Danko –  Bartoš, Bakaľa, Mielke – Kováčik, Bajo (71. Chyla), Paraj, Sanusi –  Galčík (77. Talakov, 88. Masaryk), Assinor, Kabongo (77. Okunola)

Takáč – Daniel, Šulek, Koštrna, Kóša, Mikovič (90.+ Poznar) – Zeljkovič – Ofori (71. Štefánik), Bukata, Azango (84. Bolaji) – Ďuriš

Rozhodovali: Ziemba – Vorel, Roszbeck

Diváci: 3650

Polčas: 0:0

Prvý zápas: 0:1 – postupuje Spartak

Na odvetu semifinále národného pohára zvolil tréner Michal Gašparík osvedčené mená a rozostavenie s piatimi obrancami. Na pravej strane posilnil túto formáciu Erik Daniel. Motivovaný súper sa do nás pustil a obrovskému tlaku sme museli odolávať prakticky celý prvý polčas a iba vďaka skvelému Dominikovi Takáčovi sa skóre nemenilo. V druhom polčase sa Trnavčania dostali do zápasu, kontrolovali viac hru a až na jednu šancu Podbrezovú do góloviek nepustili. Po výsledku 0:0 tak postúpili do svojho tretieho finále pohára v rade a stretnú sa 1. mája v Košiciach s Ružomberkom.

7

Centrovanú loptu z pravej strany musel Dominik Takáč boxovať na rohový kop. Nebezpečné zakončenie prišlo aj po štandardke, Spartak sa v úvode duelu musel brániť.

9

Po ďalšom rohovom kope sa už domáci tešili, centrovanú loptu z vnútra šestnástky poslal do siete Marek Kristián Bartoš. Po konzultácii s VAR však rozhodca gól zrušil. Stalo sa tak pre faul ešte pred rohovým kopom. Ten sa následne opakoval.

15

Roland Galčík napriahol asi z 30 metrov a lopta s pomocou slnka narobila Dominikovi Takáčovi starosti, boxoval na rohový kop.

17

Tlak Podbrezovej pokračoval, Mark Assinor sa dostal za obranu a od gólu uchránila našich hráčov iba jeho nepresnosť.

34

Mark Assinor sa opäť dostal do zakončenia, Dominik Takáč sa nedal zaskočiť a vyrazil na roh.

36

Philip Azango sa predral po pravej strane a prudkou strelou namieril do Adama Danka. Skóre sa nemenilo.

39

Ridwan Sanusi zakončil z hranice šestnástky, nebezpečne mierenú strelu v poslednej chvíli vytlačil brankár na roh.

43

Po centri z pravej strany prišlo zakončenie Marka Assinora a ďalší skvelý zákrok Dominika Takáča udržal bezgólový stav.

46

Oba tímy nastúpili do druhého polčasu bez zmien.

48

Roland Galčík sa oprel do strely a Dominik Takáč pokračoval tam, kde pred prestávkou skončil a vychytal túto nebezpečnú strelu.

71

Spartak bránil postupový výsledok a Kelvina Oforiho nahradil Samuel Štefánik.

75

Po strate loptu v súperovej obrane sa do streleckého zakončenia dostal Martin Bukata, ale jeho pokus mieril mimo bránky Podbrezovej.

82

Priamy kop Mareka Kristiána Bartoša vytlačil brankár na roh. Následne však chyboval pri lopte smerujúcej cez šestnástku a iba so šťastím sme neinkasovali.

88

Do zakončenia sa dostal aj Michal Ďuriš po akcii Kazeema Bolajiho mieril technicky na brankára a ten vyrazil.

90.+ V nadstavenom čase sa na bránku Adama Danka rútili Bukata so Štefánikom, druhý menovaný zakončoval, ale gólman zasiahol.

Roman Skuhravý (Podbrezová): „Musím vážiť slová, nie že by som sa bál to povedať, chcel by som, aby diváci, televízia a diváci videli ešte väčšiu show, keby gól platil. Boli sme s Trnavou tri polčasy lepší a nepostúpili sme. Mám rešpekt k hráčom a klubu, nemám však rešpekt k trénerovi a on dobre vie prečo to je a odkedy. Rešpektujem svojich chlapcov, ktorý taký zápas nikdy nehrali a on im nedal rešpekt. Chlapcov musím pochváliť, dnes to bolo o Podbrezovej, som na hráčov hrdý „

Michal Gašparík (Spartak): „Strašne nám na zápase dnes záležalo, som hrdý na hráčov a to je najväčšia emócia. Je to tri roky a 23 zápasov čo sme neprehrali a dnes nás čakal extrémne ťažký súper, veľmi motivovaný, hrali svoj životný zápas. Samozrejme mali sme šťastie, taký je futbal. Doma sme mohli o dva tri góly vyhrať a tu rovnako tak prehrať. V tomto to bolo náročné, predtým sme do finále prešli cez penalty, dnes to hrozilo tiež, ale ustáli sme to. Kvalitný súper, hrali ako o život, ale charakter našich hráčov, čo do toho dali, tak sa počíta. Tých 23 zápasov bez prehry je obrovská porcia zápasov.“