

Góly: 16. a 47. Bilčík

ŽK: Henyig, Húska, Danihel

Peter Gaži: „Celkovo sme boli v zápase kompaktnejší ako súper a zaslúžene sme vyhrali. Po Henyigovom kvalitnom driblingu dal prvý gól Bilčík. Ten istý hráč zvýšil v druhom polčase na 2:0, tentokrát po výbornej finálnej prihrávke od Trivunoviča. Vo svojej premiére v kategórii U19 odchytal výborný zápas brankár Húska, ktorý výraznou mierou prispel k víťazstvu. Zároveň je pozitívom deviaty gól Bilčíka v sezóne, ktorým poskočil na druhé miesto v tabuľke strelcov.“

FC Spartak Trnava U17 – MFK Dukla Banská Bystrica U17 4:1 (1:1)

Naša sedemnástka ako líder súťaže už o 10 bodov, musela s Banskou Bystricou doháňať nepriaznivý stav. Na súperov gól z deviatej minúty reagoval ešte do polčasu Samuel Ptačín. Následne predviedli naši hráči silný záver zápasu. V rozmedzí od 77. do 88. minúty rozhodli tromi gólmi o víťazstve rozdielom triedy 4:1.

FCST U17: Halada – Velický (82. Krajči), Pristach (66. Kováč), Konopka, Turanský, Farkaš (C), Ležák, Ptačín (59. Kubovič), Trello (82. Bugár), Priecel (82. Kocian), Bukovský

Góly: 24. Ptačín, 77. Trello, 80. Kubovič, 88. Kováč

ŽK: Turanský

Patrik Malý: „Tretí zápas po sebe sme uzavreli v druhom polčase, čo si myslím ukazuje našu veľmi dobrú pripravenosť. Avšak v prvom polčase sme mohli byť oveľa efektívnejší. S víťazstvom sme spokojní, ale nerodilo sa vôbec ľahko. Hrali sme proti defenzívne organizovanému tímu. Zároveň som rád, že sa presadili štyria rôzni strelci.“

FC Spartak Trnava U16 – MFK Dukla Banská Bystrica U16 4:0 (3:0)

Štyri góly nasúkala Banskej Bystrici aj naša šestnástka. Tá však rozhodla o osude zápasu už v prvom polčase, v ktorom sa presadila hneď trikrát. Spartak prakticky celý zápas viedol, pretože už v druhej minúte otvoril skóre Alexander Melia. Najmladší dorastenci sú síce o skóre prví, ale druhá Dunajská Streda má zápas k dobru.

FCST U16: Lukošík – Redenkovič, Tejzr, Zemko, Repáň, Benkovský (C), Melia (76. Jablonický), Vlha (48. Maťo), Terenkov, Flimmel, Čičmanec (70. Králič)

Góly: 2. a 43. Melia, 17. Čičmanec, 34. Terenkov

Adam Chorvath: „Chceli sme vstúpiť do zápasu aktívne a streliť rýchly gól, čo sa nám aj podarilo. Následne sme však dvakrát prepadli a mohli sme aj inkasovať. Zvyšok stretnutia sme už mali jasne navrch, využili sme súperove chyby v rozohrávke a tiež sme mali niekoľko pekných prechodov, po ktorých sme boli nebezpeční. Som rád, že sme tento zápas zvládli a zároveň udržali čisté konto aj bez viacerých dôležitých hráčov v zostave.“

FC ViOn Zlaté Moravce U15 – FC Spartak Trnava U15 0:2 (0:1)

V zápase najstarších žiakov proti sebe nastúpili tabuľkoví susedia. Spartak poslal do rýchleho vedenia v 8. minúte Šimon Ševčík. Krátko po výmene strán sme nepremenili pokutový kop, ale výsledkovú definitívu sme dali v 70. minúte z kopačky Samuela Fojtu.

FCST U15: Slimák – Slovák, Kostoláni, Lenghardt, Studený (79. Ušák), Hečko, Bohunický (C), Kasan (77. Kasan), Švenda (41. Artim), Ševčík (79. Ševčík), Fojta

Góly: 8. Ševčík, 70. Fojta

Tomáš Kánik: „Absolvovali sme bojovný zápas proti húževnatému súperovi, ktorý nám nič nedaroval zadarmo. Nám sa darilo súpera nepúšťať do výraznejších šancí. V prvom polčase sme premenili iba jednu z viacerých sľubných situácií, čím súper cítil skoro celý zápas šancu na zdramatizovanie. Nám sa ale 10 minút pred koncom podarilo definitívne rozhodnúť.“

FC ViOn Zlaté Moravce U14 – FC Spartak Trnava U14 1:4 (0:0)

Po bezgólovom prvom polčase naplno zabrala štrnástka až po výmene strán. Krátko po prestávke strelila hneď tri góly a síce domáci skorigovali, posledné slovo mali opäť naši hráči, ktorí zvíťazili 4:1. Zároveň majú na čele tabuľky rovnako bodov ako Slovan Bratislava.

