21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

2 : 1

Domov / Správy / Spartakovská mládež má za sebou stopercentný víkend, ženy ťahali za kratší koniec

26.10.2022 |

Mládež

Z dorastov hral iba ten najstarší, pretože mladší dorastenci mali už druhý víkend reprezentačnú prestávku. Do ligového kolotoča opäť naskočia v piatok, kedy odohrajú zápas v Michalovciach.

MFK Dukla Banská Bystrica U19 – FC Spartak Trnava U19 1:2 (0:1)

Naša devätnástka vstúpila do mimoriadne dôležitého zápasu na pôde Banskej Bystrice veľmi dobre, pretože už od piatej minúty viedla zásluhou Repu. Pár minút po výmene strán sa domácim podarilo vyrovnať, ale o zhruba štvrťhodinu rozhodol o trojbodovom zápise pre Spartak striedajúci Justh.

FCST U19: Vasiľ – Popik, Vaško (C), Ferenčík, Rusnák, Šarmír, Kumpan (89. Horník), Bilčík (57. Justh), Repa (80. Kurej), Masár (57. Kucharík), Nagy

Góly: 5. Repa, 66. Justh

ŽK: Vaško, Popik, Ferenčík, Horník, Vasiľ

Peter Gaži: „Možno v najdôležitejšom zápase jesennej časti sme získali dôležité tri body. Skóre stretnutia otvoril peknou strelou Repa, po výbornej finálnej prihrávke Nagya. Škoda, že sme zápas neuzavreli už v prvom polčase a naše veľké šance nevyužili. V druhom polčase sme dokázali skoro zareagovať na vyrovnávajúci gól súpera. Justh dorazil loptu do bránky po hlavičke Kucharíka, ktorému predchádzala opäť výborná finálna prihrávka, tentokrát od Kumpana. Celkovo sme predviedli zatiaľ najlepší výkon v sezóne čo sa týka počtu vyprodukovaných šancí, prechodu do postupného útoku a hodnôt kondičných parametrov.“

FC Nitra U15 – FC Spartak Trnava U15 1:3 (1:2)

Do pomerne rýchleho vedenia sa dostali aj najstarší žiaci, ktorí viedli od 11. minúty. Nitra vyrovnala päť minút pred koncom prvého dejstva z pokutového kopu, avšak do polčasového hvizdu sme premenili penaltu zásluhou dvojgólového Vetešku aj my. V záverečnej desaťminútovke spečatil osud stretnutia Chnapko. Trnavská pätnástka aktuálne ťahá šnúru štyroch víťazstiev za sebou.

FCST U15: Vačok (41. Lukošík) – Tittel (41. Števík), Noška, Daniel, Sobota (41. Repáň), Benkovský (C), Tejzr, Slezák (74. Hruška), Terenkov, Veteška (41. Chnapko), Maťo

Góly: 11. a 37. Veteška (2. z 11m), 70. Chnapko

ŽK: Daniel

Tomáš Kánik: „Prvý polčas nebol z našej strany ideálny z hľadiska organizácie hry v obrannej fáze. Do vedenia sme išli po peknej akcii, do ktorej sa zapojilo viacero hráčov. Ku koncu polčasu obidve družstvá premenili pokutové kopy. V druhom polčase sme boli kompaktnejší a v ofenzíve sme si vytvorili veľa príležitostí. Mrzieť nás môže len to, že sme zápas nedokázali definitívne rozhodnúť skôr. Celkovo sme ale boli vo všetkých činnostiach lepší a zaslúžene sme zvíťazili.“

FC Nitra U14 – FC Spartak Trnava U14 0:11 (0:6)

Štrnástka svojho súpera nešetrila, pretože už v 12. minúte viedla rozdielom triedy. Strelecky explodoval najmä Šimon Ševčík, ktorý strelil dvojitý hetrik a postaral sa tak o viac ako polovicu gólov svojho tímu. Žiaci do štrnásť rokov dokázali zvíťaziť už v šiestich po sebe idúcich zápasoch.

