Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Oseni zmenil hosťovanie na prestup

Oseni zmenil hosťovanie na prestup

spartak |

08.02.2023 |

Správy

Spartak Trnava dnes zmenil hosťovanie nigérijského futbalistu Azeeza Oseniho na prestup. Dvadsaťročný stredopoliar dnes podpísal zmluvu s klubom do konca sezóny 2024/25.

Oseni prišiel do Spartaka v lete, no chvíľu mu trvalo, kým sa výraznejšie presadil do zostavy. V lete okrem pohárových zápasov zasiahol iba na necelú štvrťhodinku do duelu v Skalici. V októbri striedal pri víťazstve v Zlatých Moravciach a svojím prvým gólom zmiernil prehru v Podbrezovej.

V závere sezóny však už nastupoval od úvodu a presadil sa opäť aj strelecky. Proti Skalici a Michalovciam odohral plnú minutáž a pripísal si gól a dve asistencie. Navyše, jeho gól do siete Záhorákov bol najkrajším gólom Fortuna ligy za mesiac november a v hlasovaní fanúšikov Spartaka získal cenu Jozefa Adamca za gól roka.

„Som veľmi šťastný, že som dostal ponuku na predĺženie môjho kontraktu so Spartakom. Začiatok sezóny nebol pre mňa jednoduchý. Prišiel som z Nigérie a všetko bolo pre mňa nové. Nerozumel som taktike a uznávam, že som nebol pripravený hrať. Postupom času som sa však zdokonaľoval a som rád, že mi dal tréner šancu a učil ma. Nakoniec som sa presadil a výsledkom je predĺženie zmluvy s klubom,“ povedal po podpise zmluvy Azeez Oseni.

Jeho progres sa veľmi pozdáva aj trénerovi Spartaka Trnava Michalovi Gašparíkovi: „Dnes je to hráč aj do základnej zostavy. Záleží od toho, ako sa rozhodneme, lebo máme stredových hráčov viacero. Futbalovo je to fantastický hráč, vie také veci, ktoré veľa hráčov, najmä slovenských nevie. Problém mal inde. Už to bolo tak na hrane, mal som pocit, že svoju pozíciu neprijme a jeho pôsobenie v Spartaku sa skončí. Nakoniec sa všetko vyvinulo tak, že sa zahryzol, dal si povedať, veľa vecí zmenil a je to úplne iný Oseni ako bol pred pol rokom. Dokáže brániť, prepínať do defenzívy a kondične je úplne inde, ako keď prišiel. Taktika je na inom leveli. Takto to býva s mladými hráčmi a je na nich, či pôjdi našou cestou alebo zmenia pôsobisko. Ja som rád, že tu ostal a predĺži kontrakt.“

08.02.2023
08.02.2023