22.09.2024 15:30 , Štadión A. Malatinského

15.09.2024 18:00 , Košická futbalová aréna

Spartakovci si v Častkovciach schuti zastrieľali

Samuel Ďurinský |

02.10.2024 |

Správy

Spartakovci vstúpili do zápasu najlepšie ako mohli a už po 35 sekundách otvoril skóre zápasu Róbert Pich. Dve sľubné šance si vypracoval Kelvin Ofori, v oboch prípadoch ho však vychytal domáci brankár Lapoš. Skóre sa opäť menilo v 24.minúte, keď si na krížnu prihrávku od Picha na zadnej tyči nabehol Paur. Už o minútu neskôr sme sa tešili opäť, keď Corryn hlavou orazítkoval žrď, dorážku však Pich už zvládol.

Domáci prvýkrát pohrozili v 29. minúte, keď hlavička Patrika Majkúta skončila mimo brány. V 33. minúte sa predsa len tešil aj Kelvin Ofori, keď výstavným gólom zvýšil stav stretnutia na 0:4. Lopta sa v sieti Olivera Lapoša skončila opäť už o 2 minúty neskôr, keď prízemný center Picha efektne pätičkou zakončil Jakub Paur. 5 minút pred koncom polčasu sa do sľubnej šance dostal opäť Patrik Majkút, jeho pokus však Dobrivoj Rusov zneškodnil. Svoj hattrick zavŕšil v 41. minúte Jakub Paur, keď po centri Holíka prehlavičkoval domáceho brankára.

V závere mal ešte 100 %-nú šancu Corryn, bránu však tesne minul.

V druhom polčase sa obraz hry mierne zmenil, hra bola viac rozkúskovaná faulami a tvrdými súbojmi. V 55. minúte mal výstavný gól na kopačke Roman Procházka, jeho pokus z priameho kopu však brankár vyškriabal na brvno. V 59. minúte po nepríjemnom páde skončil na nosítkach Jakub Paur a v zápase tak dohral. Čestný zásah sa domácim podarilo streliť v 70. minúte, keď sa po peknej kombinačnej akcii presadil Ambrož. V 84. minúte hattrick dokonal aj druhý trnavský hráč – Róbert Pich. Ten mal na kopačke aj svoj štvrtý gól, bravúrne ho však vychytal brankár Lapoš.

Konečný stav stretnutia – 1:7.