01.09.2024 18:00 , Štadión A. Malatinského

24.08.2024 18:00 , Mestský štadión Skalica

Samuel Ďurinský |

02.09.2024 |

Mládež

FC Spartak Trnava U19 – AS Trenčín U19 0:0
Dorastenci si cez víkend zmerali sily s Trenčínom. V súboji medzi najstaršími mládežníckymi kategóriami gól nepadol, pričom celý druhý polčas sme hrali bez vylúčeného Priecela.

FCST U19: Húska – Konopka, Pristach, Uščenko (C), Farkaš, Ležák, Henyig, Bukovský, Priecel, Hesko, Kubovič
ŽK: Uščenko, Priecel, Húska, Vyskoč
ČK: Priecel

Peter Gaži: „Proti kvalitnému súperovi sme predviedli výborný prvý polčas, v ktorého závere sme inkasovali červenú kartu. Tá mala vplyv na druhý polčas, ktorý sme odohrali viac bez lopty, ale dobre kompaktne a tímovo. Súpera sme do šancí nepúšťali, naopak v poslednej minúte sme mali my rozhodnúť o výsledku zápasu.“

AS Trenčín U17 – FC Spartak Trnava U17 1:2 (0:1)
Mladšie dorasty vycestovali v nedeľu na pôdu súpera. Sedemnástka pod hradom Matúša Čáka zvíťazila 2:1, keď sa domácim podarilo už len v závere kozmeticky upraviť konečný stav.

FCST U17: Jablonický – Flimmel, Pittel, Zemko, Repáň, Tejzr, Melia (53. Vlha), Terenkov (57. Čičmanec), Benkovský (74. Maťo), Polťák (C), Husár
Góly: 15. Polťák, 56. Vlha
ŽK: Tejzr, Zemko, Polťák, Repáň, Flimmel

Adam Chorvath: „Tento týždeň sme mali len jeden spoločný tréning po reprezentačnom zraze a na našom výkone, najmä v prvom polčase, to bolo cítiť. Strácali sme veľmi ľahké lopty a naša súbojovosť, hlavne v strede ihriska, bola veľmi slabá. Napriek tomu sme po dobrej pressingovej situácii strelili prvý gól. V druhom polčase sme už boli oveľa nebezpečnejší a dôraznejší, vypracovali sme si niekoľko dobrých príležitostí a zvýšili sme na 2:0. V závere sme mali aj trošku šťastia pri súperových šanciach, no mali sme to uhrať na čisté konto. V nadstavenom čase sme zbytočne spravili penaltu po zle vyriešenom odkope od brány a zdramatizovali sme zápas. Musíme byť radi za víťazstvo, po turnaji a reprezentačnej pauze to bolo veľmi dôležité, aby sme to zvládli.“

AS Trenčín U16 – FC Spartak Trnava U16 2:1 (2:1)
Rovnakým výsledkom, ale v opačnom garde, sa skončil zápas medzi najmladšími dorastencami. V Trenčíne sme sa rýchlo ujali vedenia zásluhou Pittela, ale ešte do polčasu domáci otočili.

FCST U16: Rumanovský – Bartaloš (74. Švenda), Lenghardt (65. Bartovič), Bednarčík, Kostoláni (41. Studený), Bohunický (C), Hečko, Pittel, Fojta, Ševčík (74. Marčiš), Šemelák (51. Kasan)
Góly: 4. Pittel

Patrik Malý: „V druhom zápase po sebe sme sa dostali do vedenia ako prví, avšak opäť sme duel nedotiahli do úspešného konca. Najviac čo mi chýba na hernom prejave je emócia, ktorá nám extrémne absentuje. Kvalitovo súperi nie sú pred nami, no bez väčšieho chcenia a emócie od každého hráča to bude aj v nasledujúcich zápasoch náročne.“

FC Spartak Trnava U15 – MFK Skalica U15 7:0 (2:0)
Žiaci z kategórie U15 spustili kanonádu proti Skalici v druhom polčase, v ktorom súperovi nasúkali päť gólov. Do listiny strelcov sa zapísalo až šesť hráčov.

