28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Aston Villa

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

Domov / Správy / Spartak uštedril D. Strede prvú prehru, vylúčenie kapitána mančaft zomklo

Spartak uštedril D. Strede prvú prehru, vylúčenie kapitána mančaft zomklo

Ľuboš Sarnovský |

20.08.2022 |

Správy

Štadión Antona Malatinského, 6. kolo, Fortuna liga 2022/2023, sobota 20.8. v 18:00

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA

3:1

FC Spartak Trnava:

Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič – Savvidis – Bukata (90+ Čurma), Štefánik (73. Paur) – Daniel (61. Tumma), Boateng (73. Ristovski), Yusuf (62. Bolaji)

FC DAC 1904 Dunajská Streda:

Veszelinov – Blackman, Kružliak, Risvanis (68. Brunetti), Muhamedbegovič (46. Ciganiks) – Balogh, Káčer, Dimun (79. Kalmár) – Veselovský (79. Szánthó), Krstovič, Ramadan (46. Nicolaescu)

Góly: 16. Daniel (Savvidis), 46. Mikovič, 55. Bukata (Yusuf) – 53. Nicoleascu ŽK: Kóša, Mikovič – Dimun, Kalmár

ŽK: 15. Kóša, 24. Mikovič, 72. Dimun, 86. Kalmár

ČK: 58. Mikovič (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Smolák – Hancko, Halíček

Diváci: 3879

Polčas: (1:0)

Na šláger šiesteho kola Fortuna ligy nastúpili Trnavčania s Boatengom na hrote, po krídlach mladého útočníka dopĺňali Daniel a Yusuf. Spartak sa do Dunajskej Stredy pustil od 2. minúty, skrumáž po rohovom kope znamenala loptu na kopačke Boatenga, ale v poslednej chvíli mu šancu zmarila obrana hostí. Strelou po zemi skúsil v 9. minúte ohroziť brankára hostí aj Daniel, jeho strele z pravej strany chýbala razancia.

V 16. minúte vybojoval v strede poľa loptu Savvidis a výbornou krížnou prihrávkou našiel na pravom krídle nabehnutého Daniela, ktorý potiahol do šestnástky a strelou k bližšej tyči poslal Spartak do vedenia – 1:0.

Aj v dvadsiatej minúte mali domáci šancu na gól, center z pravej strany priletel k Savvidisovi, Grék však ľavou nohou v ťažkom uhle Veszelinova neprekonal. V 25. minúte sa vyznamenal brankár Takáč, strelu z priameho kopu v podaní Balogha skvele vytlačil na rohový kop, ktorý už obrana následne zneškodnila.

Trnavskí hráči boli v laufe, Daniel si vymenil pozíciu s Yusufom a bol nebezpečný, v strede dominoval Savvidis. V závere polčasu sa po výbornom obrannom sklze do útoku vybral aj Štetina a jeho blokovaná strela priniesla iba rohový kop a prvý polčas sa tak skončil vedením domácich o jeden gól.

V druhom polčase privítal na ploche hráčov hustý dážď, prišiel roh Štefánika na Mikoviča a ten prvou strelou brankára neprekonal, ale druhý pokus Trnavčana už skončil v sieti – 2:0.

Hostia sa dostali ku gólu s veľkou náhodou, keď centrovaná lopta padla v domácej šestnástke a ponúknutú šancu využil v 53. minúte striedajúci Nicolaescu – 2:1. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, v 55. minúte Daniel prevzal loptu v šestnástke Dunajskej Stredy, technickou strelou brankára neprekonal, ale lopta sa dostala k Yusufovi a ten priťukol Bukatovi, ktorý prekonal Veszelinova – 3:1.

Andeli si situáciu mierne skomplikovali krátko pred hodinou hry. Mikovič fauloval a dostal druhú žltú kartu, predčasne tak kapitán v zápase dohral. Zvyšní Trnavčania, už aj so striedajúcimi Tummom a Bolajim, sa však zomkli a súpera k ničomu vážnemu na dlhé minúty nepustili. Na posledných dvadsať minút duelu prišli na ihrisko aj Paur s Ristovskim, celý mančaft disciplinovane bránil útočiacich hostí a čakal na protiútoky.

V 83. minúte mali Trnavčania šťastie, keď Brunettiho hlavička po rohovom kope iba opečiatkovala brvno, následne sa dostal na druhej strane k zakončeniu Paur, ale jeho strela spoza šestnástky mierila mimo bránku Dunajskej Stredy.

Hoci hral Spartak vyše polhodinu bez vylúčeného Mikoviča, na výhre 3:1 v krajskom derby nad rivalom z Dunajskej Stredy to nič nezmenilo. Ocenili to aj diváci, ktorí počas záverečných minút zápasu vytrvalo tlieskali.

Tlačová konferencia FC Spartak Trnava vs. FC 1904 DAC Dunajská Streda

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Gašparík (Spartak): „Nám sa darí mať dobré vstupy do zápasov a polčasov, dnes sa to potvrdilo, dali sme gól v 16. minúte. Od úvodu sme chceli súpera bez prehry poraziť, že ideme za tromi bodmi. Bola tam emócia, do vylúčenia tam bola vyššia kvalita. Tretí gól bol dôležitý, keby sa súper dostal do zápasu, bolo by to ťažké. Po vylúčení sme to ubránili, zmenili sme rozostavenie, desiati sme súpera do šancí nepúšťali, napokon je to pre nás pekný výsledok.“

Adrián Guľa (Žilina): „Domáci vyhrali absolútne zaslúžene, boli dôraznejší a hladnejší po výhre ako môj tím. Získali sme veľa nie veľmi pozitívnych informácií, potrebných pre budovanie tímu a víťaznej mentality. Verím, že tieto informácie čo najskôr uchopíme a predvedieme v najbližšom zápase. Dnes sme si nezaslúžili vyhrať.“