Takáč –  Koštrna, Štetina, Kóša, Šulek (65. Mikovič) – Procházka – Azango (65. Ofori), Bukata (76. Poznar), Bainovič (46. Bernát), Daniel – Ďuriš

Popovič –Gruszkowski, Kačaraba, Brunetti, Andzouana – Dimun – Trusa (78. Goure), Vitális, Jurgens (78. Herc), Ramadan (64. Yapi) – Kone (57. Mendez)

Góly: 90+5. Mikovič (Daniel) – 42. Ramadan, 86. Andzouana

ŽK: Kóša, Procházka – Popovič, Trusa, Goure

Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Vorel

Diváci: 5247

Polčas: 0:1

Na hrot trnavského útoku sa proti DAC postavil navrátilec Michal Ďuriš, šancu v základnej zostave dostali Philip Azango, Sebastián Kóša, Roman Procházka a Filip Bainovič. Tímová súpiska bola bez Adriana Zeljkoviča, mladý záložník chýbal pre zdravotné problémy.

Pred samotným zápasom odovzdal generálny manažér klubu Martin Hudec pamätný dres Renáte Jamrichovej. Mladá, iba šestnásťročná Trnavčanka, vyhrala juniorku Australian Open.

V prvom polčase boli viac nebezpeční hostia, napokon im jedna akcia aj vyšla do gólového vyústenia. Spartak mal šance zásluhou Michala Ďuriša, ostali však nevyužité.

5

Milán Vitális centroval loptu po nariadenom priamom kope, po teči domácej obrany sa kopal rohový kop. Akciu hostí zakončil Matej Trusa strelou z ľavej strany do rukavíc pripraveného Dominika Takáča.

11

Za ostrý zákrok v sklze dostal žltú kartu Sebastián Kóša. Mateja Trusu mali pár sekúnd v opatere tímoví lekári.

13

Po priamom kope sa lopta dostala až do šestnástky Spartaka, pred Dominikom Takáčom našťastie zasahovali domáci obrancovia a bez gólov sa hralo aj po následnej strele DAC, ktorú zobral náš brankár.

16

Oliver Jurgens poslal skvelú prihrávku za obranu a Matej Trusa posunul smerom na bránku vysokým lobom. Lopta trafila tyč trnavskej bránky a následne ju stihol faulovaný Kristián Koštrna odkopnúť do bezpečia.

27

Erik Daniel si z pravej strany potiahol loptu a z hranice šestnástky poslal strelu na bránku DAC. Po teči sa kopal rohový kop, akciu zakončil tutovkou Philip Azango. Jeho prudkú strelu z ľavej strany, na bránkovej čiare loptu nedorazil loptu do siete Michal Ďuriš.

32

Po prebratí lopty sa do strely spoza šestnástky oprel Roman Procházka, jeho pokus skúsil tečovať Michal Ďuriš, skúsenému útočníkovi však chýbali centimetre aby loptu zasiahol.

42

Po pravej strane prenikol Konrad Gruszkowski a poslal prihrávku pred bránku cez celú šírku šestnástky. Kým Moussa Kone loptu minul, Ammar Ramadan už nezaváhal a poslal loptu do siete a hostia viedli – 0:1.

45+1

Martin Bukata centroval z ľavej strany na prvú tyč hosťujúcej bránky a Michal Ďuriš mal na hlave vyrovnanie. Jeho pokus mieril tesne mimo a do kabín sa išli za vedenia DAC.

Spartak v druhom polčase zlepšil svoj výkon, rozhodnutie VAR však neuznalo vyrovnávajúci gól Michala Ďuriša, vzápätí prišiel druhý gól DAC a hostia poistili svoj náskok. Ich výhru iba zmiernil Martin Mikovič v úplnom závere duelu.

46

Ján Bernát nahradil do druhého polčasu Filipa Bainoviča.

51

Obrovskú šancu na vyrovnanie mal Erik Daniel, po prudkej prihrávke Ján Bernáta z pravej strany cez celú šestnástku. Loptu však netrafil a manko jedného gólu sa pre Spartak nezmenilo.

57

Svojou typickou strelou po nábehu z krídelnej pozície sa prezentoval Erik Daniel, jeho pokus však blokovala obrana DAC.

65

Martin Mikovič nahradil Martina Šuleka, Kelvin Ofori prišiel za Philipa Azanga. Za zdržovanie dostal žltú kartu brankár DAC Aleksandar Popovič, následne aj Matej Trusa.

71

Kelvin Ofori prebral loptu na pravom krídle, skúsil lišiacky prekonať brankára hostí strelou vonkajším priehlavkom. Pokus mieril pod spojnicu, v poslednej chvíli však Aleksandar Popovič zakročil.

75

Roman Procházka videl za faul žltú kartu.

76

Tomáš Poznar nahradil Martina Bukatu. Duel prilákal 5247 divákov.

81

Dominik Takáč vysokým výkopom hľadal na hrote Michala Ďuriša, po chybe obrany DAC sa k útočníkovi Spartaka napokon aj dostala a skúsený hráč doviezol loptu do siete. Rozhodnutie VAR po dlhom preskúmaní ukázalo ofsajd Michala Ďuriša pri brankárovom výkope a gól neplatil.

86

Boli to naopak hostia, kto skóroval. Lopta sa dostala v šestnástke k Yhoanovi Andzouanovi a ten prekonal Dominika Takáča k bližšej tyči – 0:2.

90+4

Striedajúci Martin Mikovič sa v závere zápasu dostal k odrazenej lopte po centri Erika Daniela a strelou spoza šestnástky trafil do ľavého horného rohu bránky. Krásny gól však iba zmiernil prehru s DAC na 1:2.

Michal Gašparík (Spartak): „Súhlasím s kolegom, že zápas bol kvalitný, mal intenzitu, oba tímy chceli hrať na výhru. Nemali sme prvých 15 minút ideálnych, pôsobili sme pomalšie, neskôr sme sa do toho dostali a prevzali iniciatívu v zápase. Inkasovali sme lacný gól v nevhodný čas, hoci tam bolo veľa hráčov, prehrali nás cez stranu. Proti DAC je to ťažké hrať pri nepriaznivom skóre, keďže výborne bránia. Aj v prvom polčase sme mali šance, za druhý polčas musím chalanov pochváliť. Gól sme potrebovali skôr ako prišiel, následne bol odvolaný, v tom je ten futbal krutý, že hneď na to sme inkasovali. Druhý polčas nemám čo chalanom vyčítať, snažili sme sa reagovať na zmenu systému, keď išiel súper do piatich obrancov, hrali sme vabank, súper mal kvalitu. Pre diváka dobrý zápas, pre nás krutý výsledok. Niekedy je to o efektivite, potrebujete dať gól, aby sa hrali úplne inak. Prehrali sme druhý zápas po sebe a to nie je ideálna situácia.“

Xisco Muňoz (DAC): „Vynikajúci zápas pre oba tímy, mali sme taktiku, museli sme ju meniť po polčase. Oba tímy chceli vyhrať, oba tímy mali šance na góly. Využili sme dve šance z mnohých. Bol to nadpriemerný zápas tejto ligy. Užívame si výhru, kolega zrejme bude smutný z výsledku, hrala Spartaku však bola briliatná. Gratulujem svojmu tímu.“