18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Rozhodla posledná akcia

Rozhodla posledná akcia

01.12.2023 |

Zápas

Štadión Antona Malatinského, Európska konferenčná liga, 5. kolo skupiny H, 30. 11. 2023 o 21:00

LUDOGOREC RAZGRAD

1:2

FC SPARTAK:

Takáč – Koštrna, Štetina (79. Šulek), Kóša, Daniel – Zeljkovič –  Azango (67. Mikovič), Bainovič (46. Bernát), Bukata (71. Paur), Ofori – Ďuriš (71. Djuričin)

PFC LUDOGOREC:

Padt – Witry, Sonko-Sundberg, Verdon, Nedjalkov – Naressi (88. Seco), Goncalves – Vidal, Piotrowski, Tekpetey (88. Tissera) – Duah

Góly: 78. Daniel (Ofori) – 74. Duah, 90+ Tissera

ŽK: Koštrna – Naressi, Vidal

Rozhodovali: Spasjonnikovs – Tatriks, Šakurovs (všetci Lotyšsko)

Diváci: 10158

Polčas: 0:0

Na záverečný domáci zápas v skupine Európskej konferenčnej ligy nastúpil Spartak v osvedčenej zostave z posledných zápasov. Andeli čelili bulharskému Ludogorcu Razdgrad a úvodných pätnásť minút bol duel vyrovnaný, akcie sa končili pred pokutovými územiami a brankári nemali prácu.

Prišla 23. minúta a po rýchlom prechode hostí do útoku sa odrazená lopta dostala k nabiehajúcemu Tekpeteyovi, ktorý poslal loptu do bránky Spartaka. Gól však podľa VAR neplatil pre ofsajd a skóre sa teda nemenilo. Krátko pred polhodinou sa zaskvel Takáč, keď reflexívne vyrazil hlavičkové zakončenie Piotrowskeho, ktoré mierilo do siete.

V závere prvého polčasu mali viac z hry hostia, ďalšie zakončenie na Takáča už našťastie neprišlo. Trnavčania ohrozili bránku súpera v úplnom závere, keď Ofori prihral Bainovičovi, avšak do kabín sa išlo za bezgólového stavu.

Na začiatku druhého polčasu mohli hostia skórovať, vo výbornej šanci bol Naressi, ale Takáč skvelým zákrokom podržal svoj tím. To už bol na ploche Bernát, ktorý cez polčas vystriedal Bainoviča. V 55. minúte vyskúšal pozornosť brankára prudkou strelou hrotový útočník Duah, mieril však presne do miesta, kde stál Trnavčan. Po hodine hry mal Spartak viac z hry, tlak pred bránkou nepretavil na gól a Naressi o päť minút neskôr na druhej strane nebezpečne zakončoval a Takáč vyrazil na rohový kop.

Tréner poslal na ihrisko aj uzdraveného Djuričina, spolu s ním posilnil útok aj Paur.

V 74. minúte prišiel prvý gól zápasu, Piotrowski vyhral súboj na polovici ihriska, prihral na krídlo Tekpeteyovi, ktorý posunul na nabiehajúceho Duaha a ten skóroval – 0:1. Spartak vyrovnal veľmi rýchlo a z nenápadnej akcie. Daniel si prebral loptu od Oforiho za hranicou šestnástky a svojou typickou obaľovačkou prekonal gólmana Padta – 1:1.

K slovu sa dostal aj VAR, v 86. minúte avizoval Zeljkovičovu hru rukou v šestnástke a rozhodca ukázal na biely bod. Takáč však čaroval a Verdonovi pokutový kop vyrazil. V nadstavenom čase prišiel smolný moment, keď Takáč chytil strelu zblízka Tisserovi, avšak hráč dostal šancu na dorážku a tú už využil a strhol vedenie na stranu Bulharov – 1:2.

Ludogorec Razgrad porazil Spartak tesne, o jeden gól, Trnavčania prišli o bod z poslednej akcie zápasu.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Spartak): „Mali sme všetci cieľ zvíťaziť, dlho to bolo také nudné, nevedeli sme vtiahnuť divákov do zápasu, nemali sme kvalitu, aby sme si vytvorili gólové situácie. V poli to bolo vyrovnané, ale nemali sme nič také, čo by stálo za zmienku. Podržal nás nad vodou fantastický Takáč, cez polčas som nabádal hráčov, že nie u všetkých som cítil snahu vyhrať. Všetky striedania sme robili z pohľadu ofenzívy, aby sme so zápasom niečo spravili, išiel dole menej ofenzívny Bainovič a išiel tam Bernát. Mali sme šťastnú ruku, keď sme dali Daniela o pozíciu vyššie a on skóroval. Pomohol nám VAR, následne prišiel darček v podobe penalty, ktorú chytil Takáč. Posledných desať minút sme vtiahli divákov do hry, my sme mali vyhrať a nie prehrať. Z túžby vyhrať sme robili chyby v dezorganizácii. Tridsať sekúnd do konca sme mali čistú loptu, mali sme ju buď hrať, alebo odkopnúť. Súper nás potrestal, ale hráči si potlesk na konci zaslúžili, išli na krv. Tam to bolo presne ako som si predstavoval, bolo cítiť, že chceme vyhrať. Na to, že sme tam mali dosť skúsených hráčov, sme záver nezvládli. Teší posledných pätnásť minút, presne takto to malo vyzerať. Nejde to tak stále v takomto zápase, ale duel sa neskôr striedaniami otváral. Napínavý zápas, iba s nešťastným koncom pre nás.“

Georgi Dermendzjev (Ludogorec): „Odohrali sme dobrý zápas, bol dobrý terén, atmosféra, rovnako aj fanúšikovia. Boli sme trpezliví a čakali sme na svoju šancu.“