Niké liga

01.10.2023 18:00 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

18:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

27.09.2023 20:30 , Štadión Antona Maltinského

FC Spartak Trnava

20:30

FC Košice

Niké liga

24.09.2023 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

MFK Ružomberok

Európska konferenčná liga

21.09.2023 18:45 , Huvepharma Arena

PFK Ludogorec Razgrad

4 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

16.09.2023 18:00

MFK Zemplín Michalovce

3 : 4

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

13.09.2023 16:30 , Šurany

ŠK Šurany

0 : 8

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Pokiaľ to ľudia hodnotia triezvo, tak vidia, že chalani makajú

Pokiaľ to ľudia hodnotia triezvo, tak vidia, že chalani makajú

admin |

09.08.2022 |

Správy

Výprava futbalistov Spartaka Trnava dnes absolvovala dopoludňajší tréning a po spoločnom obede vyrazili červeno-čierni smerom do Poľska, kde sa vo štvrtok stretnú v Czestochowej s domácim Rakowom v odvete 3. predkola Európskej konferenčnej ligy. V ligovom zápase sa na odvetu príliš nenaladili, keďže iba remizovali so Žilinou 2:2.

„Myslím, že nálada nie je zlá. Relatívne stratený zápas sme zvládli aspoň na jeden bod, hoci každému sa to máli. Výkon bol dobrý, v druhom polčase veľmi dobrý. Dostávali sme sa do veľa situácií a aj keď sme nevyhrali tento zápas, mohli sme ho vyhrať. Potrebujeme byť efektívnejší, možno keby sa hralo ešte päť minút, tak to vyhráme. Bolo vidno, že mužstvo to nevzdalo, pomohli náhradníci aj zmena systému. Cítil som z mužstva pozitívnu energiu, aj keď sa nám nedarilo,“ povedal tréner Michal Gašparík, ktorý nezaradil do základnej zostavy ani jedného z dvojice útočníkov Ristovski – Boateng. V druhom polčase ich poslal na ihrisko oboch a podarilo sa Trnavčanom aspoň vyrovnať.

Spartakovci si teda vyskúšali aké je to hrať s dvojgólovým mankom a dokázali ho zmazať za polhodinu. V Poľsku majú na to celý zápas a možno druhopolčasový výkon a rozostavenie by mohli byť návodom na to, ako na to. „Je to recept, aj z pohľadu toho, že hrajú trojobrancový systém. Nám to v tomto zápase veľmi pomohlo, hoci predtým, keď sme ich dali hrať spolu, tak nám to neraz ublížilo. Tentoraz som z nich cítil, že keď išli na ihrisko z lavičky, tak z nich išla pozitívna emócia, ktorú si hádam prenesú aj do tohto zápasu. Útočníci sú večná diskusia, zažil som to tu aj ako hráč. Je to taký laický pohľad, ale aj v modernom futbale najlepšie tímy hrajú na jedného útočníka. Podstatné sú iné veci a koľko hráčov sa do ofenzívy zapojí.

S Rakowom však pôjdeme na dvoch útočníkov a verím, že budeme efektívni. My sme si vyskúšali prehrávať 0:2 a nebolo to ľahké, lebo aj ľudia začali na nás pískať a chceli Spartak. Pritom, práve, keď to kričali, sme hrali dobre, vysoko sme napádali, chalani behali, jediné čo chýbalo, boli góly v koncovke. Hráči sa z toho dostali a zvládli to aspoň na remízu. Teraz prvý gól rozhodne, keď ho dostaneme, tak je koniec. Pokiaľ by sme ho dali a využili aj to, že Rakow prehral v lige, dostali by sme sa do psychickej výhody,“ hovorí hlavný tréner, ktorý vnímal aj situáciu na tribúnach, kde fanúšikovia dávali hlasno najavo svoju nespokojnosť.

#UECL Michal Gašparík pred odchodom do Čenstochovej

„Uvedomujem si, že každý chce vyhrávať a aj ja by som chcel viac bodov. Pritom my hráme lepšie ako na jar, len nám tam nepadajú tie góly. Pokiaľ to ľudia hodnotia triezvo, tak vidia, že chalani makajú, nikto sa nevyhovára na únavu, pritom hrajú každé tri-štyri dni. Na ihrisku väčšinou dominujeme, máme viac vyhraných súbojov, viac nabehaných kilometrov, veľmi dobre nám funguje vysoký pressing – všetko, čo chcú fanúšikovia vidieť, tak tam bolo, len to nie je pretavené do výsledku. Čo sa mi páčilo bolo, že keď prestal povzbudzovať kotol, tak sa chytila západná tribúna a chalani to cítili.“

Spartak má za sebou zvláštny vstup do sezóny, keď prvé štyri kolá odohral všetky na domácom ihrisku. Vyhral však len raz a vybojoval päť bodov. Pre porovnanie, vlani o takomto čase bola Trnava prvá s deviatimi bodmi za tri výhry a nešťastnú prehru v Senicu. „Hneď som hovoril, že to nie je žiadna výhoda. Najlepšie sa hrá doma-vonku. Pokiaľ jeden zápas nezvládneme, tak sa dostávame pod tlak. Ani pre ľudí to nie je finančne ľahké, tiež by som nešiel napríklad do kina každé tri dni, hoci by bol super film. Vážime si tých ľudí, ktorí prišli. Hoci ich teraz bolo menej, ale stále je to pekné číslo. Tí, ktorí sa nesústredia len na kritiku, tak tam musia vidieť aj kopu pozitívnych vecí.“

Spartakovcov teda teraz čakajú dva zápasy vonku a veľa najazdených kilometrov. Najskôr teda odveta v Poľsku a hneď odtiaľ sa rovno presúvajú na východ, kde ich v nedeľu čakajú Michalovce. Domov sa dostanú skoro po týždni.

09.08.2022
09.08.2022

This will close in 0 seconds