Domov / Správy / Rozhodol gól v posledných sekundách

Štadión Ta Qali Malta, Tipsport Malta Cup, 2. kolo, 13. 1. 2024 o 11:00

Takáč (46. Vantruba) – Koštrna, Šulek, Ɖurič, Mikovič – Ofori, Bernát, Zeljkovič, Oseni, Burke – Djuričin

Od 69. min: Procházka, Karhan, Gorosito, Ujlaky – Azango, Krizmanič, Bukata, Bainovič, Daniel – Paur

AUSTRIA

Kos – Galvao, Huskovič, Asllani, Polster, Potzmann, Ranftl, Vučič, Fischer, Handl, Martins

2. polčas: Kos – Handl, Plavotic, Galvao (60. Meisl); Ranftl (60. Pazourek), Fischer, Potzmann (60. Wels), Polster (60. Guenouche); Gruber, Schmidt, Huskovic (60. Silva)

Góly: 44. Galvao, 55. Polster, 90. Gruber – 45. Djuričin, 87. Bainovič (P)

ŽK: Huskovič, Pazourek

Polčas 1:1

Spartak začal vysokým pressingom, ale už v prvej minúte sa z neho Rakúšania sériou prihrávok na jeden dotyk dostali do brejku, ktorý z pravej strany zakončil nepresnou strelou Vučič. V 10. min vystihol Djuričin prihrávku stopéra Handla, išiel sám na brankára Kosa, ktorý sa mu hodil pod nohy a na dvakrát mu zabránil skórovať.

V 18. min Spartak prepadol v strede poľa a po kolmici bol na šestnástke voľný Asllani, ktorý dobre vystrelil, ale Takáč jeho strelu smerujúcu pod brvno vyrazil. Krátko nato podobnú prihrávku zachytil Bernát, vysunul Djuričina, ale do jeho strely sa hodil obranca. Z následného rohu hlavičkoval znova Rakúšan v službách Spartaka, ale netrafil.

Peknú individuálnu akciu predviedol v závere polčasu Burke, zakončil ju tvrdou strelou, ktorú Kos vyrazil, ale následne si poradil aj s Djuričinovou snahou o dorážku. Krátko nato ešte stihla Austria zahrávať rohový kop, po jednom zo súbojov akoby hráči prestali hrať, nekrytý Galvao poslal loptu do siete a keďže hvizd rozhodcu sa neozval, gól napokon platil.

Ešte do prestávky však Spartak vyrovnal, keď Šulek založil útok stredom, aj stihol zakončiť, lopta sa odrazila k Djuričinovi, ktorý pohotovo vyrovnal.

Trnavská radosť po vyrovnávajúcom góle na 1:1. FOTO: Domenic Aquilina

Hneď na začiatku druhej polovice mohol ísť Spartak do vedenia, keď po Zeljkovičovej krížnej prihrávke išiel do brejku Burke, na šestnástke šikovne uvoľnil Oseniho, ktorý však v tutovke zaváhal a trafil len brankára.

Zrkadlovo podobný brejk s prečíslením mal na druhej strane Schmidt, ale netrafil bránku. Ani nie o minútu neskôr už sa v čistej tutovke pred Vantrubom ocitol Polster a strelou k tyčke vrátil Austrii vedenie. Vantruba potom zachránil pri strele Schmidta z otočky a prvá zostava odovzdávala v 69. min novej desiatke v poli stav 1:2.

Dobrú príležitosť mal po priamom kope Bainovič, trafil len bočnú sieť. Azango neskôr z pravej strany v šestnástke strieľal pravačkou veľmi slabo na to, aby ohrozil brankára. V 87. min si Erik Daniel hodil loptu okolo obrancu, zrýchlil a Handl ho šmýkačkou už stihol iba faulovať. Loptu si na biely bod postavil Bainovič a z penalty vyrovnal.

V závere sa najskôr mohol tešiť Spartak, keď Azango vyzvŕtal obranu na pravom krídle, našiel spätnou  prihrávkou Bukatu, ale ten z prvej prestrelil. Napokon sa tešili hostia, keď z úplne poslednej akcie zápasu rozhodol krížnou strelou Gruber.

Michal Gašparík (Spartak): Pre nás ďalší dobrý zápas vo vysokom tempe, s kvalitným súperom, ktorý nás v prvom polčase nechal dosť behať. Aj my sme mali svoje situácie, z ktorých sme nevedeli dať gól, až na konci Djuričin z tretej či štvrtej situácie konečne dal gól. Celý zápas sme dostávali zbytočné góly, ako ten v nadstavenom čase. Inak, dobrý zápas, mali sme šance, mali ich aj Rakúšania a pre nás to bola pozitívna skúsenosť sa rakúskym futbalom.“

Michael Wimmer (Austria): „Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas, s výnimkou poslednej tretiny. Dostali sme sa presne do akcií, ktoré nacvičujeme posledné dni, kde dynamicky nabiehame smerom k obrannej línii. Len musíme byť ešte efektívnejší. Veľmi sa mi páčilo, ako chlapci realizovali nacvičené veci z tréningu. Na konci už bolo vidno únavu, ale videl som veľmi dobrý prístup.“

Ján Bernát: Veľmi kvalitný súper dnes stál proti nám. Museli sme veľa brániť a nebolo ta ľahké. Mali sme trochu viac podržať loptu, hlavne v prechodových fázach, aby sme boli viac nebezpečnejší. Napriek tomu sme mali nejaké situácie. Je to príprava, cítili sme nohy v tom zápase, únava sa naberá, ale bola to dobrá previerka.“