FCST U14: Slimák (36. Vlkovič) – Studený (36. Ušák), Bartovič, Fehér, Magdolen (C), Kostoláni (44. Bohunický), Marčiš (36. Mišo), Augustín (36. Furek), Hečko (36. Fojta), Ševčík, Fraňo (36. Zemko)

Góly: 6. Hečko, 10. Augustín, 12., 18., 24., 60., 68. a 70. Ševčík, 32. Marčiš, 47. Zemko, 59. Mišo

Dávid Miškovič: „Od prvej do poslednej minúty zápasu bola hra v našej réžii. Musím pochváliť hráčov, že dodržiavali taktické princípy z tréningového procesu a hlavne, že proti zatiahnutejšiemu súperovi hrali rýchlu kombinačnú hru v prípravnej zóne. Finalizácia útoku z posledných tréningov sa prejavila aj v zápase.“

FC Spartak Trnava U13 – FC Nitra U13 17:0 (6:0)

Naši žiaci porazili Nitru aj do tretice. Tentokrát sa zrodil vysoký triumf 17:0, ktorý režíroval päťgólový Holbík. Tomu sekundovali autori hetrikov Martinkovič a Kasan.

FCST U13: Lehocký, Vlkovič – Bošanský, Kalamár, Böhmer, Martinkovič, Koreň, Rakús, Fenič, Ďuriš, Holbík, Zajánoš, Kráľovič, Zlatňanský, Kasan, Hanzel, Svetlík, Amrichová

Góly: 1. a 43. Ďuriš, 5., 39. a 57. Kasan, 13., 20., 44., 65. a 66. Holbík, 25. Zajánoš, 34. Fenič, 54., 60. a 69. Martinkovič, 63. Koreň, 68. Vlkovič

Oliver Burian: „Do tohto zápasu sme išli s jasným cieľom preniesť absolútne všetky prvky z tohtotýždňového tréningového mikrocyklu. V zápase bol ideálny priestor na rôzne riešenia a variácie postupného útoku, na neustále otáčanie hry a hľadanie voľných priestorov pre prihrávku, ale aj nábeh. Nechceli sme dnes spadnúť do rýchlych riešení akcie, ale stále si ten útok postupne vypracovať od prihrávky stredných obrancov až po zakončenie. V prvom polčase mi chýbalo trošku väčšie tempo a hlavne prepínanie po strate lopty. Takisto nás paradoxne trápila efektivita v zakončení, avšak som rád, že si chalani z chuti zastrieľali a naladili sa do ďalšieho týždňa.“

FC Spartak Trnava U12 – FC Nitra U12 15:9 (8:6)

Aj posledný víkendový ligový zápas našej mládeže skončil trojbodovým zápisom. Najmladší žiaci sa počas celého zápasu s doposiaľ nezdolanou Nitrou gólovo doťahovali. Napokon nedovolili zaváhanie a napodobnili všetkých svojich starších spoluhráčov. Strelecky zahviezdili so štyrmi gólmi Gál či trojgólový Marčiš.

FCST U12: Hambálek, Trebatický, Krchnák – Ličák, Poliak, Repáň, Podolinčiak, Mikulec, Kollár, Polaček, Miklovič, Kohutovič, Kukučka, Gál, Marčiš, Fojta, Virág, Dzielava, Dvorský, Junas, Tančoková, Urdzik

Góly: 1., 6., 28. a 59. Gál, 3. a 32. Junas, 8. Fojta, 16., 25. a 47. Marčiš, 23. Kollár, 37. a 54. Dvorský, 38. Kohutovič, 60. Tančoková

Filip Nádaský: „Prítomní mali možnosť vidieť atraktívny bojovný zápas, ktorému nechýbalo nasadenie, emócie a musím povedať, že aj vysoké tempo. V prvom polčase som však nebol spokojný s hrou v defenzíve, hráči nechávali súperovi veľa priestoru, boli sme v súbojoch neskoro a dostávali sme zbytočné góly. V druhom polčase si však hráči dali povedať a hra v defenzíve bola výrazne lepšia. Taktiež by som pochválil výkon brankárov, ktorí sa výrazne pričinili na výhre. Chcem poďakovať chalanom a slečne za výkon.“