FCST U15: Vlkovič – Ďuriš, Gábor, Kalamár, Martinkovič (41. Böhmer), Doležaj, Fenič (C), Oros (53. Pokus), Gajdoš (41. Junas), Drevenák, Holbík (53. Matušík)
Góly: 26. Fenič, 37. Doležaj, 42. Holbík, 44. Oros, 65. a 77. Junas, 79. Drevenák

Oliver Burian: „V dnešnom zápase sme nabádali hráčov k čo najväčšiemu možnému preneseniu nových herných princípov z tréningového procesu. Počas väčšiny zápasu sa nám to darilo, čo pramenilo k celozápasovej prevahe vo všetkých aspektoch hry. Veľmi dobre nám fungovala prechodová fáza a aj otáčanie ťažiska hry sme dokázali podstatne zrýchliť oproti minulým zápasom. V tréningovom procese musíme popracovať na riešeniach vo finálnej fáze, pretože hlavne v prvom polčase, kedy súper s nami ešte stíhal z hľadiska tempa, sme volili prílišne zbrklé alebo absolútne neefektívne riešenia a tak isto nás počas celého zápasu trápila efektivita v zakončení, keďže obrovské množstvo šancí zostalo nevyužitých. S celkovým herným prejavom či už z hľadiska tímu, ale aj individualít som spokojný a tiež ma teší zaradenie Junasa a Gajdoša z U14, ktorí sa ukazovali vo veľmi dobrom svetle už v tréningovom procese a tak isto aj v zápase sa vôbec nestratili.“

FC Spartak Trnava U14 – MFK Skalica U14 10:1 (6:1)
Svojich starších spoluhráčov napodobila aj U14-ka. Skalicu zdolali v krajskom súboji vysoko 10:1. Strelecky bol pri chuti Horváth s tromi gólmi.

FCST U14: Mesároš (C), Hambálek – Polaček, Marčiš, Mikulec, Repáň, Kohutovič, Polťák, Miklovič, Horváth, Kuss, Dvorský, Mikulec, Mego, Kollár, Piešťanský, Fojta, Žigrai
Góly: 6., 73. a 80. Horváth, 25. Polťák, 27. a 34. Dvorský, 30. Polaček, 32. Kuss, 42. a 53. Fojta

Tomáš Kánik: „V zápase sa nám darilo dostávať do veľkého množstva príležitostí. Hlavne rýchlosť našich krídelných hráčov robila súperovi veľké problémy. Jednoznačný výsledok zodpovedá priebehu zápasu, pričom ešte veľa situácií v pokutovom území sme nevyriešili efektívne. “

MFK Skalica U13 – FC Spartak Trnava U13 3:6 (2:1)
Výsledkovo najnapínavejší priebeh priniesol duel žiakov do 13 rokov. Spartakovci prehrali v Skalici prvý polčas 1:2, ale výborným výkonom a piatimi gólmi v druhom dejstve skóre otočili a zaslúžene tak zvíťazili 6:3.

FCST U13: Kamenár, Prokop – Böhman, Krištofík, Franta (C), Červeň, Dulík, Hambálek, Polčáik, Bulík, Belička, Llanaj, Augustín, Korytár
Góly: 11. Belička, 37. Bulík, 51. Llanaj, 61. Hambálek, 66. a 69. Augustín

Róbert Polakovič: „Na zápas sme vycestovali v oklieštenom zložení. Chalani si ale svoje miesta zastali a podali výborný herný výkon. Súper hrozil len z dlhých nakopávaných lôpt, ktoré nám z počiatku robili problémy. Našim hlavným súperom bola naša efektivita, keďže sme sa dostávali do veľkého počtu šancí a konečný výsledok mal byť výraznejší.“

MFK Skalica U12 – FC Spartak Trnava U12 2:46
Suverénne najjednoznačnejší zápas sa odohral v kategórii žiakov do 12 rokov. Celozápasovú dominanciu potvrdili naši hráči vysokým počtom strelených gólov, ktorý sa zastavil až na čísle 46.

