Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Pred prvým z dvoch zápasov v Podbrezovej

Pred prvým z dvoch zápasov v Podbrezovej

spartak |

12.04.2024 |

preview

Spartakovcov čaká v najbližších dňoch dva razy rovnaká cesta na Horehronie, kde sa najskôr v nedeľu stretnú proti Podbrezovej v ligovom zápase a následne v stredu ich na rovnakom mieste čaká odveta semifinále Slovnaft cupu. Trnavčania naposledy v lige nešťastne prehrali v Ružomberku v samom závere nadstaveného času a v Podbrezovej chcú bodovým ziskom znova potvrdiť svoje druhé miesto v priebežnej tabuľke.

V Podbrezovej sa budú musieť okrem zranených Štetinu, Procházku, Paura, Bernáta, Breznika zaobísť aj bez Sebastiána Kóšu, ktorý v predchádzajúcom kole videl piatu žltú kartu a bude nútene pauzovať. Naopak, k dispozícii bude Samuel Štefánik, ktorý po dlhšom zranení už niekoľko týždňov naplno trénuje. V lige hral naposledy ešte v novembri minulého roka v Košiciach a v tejto sezóne má na svojom konte jeden gól. Tri zápasy počas jari absolvoval v druholigovej farme v Malženiciach.

„Nebolo ich veľa, ale pomaly sa zvyšovala záťaž aj minutáž. Teraz už som hral skoro celý zápas a čo sa týka kondície, tak by som mal byť pripravený naplno, čo ma teší,“ hovorí 32-ročný stredopoliar.

Podbrezová v tejto sezóne so Spartakom prehrala všetky tri vzájomné zápasy a isto bude chcieť túto nelichotivú bilanciu prerušiť.   

„Už v domácom zápase sme videli, v čom je Podbrezová silná, ale aj aké majú slabé stránky. Máme s nimi tri zápasy v krátkom slede a vieme aj odhadnúť, čo od nich môžeme očakávať. V samotnom zápase nám však vždy môže niečo prekvapiť, preto musíme byť pripravení na viacero možností. V nedeľu sa ukáže, no my sa musíme sústrediť hlavne na svoj výkon.“

Podbrezová je v nadstavbovej časti zatiaľ na šiestom mieste s desaťbodovou stratou na pohárovú miestenku. Z tohto pohľadu bude pre zverencov trénera Romana Skuhravého zrejme dôležitejší zápas až ten odvetný pohárový v stredu.

„Neviem teraz ako budú rozmýšľať oni a aké majú plány na dvojzápas. My ideme s cieľom, že chceme zvládnuť ten prvý, ligový zápas, doviezť ho do víťazného konca a až potom sa budeme sústrediť na ten pohárový,“ myslí si Štefánik, ktorý pred príchodom do Spartaku hrával v našej lige práve v Podbrezovej.

„Je to už nejaká doba, čo som tam pôsobil a ten káder sa odvtedy dosť pomenil. Ostalo tam málo hráčov z môjho pôsobenia. Nejaké skúsenosti sa možno budú dať využiť, no každý hráč sa vyvíja, či už od nich alebo od nás. Inak rozmýšľame ako pred rokmi a pripravení musíme byť na všetko.“

Zápas Podbrezová – Trnava je na programe v nedeľu 14. apríla od 17:30. Rozhoduje ho Ivan Kružliak, videorozhodcom je Michal Očenáš a v priamom prenose ho odvysiela TV DAJTO.

12.04.2024
12.04.2024