UEFA Konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

UEFA Konferenčná liga

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

FK Sarajevo

21:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Štetina naberá sily na ligu aj na nočné vstávanie

Štetina naberá sily na ligu aj na nočné vstávanie

spartak |

16.01.2024 |

Rozhovory

Lukáš Štetina nedohral zápas 5. kola Európskej konferenčnej ligy doma proti Ludogorcu. Objavila sa mu trhlina v zadnom stehennom svale a do konca jesennej časti už si nezahral. Na záver sa tešil počas slávnostného galavečera Andel roka 2023 z ocenenia Najkrajší gól za uplynulý rok.

Na začiatku prípravného obdobia ešte trénoval individuálne a na turnaji Tipsport Malta Cup vynechal aj prvé dva prípravné zápasy, ale v tom treťom proti Hradcu Králové už nastúpil od začiatku a na jeho konci mohol skonštatovať, že už je zdravotne v poriadku a sval vydržal aj zápasovú záťaž.

„Vďakabohu, sval som na ihrisku nevnímal, čo bolo v tom zápase pre mňa asi najdôležitejšie. Na druhú stranu, ešte to nebolo ono. Ani z mojej strany, ani pocitovo, lebo určite sa dokážem cítiť lepšie. Ešte máme čas to nejako dohnať, pevne verím, že to doladíme a všetko dobehnem,“ hovoril bezprostredne po zápase 32-ročný stopér.

Opäť sa ukázalo, že české mužstva sa prezentujú aktívnym fyzickým futbalom s množstvom súbojov, bez ohľadu na to, či ide o prípravný zápas alebo súťažný. Dali to pocítiť aj Trnavčanom.

„Musím povedať, že ten zápas bol jedným z fyzicky najnáročnejších za posledný rok. Prirovnal by som to k zápasu v Európskej lige. Do toho aj ten terén, kde to občas aj ušlo. Celkovo je dôležité, že sme zdraví, výsledky nie sú priaznivé, ale zostavy sa točili a mali sme možnosť trénerom ukázať, ako to vieme hrať, keď sme v kombinovanej zostave. Teraz je na nich ako to vyhodnotia.“

Vážnejšieho zranenia sa hráči vyvarovali, no lekár musel dva razy vytiahnuť ihlu a niť. Po zápase s Olomoucom pribudli stehy na holeni Paurovi a krátko po začiatku zápasu s Hradcom musel odísť s roztrhnutým obočím z ihriska aj Krizmanič.

Počas troch zápasov sa na stopérskych postoch vystriedali viacerí hráči – Gorosito, Ɖurič, Šulek, Karhan, Ujlaky, vie tam zahrať v prípade potreby aj Koštrna, stabilným členom základnej zostavy býval na jeseň Kóša, ktorý na Malte kvôli operácii ani nebol. Štetina má rád, keď je dvojica v strede obrany dlhšie zohratá.

„Z minulosti viem, že je veľmi dôležité, keď je stopérska dvojica ustálená. V českej lige sa mi veľakrát menili partneri a každý zápas som tam mal niekoho iného, takže tomuto by som sa určite rád vyhol, ale je to aj o tom, že čím viac zápasov tá dvojička odohrá, tým lepšie si sedia. Kiež by sme všetci boli zdraví, aby mali tréneri plný počet hráčov a vyberú tých najlepších.“

Spartakovci ešte po skončení turnaja ostávajú na Malte, kde ich do konca týždňa čaká už len tréningová príprava a naháňanie kondície. „Teraz to vyťaženie bolo zápasové, uvidíme ako to tréneri pojmu odteraz. Isto tam bude aj veľa behania, tomu sa nevyhneme. Musíme to absolvovať a veriť, že nám to pomôže po fyzickej stránke.“

Hráči na hoteli nemaj veľa možností ako tráviť voľný čas. Niektorí pozerajú televízor, bavia sa s mobilom, iní hrajú playstation, tí starší maj rozohranú „ligu“ v človeče nehnevaj sa. Štetina nepatrí ani do jednej z týchto skupín a užíva si úplne iný druh relaxu.

„Vzhľadom k tomu, že mám doma štvormesačného syna, ktorý vstáva tak trikrát za noc, tak väčšinu voľného času tu prespím. Naberám silu, lebo keď prídem domov, tak príde tvrdá realita a budem v kolotoči, kde budem musieť vstávať k malému. Toho spánku doma je málo,“ dodáva s úsmevom na záver rozhovoru Šteťo.     

16.01.2024
16.01.2024