20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Domov / Správy / Spartak v prvom dueli na Raków nestačil, rozhodol dvojgólový López

Spartak v prvom dueli na Raków nestačil, rozhodol dvojgólový López

Ľuboš Sarnovský |

04.08.2022 |

Správy

Štadión Antona Malatinského, 4. kolo, Fortuna liga 2022/2023, nedeľa 7.8. v 20:30

MŠK ŽILINA

2:2

FC Spartak Trnava:

Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič (82. Iván) – Savvidis – Daniel (82. Bolaji), Procházka (46. Paur), Bukata (70. Štefánik), Yusuf – Ristovski (70. Boateng)

MŠK Žilina:

Trelowski – Svarnas, Arsenič, Rundič – Tudor, Lederman (57. Kochergin), Papanikolau, López (76. Dlugosz), Kun – Wdowiak (57. Czyź), Gutkovskis (76. Musiolik)

Góly: 30. López, 45. López (P)

ŽK: Daniel, Yusuf, Bukata, Mikovič – Czyź

Rozhodovali: Pajac – Mihalj, Šaric (všetci CRO)

Diváci: 8720

Polčas: (0:2)

Pred takmer deväťtisícovou diváckou kulisou začal Spartak zápas proti poľskému Rakówu ofenzívne, sľubne vyzerajúce akcie však nedotiahli domáci do úspešného zakončenia.

V siedmej minúte musel centrovanú loptu z pravej strany vytlačiť na rohový kop Takáč, následnú štandardnú situáciu už obrana uhrala a vybojovala loptu. Na dlhé minúty sa futbal zmenil na boj o stred ihriska a oba tímy si dávali pozor na chyby, útočná aktivita domácich však bola zjavná. Po polhodine hry sa lopta dostala do pokutového územia Spartaka so šťastím k Lópezovi, ktorý bol zrejme v ofsajdovom postavení. Španiel ju viac netrafil ako trafil, no napriek tomu zapadla do bránky za Takáča – 0:1.

Trnavčania po inkasovaní bojovali ďalej, po viacerých súbojoch o loptu vzplanuli vášne, avšak v poslednej minúte prvého dejstva zapískal rozhodca Pajac penaltu pre hostí po faule Bukatu a tú López s dávkou šťastia premenil – 0:2, hoci Takáč smer lopty vystihol a chýbali mu centimetre.

Cez polčas poslal tréner Gašparík do hry Paura, ofenzívny hráč nahradil Procházku. V 55. minúte po rohovom kope našiel Daniel na zadnej tyči Štetinu a tomu chýbal kúsok ku gólu. Po následnej skrumáži reklamovali trnavskí hráči a diváci ruku hostí v šestnástke, avšak rozhodca ostal ticho a hralo sa ďalej. Krátko po hodine hry sa zaskvel brankár Takáč, strelu Gutkovskisa vytlačil na rohový kop po výbornom zákroku.

V 69. minúte mohol Spartak znížiť, ale Paurovo zakončenie po Koštrnovom centri z pravej strany mierilo mimo. Na posledných dvadsať minút duelu poslal na trávnik tréner Boatenga a Štefánika, ktorí vymenili Ristovskeho a Bukatu. Spartak prakticky zatlačil súpera pred vlastnú šestnástku, ale skóre nezmenila ani strela Daniela v 75. minúte, či ďalšie obliehanie bránky Rakówa.

O zníženie sa pokúšal aj striedajúci Iván, jeho pokus päť minút pred koncom duelu mieril mimo bránky Trelowskeho. Iván mal aj najväčšiu šancu Spartaka, keď sa uvoľnil pred brankárom, ale namiesto strely sa pokúsil o ďalšiu kľučku a nič z toho nebolo. Záverečný tlak Spartaka priniesol strely z diaľky, do odvety však o týždeň vycestujú Trnavčania s mankom dvoch gólov.

Tlačová konferencia FC Spartak Trnava vs. Raków Czestochowa

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Gašparík (Spartak): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, tlačiť sa pred bránku, byť agresívni, aby sme sa v tomto atribúte Poliakom vyrovnali. Myslím, že v tomto sme boli aj lepší. Do prestávky na občerstvenie to bolo v poriadku, potom zrejme ofsajdová situácia, Raków išiel do vedenia. Možno keby bol VAR, gól by nebol uznaný. Druhý gól bol veľmi lacný, celkovo neboli sme v zápase horší, určite nie o dva góly. Raków dobre zatváral stred ihriska, snažili sme cez kraje a centrované lopty. Nepodarilo sa nám streliť kontaktný gól, smrdelo to penaltou po rukách, ťažké situácie sme riešili dobre, po ľahších sme inkasovali.“

Marek Papszun (Raków): „Prvá polovica je za nami, musíme vyhrať aj doma. Spartak útočil, ale ustáli sme to. Spartak nás trochu zaskočil agresívnou hrou, ale tím sme na to pripravili pred duelom, nepanikárili sme.“