Štadión Antona Malatinského, Fortuna liga, 24. 11. 2022 o 18:30

FC Spartak Trnava:

Takáč – Koštrna, Štetina (46. Ujlaky), Čurma, Bolaji – Savvidis (59. Paur) – Daniel (59. Ali Baba), Procházka (46. Azevedo), Oseni, Iván – Taiwo (59. Boateng)

MFK Zemplín Michalovce:

Száraz – Magda, Jeřábek, Kotula (81. Ranko), Mendez – Njie (40. Slebodník), Begala – Marcin (69. Petrík), Peňa, Jánošík (40. Záhradník) – Kanu (40. Žofčák)

Góly: 3. Taiwo (Procházka), 14. Daniel (Iván), 40. Taiwo (Daniel), 49. Daniel (Oseni) – 88. Petrík

ŽK: Njie, Kotula

Rozhodovali: Ruc – Halíček, Kuba

Diváci: 1215

Polčas: (3:0)

Pred tohtoročnou ligovou derniérou odovzdal PR manager Spartaka Patrik Velšic pamätný dres Viliamovi Martinákovi, dlhoročný hráč Trnavy nedávno oslávil sedemdesiatku.

Už v tretej minúte zápasu vyšiel andelom rohový kop, keď rozohrávajúci Oseni našiel Procházku, ktorý predĺžil pred bránku Taiwovi a ten hlavičkou skóroval – 1:0. V ôsmej minúte mohol pridať druhý gól Štetina, ale brankár Michaloviec vyrazil nebezpečnú strelu na rohový kop.

Druhý presný zásah prišiel v štrnástej minúte, keď sa Iván po pravej strane predral až k strele cez šírku šestnástky a na zadnej tyči našiel voľného Daniela, ktorý poslal loptu do odkrytej bránky hostí – 2:0. Taiwo mal ešte do dvadsiatej minúty dve sľubné šance, pri prvej vystrelil ľavačkou slabo a druhý pokus po prihrávke Daniela blokoval obranca spolu s gólmanom Zemplína. Hetrik nepremenených šancí skompletizoval Taiwo v 24. minúte, keď sa po prihrávke stredom obrany skvele otočil okolo lopty, avšak mieril iba do nôh Száraza.

Spartak hral celý prvý polčas na polovici Michaloviec a Taiwo si všetko vynahradil v 40. minúte, keď si po rohu Oseniho a centri Daniela prevzal loptu a zblízka nedal brankárovi šancu – 3:0. Na vývoj zápasu reagoval hosťujúci tím hneď trojitým striedaním v závere prvého polčasu, na skóre sa do prestávky už nič nezmenilo.

Do druhého dejstva poslal tréner Gašparík do hry Ujlakyho a Azeveda, prvý menovaný nahradil Štetinu a Brazílčan vymenil Procházku. V 49. minúte rozohral Oseni nakrátko rohový kop na Daniela, ktorý si loptu potiahol a po prudkej strele s prispením žrde prekonal štvrtý raz brankára hostí – 4:0.

Krátkou pred hodinou hry sa do akcie dostali ďalší traja striedajúci Trnavčania, za Taiwa, Savvidisa a Daniela prišli Boateng, Paur a Ali Baba. Zahrali si tak všetci náhradníci, okrem brankára Vantrubu. Spartak si zápas užíval, hráči ponúkli divákom svižnú útočnú hru, avšak ďalšie góly nepribúdali. V úplnom závere duelu sa dočkali gólu aj hostia, po centri z ľavej strany sa pred bránkou k odrazenej lopte dostal Petrík a znížil – 4:1.

Po dobrom výkone si tak spartakovci pripísali tri body do tabuľky a fanúšikov potešili aj skvelým ofenzívnym divadlom.

POVEDALI PO ZÁPASE

Michal Gašparík (Spartak): „Mali sme výborný vstup do zápasu, chalani boli dobre koncentrovaní, poučení z posledného pohárového zápasu proti Michalovciam. Chceli sme tri body, dobre sme kombinovali, dali sme góly, ďalšie šance sme nevyužili. Nepamätám si polčas so stavom 3:0, mohli sme aj prestriedať, dnes to bolo zaslúžené víťazstvo. Potom to bolo rozhárané, ale prvý polčas bol skvelý.“

Richard Hoger (Michalovce): „Zápas sa skončil pre nás veľmi rýchlo, kolega by vedel povedať, kedy mali taký ľahký zápas. Stačilo tridsať minút a zápas bol rozhodnutý. Nemali sme dnes šancu, tri góly sme dostali zo štandardky, pokazili sme si celú jesennú časť, pozitívom je iba premiérový gól Petríka, ktorý ako sám povedal po zápase, nebol nič platný. Trnava vyhrala zaslúžene.“