FCST U14: Sartini – Ďuriš (55. Bošanský), Gábor (36. Martinkovič), Kalamár (C), Böhmer, Štipčák, Koreň (36. Matušík), Boška (51. Zajánoš), Holbík (39. Pokus), Drevenák (51. Troshupa), Ďurian (36. Kráľovič)

Góly: 39. Boška, 42. Martinkovič, 53. Kalamár, 67. Kráľovič

Oliver Burian: „Prvýkrát v tomto roku sme hrali na prírodnej tráve, čo spôsobilo mierne problémy v kombinácii, no zároveň uľahčilo pressingové situácie. Počas celého zápasu sme boli dominantní vo všetkých aspektoch hry. Súper mal 2-3 situácie po našich individuálnych hrubých chybách, ktorým sa potrebujeme do budúcna vyvarovať. Teší ma počet vypracovaných šancí, no zároveň mrzí efektivita. Z hľadiska tímového výkonu bol zápas v poriadku, no z hľadiska individualít tam bolo veľa výborných, avšak aj veľa priemerných výkonov. Potrebujeme sa v tréningovom procese zamerať na lepšiu rozhodnosť a kreativitu v rámci vedenia útoku, aby sme sa zase posunuli o krok vpred.“

FC Spartak Trnava U13 – FC DAC 1904 Dunajská Streda U13 3:1 (2:1)

V kategórii žiakov do 13 rokov proti sebe nastúpili dva aktuálne najlepšie tímy. Trnavčania vďaka víťazstvu 3:1 upevnili svoj náskok na čele tabuľky a s doposiaľ jediným zaváhaním vedú súťaž o päť bodov, no DAC má o zápas menej.

FCST U13: Mesároš, Hambálek – Repáň, Marčiš (C), Mikulec, Polaček, Poliak, Polťák, Kohutovič, Junas, Dvorský, Kuss, Kollár, Mego, Miklovič, Strojný, Fojta, Piešťanský

Góly: 6. Polaček, 29. Fojta, 53. Kuss

ŽK: Marčiš

Filip Nádaský: „Čakal nás zápas o prvé miesto v tabuľke nadstavby, čiže motivácia pre chalanov bola výborná. V prvom polčase, si dovolím tvrdiť, sme hrali nesmierne dobre, súper mal problém sa dostať za svoju polovicu a boli sme nebezpeční pri každom vedení útoku. Škoda troch zakončení do súperovej konštrukcie brány, inak mohol byť polčasový výsledok omnoho vyšší ako len 2:1. V druhom polčase bola hra často kúskovaná, boli tam úseky, kedy sme vypadli z tempa. Avšak aj napriek tomu sme boli nebezpeční, hlavne v krídelných priestoroch, z ktorého sme po akcii pridali aj tretí gól a dôležitý zápas sme zaslúžene vyhrali. Na chlapcov som hrdý a chcem im zagratulovať za výborný výkon. Verím, že sa takto budeme prezentovať aj v ďalších zápasoch.“

FC Spartak Trnava U12 – FC DAC 1904 Dunajská Streda U12 20:4 (6:2)

Rovnako úspešní boli proti Dunajskej Strede aj naši najmladší mládežníci. Dvanástka zdolala v krajskom derby Dunajskú Stredu vysoko 20:4. Na víťazstve sa najviac podieľal štvorgólový Samuel Virág.

FCST U12: Prokop, Martanovič, Kamenár – Hambálek, Krištofík, Schriffel, Mišo, Kráľovič, Belička, Červeň, Bulík, Virág, Böhman, Urdzik, Dulík, Jurík, Korytár, Hutta, Bašty (C), Poláčik, Augustín

Góly: 2., 46., 50. a 56. Virág (3. z 11m), 13. a 28. Kráľovič, 17. a 31. Belička, 24. Bašty (z 11m), 27. Böhman, 33. Schriffel, 37. a 54. Urdzik, 44. Jurík, 47., 51. a 58. Augustín, 57. a 60. Bulík, 57. vlastný

ŽK: Krištofík

Róbert Polakovič: „Zápas, v ktorom sme súperovi mali čo vracať, sme začali jemne nervózne. Prvých 15 minút bolo vyrovnaných a hra sa odohrávala hlavne v strede ihriska. Potom už bolo ale na ihrisku len jedno družstvo. Chalani ukázali nasadenie, bojovnosť aj futbalovosť. Súper sa do šancí dostával sporadicky, aj to len z protiútokov. Odohrali sme jeden z najlepších zápasov a ukázali sme od začiatku sezóny jednoznačný progres či už po hernej stránke, ale aj mentálnej.“

Trnavské ženy a naše dievčenské tímy nehrali, pretože je reprezentačná prestávka. Súčasťou ženskej reprezentácie Slovenska, ktorá bojuje o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy, je aj naša hráčka a trénerka dorasteniek – Viktória Čeriová. Dorastenky reprezentujú v 2. kole kvalifikácie majstrovstiev Európy (liga A) aj Trnavčanky – Michaela Martišková, Jana Belicová, Ela Žigová a Soňa Servátková.

Kategória U11 cez víkend vycestovala do Piešťan, kde vytvorili dva tímy, ktoré sa napokon stretli až vo finále a podelili si tak prvé a druhé miesto. U10, U9 a U8 si doma na Slávii postupne zmerali sily v ligových zápasoch proti o rok starším kategóriám Komárna a Šamorína. Dievčatá z WU11 v piatok vycestovali do Prahy, kde v sobotu na medzinárodnom turnaji obsadili tretie miesto. V nedeľu už doma v Trnave nastúpili na prvé jarné ligové kolo proti chlapcom z Vrbového. Mladšie dievčatá z WU9 si zahrali na chlapčenskom turnaji U8 v neďalekých Bučanoch.