MFK Ružomberok WA – FC Spartak Trnava WA 3:1 (1:0)

Bohužiaľ, ženy nenatiahli víťaznú šnúru na tri zápasy, pretože v priamom súboji o tretie miesto ťahali za kratší koniec. Na ihrisku Ružomberka nestačili na domáce hráčky a prehrali 3:1.

FCST WA: Králiková – Čoknayová, Čeriová (C), Randová, Belicová, Žigová, Trajlínková, Martišková, Gáliková (78. Voščinárová), S. Horváthová (70. Čeriová), Servátková

Góly: 49. Martišková

ŽK: S. Horváthová, Servátková

Marián Dlobík: „Zápasy v Ľubochni, kde hrávajú ženy Ružomberka, sú vždy špecifické. Vedeli sme, že budeme bez viacerých nosných hráčok, ale zároveň som sa tešil, že dostanú šancu mladé hráčky z WU19. Na ťažkom teréne sa zle kombinovalo, domáce boli agresívnejšie, čo sme aj vedeli, ale do šancí sme ich nepúšťali. Bohužiaľ, opäť sme dostali gól po rohovom kope. Cez polčas sme si vysvetlili nedostatky našej hry. Úvod druhého polčasu bol v našej réžii. Dobre hrajúcu Martiškovú zastavili domáce faulom na hranici šestnástky, po ktorom mala nasledovať červená karta. Sama faulovaná vyrovnala krásnou strelou z priameho kopu, čo nám dodalo množstvo energie, ale z môjho pohľadu by sa zápas vyvíjal inak, ak by došlo k vylúčeniu hráčky. Po dvoch nevinných akciách domácich sme vyrobili dve individuálne chyby a Ružomberku sme doslova darovali tri body. Až osem hráčok v základnej zostave sú ročník narodenia 2005, 2006 a 2007, mali sme najmladší tím pod mojím vedením. Dievčatá nesklamali a šancu budú dostávať aj naďalej.“

FC Spartak Trnava WU15 – RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica WU15 9:1 (5:0)

Trnavské žiačky využili ligové voľno na priateľský zápas proti akadémii Mareka Hamšíka. Naše futbalistky svoje súperky, hrajúce v druhej skupine prvej ligy, nešetrili a s prehľadom zvíťazili 9:1. Až o päť presných zásahov sa postarala Sofia Halásová.

FCST WU15: Prešinská – Voleková, Horváthová, Stanková, Pavlíková, Krištofiaková, Amrichová, Tančoková, Reháková, Halásová, Pekárová (Hečková, Petranská, Dobrovodská, Huttová, Vlková, Kujovská)

Góly: 5x Halásová, 2x Amrichová, Tančoková, vlastný

Róbert Halada: „Stretnutie začalo opatrnejšie, hra sa odohrávala na súperovej polovici. Dievčatá dobre pokrývali priestory a zachytávali rozohrávku súpera, avšak narážali na pevnú obranu. Postupne prevzali iniciatívu, boli aktívnejšie a kolmými prihrávkami si vytvárali gólové príležitosti. Po jednej takej padol aj prvý gól a postupne pribudli aj ďalšie. S pribúdajúcimi gólmi sa zväčšil tlak na bránu súpera, dievčatá rýchlo kombinovali, avšak veľa striel skončilo tesne vedľa brány. Druhý polčas sa odohral celý na polovici súpera, dievčatám sa podarilo aj vo veľmi prehustenom priestore pridať ďalšie góly. Čisté konto sme napokon neudržali, po našej chybičke sa súperovi podarilo streliť gól. Dievčatám ďakujeme za výkon! Radi prídeme na odvetu.“