18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Na záver sústredenia prehra s NK Bravo

Na záver sústredenia prehra s NK Bravo

Samuel Ďurinský |

29.06.2024 |

Zápas

V posledný deň sústredenia v Slovinsku sme odohrali prípravný zápas proti 4.celku slovinskej ligy NK Bravo. Na štadióne v Brežiciach z toho bola napokon prehra v pomere 3:1.

Spartak: Frelih (57′ Vasiľ), Holík (70′ Turanský), Kubista (70′ Ujlaky), Štetina (40′ Karhan), Mikovič (70′ Kurej), Procházka, Bainović (45’Trello), Corryn (45′ Daniel T.), Azango (45′ Breznik), Paur (45′ Ďuriš), Šulek (70’Bukovský)

NK Bravo: Obranić (65′ Dakić), Jakšić, Štravs (45′ Španring), Jovan (65′ Hojić), Trdin, Stanković (45′ Ivanšek), Pečar (65′ Sabotić), Tučić (45′ Gidado), Hribar (45′ Zaltkov), Poplatnik (75′ Jusić), Miguel (65′ Stojanoski)

Góly: 2′ Tučić, 8′ Poplatnik, 28′ Poplatnik – 58′ Ďuriš (p)

ČK: 38′ Štetina

Domáci začali zápas aktívne, zatiaľ čo Bíli andelé úvod zápasu nezachytili. Výsledkom bol inkasovaný gól už v 2.minúte z kopačky Tučića. V 7.minúte zápasu pohrozil po rohu Kubista, jeho hlavička však smerovala nad. O minútu neskôr potiahol loptu po ľavej strane Jovan a pred bránou našiel nepokrytého Poplatnika. V 16. minúte predviedol peknú individuálnu akciu Corryn, jeho strela však bola zblokovaná a brankárovi problémy nenarobila. V 22.minúte pohrozili opäť domáci, keď po prihrávke od Stankovića zakončoval Poplatnik. Ten istý hráč sa do zakončenia dostal aj v 28.minúte, tentokrát Freliha prestrelil a upravil skóre na 3:0. V 38.minúte sa do nájazdu rútil Tučić, Štetina zatiahol ručnú brzdu a pred očami videl červenú kartu. Spartak však v oslabení nedohrával, vzhľadom na to, že išlo o prípravný zápas, vylúčeného hráča mohol vymeniť za niekoho z lavičky.

V polčasovej prestávke prišlo k viacerým zmenám na oboch stranách, čo trochu pozmenilo aj obraz hry. V 52.minúte sa do zakončenia dostal Procházka, jeho strela však nemala potrebnú presnosť ani razanciu. V 58.minúte sa po prihrávke od Holíka do 16-ky tlačil Šulek, v súboji s ním zahral rukou Miguel a bol z toho pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Michal Ďuriš. V 61.minúte mohol zápas ešte viac zdramatizovať Procházka, po spätnej prihrávke od Breznika však tesne minul bránu súpera. Zhruba 10 minút pred koncom sa k hlavičke po rohu dostal Kurej, jeho tečovaný pokus však skončil nad bránou. Z následného rohu sa k zakončeniu prebojoval Ďuriš, bránu však minul.

Do konca zápasu sa už toho viac neudialo a z druhého prípravného zápasu si tak odnášame prehru o 2 góly: ,,Dnes to bolo oproti predchádzajúcemu zápasu veľmi slabé. S Mariborom, čo bol oveľa tažší súper, sme podali oveľa lepší výkon. Dostali sme gól už z prvej akcie, nesadlo nám to, stopérska dvojica nehrala dobre, horel nám stred poľa,“ zhodnotil zápas tréner Michal Gašparík.

Spokojný nebol s výkonom starších, skúsenejších hráčov: ,,Tí starší, nosní hráči podali dosť slabý výkon. Cez polčas, keď sme tam poslali mladých, tak na ihrisko priniesli energiu a druhý polčas sme aj vyhrali.“

So sústredením však celkovo panuje spokojnosť: ,,Ako už sme spomínali, to sústredenie splnilo všetko, čo sme chceli. Mali sme výborné ihriská, regeneráciu aj stravu. Vyšlo nám aj počasie, dnes bolo jediný deň cez 30 stupňov, inak bolo príjemne.“

Vyjadril sa aj k žrebu druhého predkola Európskej konferenčnej ligy, kde nás bude čakať lepší z dvojice FC Aktobe (KAZ) – FK Sarajevo (BIH) : ,,Čo sme pozerali, tak tí kazaši majú o niečo lepšie mužstvo ako Sarajevo, možno aj o niečo lepšie ako my. Negatívum by bolo aj dlhé cestovanie a nahustený program, čaká nás tam Aston Villa, prvé ligové kolo proti AS Trenčín, všetko v priebehu pár dní.“

Gašparík dúfa, že mužstvo sa ešte posilní o ďalších hráčov: ,,Určite budeme potrebovať širší káder. Riešime ďalšie príchody, potrebujeme aj aby sa nám uzdravili Ofori s Danielom. Určite chceme priviesť rozdielového stredného záložníka a možno aj stopéra, uvidíme či príde nejaká ponuka na Kóšu.“

Celý pozápasový rozhovor nájdete na našom YouTube:

Strelcom nášho jediného gólu bol jeden z najskúsenejších hráčov v trnavskom tíme, Michal Ďuriš. Zlý úvod do zápasu podľa neho ovplyvnil celých 90 minút: ,,Nezvládli sme prvých 30 minút, kde sme z každej pološance inkasovali hneď gól. To by sa nám nemalo stávať, no je to stále len príprava a máme ešte dosť času na chybách zapracovať.“

Vrcholom prípravy bude zápas s anglickou Aston Villou, na ktorý sa tešia aj samotní hráči: ,,Už v piatok so Spartou nás čaká zaujímavý duel, no vrcholom bude zápas s Aston Villou. Myslím si že s takýmito zápasmi bude ta výkonnosť postupne stúpať.“