Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / REMÍZA S BENFICOU A LEN JEDNA PREHRA V RIADNOM HRACOM ČASE NA CELOM TURNAJI

REMÍZA S BENFICOU A LEN JEDNA PREHRA V RIADNOM HRACOM ČASE NA CELOM TURNAJI

spartak |

03.06.2024 |

Mládež

Naši mládežníci z kategórie U16 sa v dňoch od 31.5. do 2.6. zúčastnili medzinárodného turnaja v holandskom Nijmegene s názvom Novio Talent Cup. Na turnaji sa predstavili aj zvučné tímy ako napríklad anglický Fulham, portugalská Benfica, či nemecký Bayer Leverkusen. V skupine sa stretli práve so zmieňovanou Benficou, s holandským SC Cambuur a posledným súperom bol Royal Antwerp FC. 

Turnaj mládežníci začali bezgólovou remízou s SC Cambuur (ten napokon obsadil celkové 4.miesto na turnaji), ktorému nedokázali streliť gól aj napriek tomu, že celý zápas herne dominovali. Hneď vzápätí ich čakal zápas s kvalitným belgickým tímom Royal Antwerp FC. Tomu podľahli v pomere 0:2 , čo sa nakoniec ukázalo ako jediná prehra v riadnom hracom čase na turnaji. V poslednom zápase skupiny vyzvali Spartakovci jednu z najlepších futbalových akadémii na svete – portugalskú Benficu. Nakoniec sa vo vyrovnanom a napínavom zápase zrodila remíza 1:1, čo pokladáme za fantastický výsledok a skvelú reprezentáciu na medzinárodnej úrovni.

Gól našej U16 do siete Benficy Lisabon

Na druhý hrací deň čakali chalanov vyraďovacie boje o umiestnenie na 9. až 16. mieste. Prvým súperom bol singapurský Lion City Sailors, s ktorým naši mladíci smolne vypadli na penalty po remíze 2:2 v riadnom hracom čase. Chuť si napravili hneď v ďalšom zápase proti cyperskému Pafos FC, ktorý zdolali výsledkom 3:1.

V nedeľu ich tak čakal posledný duel na turnaji, keď sa v boji o konečné 13. miesto stretli Spartakovci s holandskou akadémiou z Utrechtu, s názvom Soon On Top. Ani ďalšie holandské mužstvo nenašlo na našich futbalistov recept a bola z toho napokon výhra v pomere 1:2.

Aj napriek konečnému 13. miestu treba turnaj považovať za úspešný, rovnaký názor má aj tréner tímu Adam Chorvath: „Napriek nie najlepšiemu konečnému umiestneniu odchádzame s pozitívnymi pocitmi, pretože všetci, ktorí sme tam boli sme cítili, že sme sa kľudne mohli umiestniť oveľa vyššie. Predviedli sme veľmi dobré výkony a náš herný prejav patril bezpochyby k najlepším na turnaji.Pri takomto formáte turnaja, kde hráte krátke zápasy potrebujete mať aj trošku šťastia a to nás opustilo v dôležitých momentoch. “

Najviac bude spomínať na zápas so zvučným portugalským súperom: „Za najlepší by som označil zápas proti Benfice Lisabon, pretože tá mala obrovskú individuálnu kvalitu a my sme sa im dokázali priblížiť ak nie v mnohých ohľadoch aj vyrovnať.”

„Celkovo sme však videli, že sa vieme porovnávať s kýmkoľvek, len potrebujeme takúto konfrontáciu oveľa častejšie, pretože iba takáto úroveň posunie chalanov na level, aký chceme dosiahnuť. Na záver chcem ešte vyzdvihnúť vysoké herné sebavedomie chalanov v týchto zápasoch,” dodal na záver tréner mužstva, ktoré už o pár dní (05.06. o 15:30) v lige čaká ešte posledný zápas sezóny proti FC ViOnu Zlaté Moravce.

03.06.2024
03.06.2024