20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Domov / Správy / Spartak obral lídra o body

Spartak obral lídra o body

23.04.2023 |

Zápas

Štadión Antona Malatinského, Fortuna liga, 6. kolo nadstavby, 23. 4. 2023 o 17:30

DAC DUNAJSKÁ STREDA

1:1

FC Spartak Trnava:

Vantruba – Koštrna, Štetina, Twardzik, Čurma (22. Kóša) – Savvidis – Ofori (78. Ristovski), Procházka (78. Oseni), Bukata (71. Paur), Daniel (71. Azevedo) – Taiwo

DAC:

Petráš – Alex Pinto, Risvanis, Brunetti, Andzouana (89. Nebyla) – Káčer, Dimun, Kalmár (55. Kružliak) – Blackman (22. Mendez), Krstovič (89. Niarchos), Ramadan (89. Szánthó)

Góly: 45.+ Taiwo – 59. Andzouana

ŽK: Twardzik, Taiwo – Risvanis, Alex Pinto, Káčer

Rozhodovali: Marhefka – Pozor, Bednár

Diváci: 5051

Polčas: (1:0)

Prezident klubu Peter Macho a bývalý hráč Spartaka Martin Škrtel odovzdali pamätný dres Michalovi Gašparíkovi za sto odtrénovaných súťažných zápasov na lavičke Trnavy a duel proti Dunajskej Strede aj s vyše päťtisíc divákmi na tribúnach sa začal.

Úvodný tlak domácich zakončenie neprinieslo, na druhej strane pohrozil Krstovič, keď sa dostal cez Twardzika, alebo skúsený obranca odpratal loptu na rohový kop.

Ohroziť bránku Dunajskej Stredy chcel ako prvý Procházka, ale strela zo záklonu mu nesadla a mieril mimo. Obranu hostí krátko po štvrťhodine hry vyzvŕtal Ofori, ale center pred bránku mu nevyšiel podľa predstáv. Poslať andelov do vedenia mohol aj Koštrna v osemnástej minúte, ale krížna strela z pravej strany sa nevošla medzi tri tyče. Prvých dvadsať minút bolo na trávniku iba jedno mužstvo a hráči DAC nevedeli kam skôr skočiť.

Vzájomný šprintérsky duel medzi Čurmom a Blackmanom znamenal v 22. minúte koniec v zápase pre oboch a vynútené striedanie. Čurmu nahradil Kóša, Blackmana Mendéz. Pred polhodinou hry sa v útoku ukázali aj hostia, akciu Krstoviča a Ramadana zakončil druhý menovaný do rukavíc pripraveného Vantrubu.

V úplnom závere prvého polčasu snaha Spartaka vyústila do priameho kopu po faule na Procházku. A práve po centri trnavského kapitána do šestnástky, dôrazne sledoval loptu bývalý hráč DAC Taiwo a na dvakrát prepasíroval loptu za chrbát Petráša – 1:0.

Do druhého polčasu vybehli oba celky bez zmien a Spartak pokračoval vo svojej hre. Pridať druhý presný zásah mohol Procházka, ale jeho technický pokus zvnútra šestnástky výborne vytlačil na roh Petráš. Po góle volala aj následná strela Daniela po spomínanom rohu, krídelník však mieril z voleja tesne mimo.

Šancu na vyrovnanie mali hostia v 57. minúte, ale po spätnej prihrávke mieril Káčer z tesnej blízkosti mimo bránku Vantrubu. Dunajská Streda napokon skórovala o dve minúty neskôr, keď prihrávku z pravej strany namieril presne k tyčke Andzouana – 1:1. Tempo hry sa zmenilo, obe mužstvá si dávali pozor na chyby a futbal sa zmenil skôr na boj o loptu.

Do hry sa v priebehu druhého dejstva dostali Paur a Azevedo, neskôr aj  Oseni či Ristovski, šance však nepribúdali. Spartak mal v závere síce viac aktivity, ale na konečnom výsledku 1:1 sa už nič nezmenilo a body si tak mužstvá delili.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Spartak): „Prvý polčas bol podľa našich predstáv, držali sme silného súpera na dištanc, hrali sme vo vysokom postavení, dobrý pressing, možno viac situácii sme mali dotiahnuť do konca, ten náš gól bol zaslúžený. Po polčase sme začali dobre, vypadli sme z tempa, zmenil súper rozostavenie, naši hráči nereagovali ideálne, mne sa to zle kričalo spoza čiary, atmosféra bola vynikajúca, inkasovali sme, hostia to spravili výborne, krásna lopta, zakončenie a vyrovnali. Kľúčové bolo, keby sme do 60 minúty neinkasovali, zápas by sa zrejme inak vyvíjal, a to sa aj ukázalo, hra sa vyrovnala a ani jedno mužstvo nemalo kvalitu vpredu, aby zápas rozhodlo. Bod berieme, hrali sme proti ašpirantovi na titul.“

Adrián Guľa (Dunajská Streda): „Začnem z iného súdku, gratulujem kolegovi Michalovi Gašparíkovi k stovke odtrénovaných zápasov, v klube ako je Spartak je veľmi solídne, klobúk dole, ako aj k finále pohára, naozaj rešpekt. Berieme bod, hlavne po našej reakcii na prvý polčas. V prvom polčase bol Spartak lepší, rýchlejší a agresívnejší. Boli sme paralyzovaní nielen dôrazom, ale tým, že sme boli nepresní. Potrebovali sme dotyk navyše, rovnako aj vstup do druhého polčasu nám nevyšiel, zmenili sme rozostavenie a mužstvo sa dostalo do zápasu, prišli šance a získali sme zbraň navyše, zmenili sme rozostavenie na 3-5-2 a na hrote sme mali dvoch rýchlych hráčov, ktorí zamestnávali obranu. Dobrý zápas, cenný bod u silného súpera, vďaka za atmosféru obom táborom. Verím, že tento bod môže byť rozhodujúci v boji o titul.“