FCST U12: Lietavec, Horný – Žec, Kajma, Urban, Lukačka, Kráľovič, Strečanský, Lasac, Zeman, Brezina, Tibenský, Karkuš, Marcinkovič, Kmetty, Kobza, Ryban, Kalivoda
Góly: 8x Lukačka, 6x Kráľovič, 6x Marcinkovič, 4x Karkuš, 4x Brezina, 4x Strečanský, 3x Kajma, 3x Kmetty, 2x Zeman, 2x Urban, 2x Žec, Kobza, Ryban

Filip Tomovič: „Dnes opäť jednoznačný a dominantný výkon. Chlapci si schuti zastrieľali. Hráči v zápase zlepšili útočné herné kombinácie a riešili správne veci, ktoré trénujeme. Vyhodnocovanie situácií sa tiež zlepšilo.“

Spartak Myjava WA – FC Spartak Trnava WA 4:1 (1:0)
Ženské derby Spartakov vzišlo úspešne pre domácu Myjavu. Po výmene strán dokázali domáce hráčky navýšiť jednogólový náskok, aj za prispenia červenej karty Navojskej v 53. minúte. V úplnom závere už len skorigovala Krištofiaková.

FCST WA: Nemochovská – M. Čeriová, Žigová (C), Vajdová (33. Navojska), Belicová, Polačková, Hankociová, Gašparíková, Vargová (89. Obuchová), Eckerová, Bederková (46. Lehocká, 60. Krištofiaková))
Góly: 90. Krištofiaková
ČK: Navojska

Viktória Čeriová: „V sobotu sme odohrali náročný zápas proti úradujúcim majsterkám Slovenska. Vedeli sme, že zápas bude ťažký nie len po fyzickej stránke, ale aj po psychickej, a preto sme celý týždeň prispôsobili prípravu na tento duel. Do zápasu sme vstúpili s tým, že hráčky nebudeme napádať vo vysokom pressingu, ale začneme v strednom bloku, čo nám vychádzalo a v prvom polčase sa podarilo Myjave skórovať len raz. Cez polčas sme dievčatám prízvukovali, aby nepoľavili a dodržiavali pokyny, pretože nám náš systém fungoval a dokázali sme Myjavu vytlačiť do menej nebezpečných priestorov. Bohužiaľ, v 53. minúte prišlo k vylúčeniu našej hráčky a nastal zlomový bod. Inkasovali sme gól z penalty a Myjava už nakoniec využila presilu a upravila skóre. Čo nás však veľmi teší je náš vstrelený gól v poslednej minúte, keď si dievčatá siahli na dno síl a dokázali napádať až brankárku, ktorá spravila chybu.“

FC DAC 1904 Dunajská Streda WU19 – FC Spartak Trnava WU19 0:11 (0:6)
Trnavské mládežníčky vycestovali na krajské derby do akadémie DAC. Dorastenky nedali svojim rovesníčkam šancu a aj za prispenia štvorgólovej Hudecovej zvíťazili s prehľadom 11:0.

FCST WU19: Petranská – Huttová, Horvátová, Stanková, Zacharová, Krupová, Králiková, Rybárová, Halásová, Voleková, Hudecová, Reháková, Majanová, Hečková
Góly: 4x Hudecová, 2x Halásová, 2x Majanová, Hečková, Rybárová, Petranská

Ivan Papazov: „Dievčatá, ktoré hrali v sobotu za ženy dostali v nedeľu oddych a hrací čas dostali hráčky s menšou minutážou. Vedeli sme, že budeme neustále útočiť, preto sme na tréningu venovali viac času vedeniu a zakončovaniu útoku. V útoku máme problémy so šírkou, budeme na tom pracovať, vysvetľovať, zlepšovať v tréningovom procese.“

FC DAC 1904 Dunajská Streda WU15 – FC Spartak Trnava WU15 0:19
Ešte väčším rozdielom zvíťazili na juhu kraja naše žiačky. Na vysokom víťazstve 19:0 sa podieľala najmä päťgólová Škultétyová.

FCST WU15: Prešinská – Kopáčiková, Vejčíková, Danielová, Vlčková, Škultétyová, Lackovičová, Štefanková, Mikulková, Konopková, Miková, Puváková, Sorádová, Rampašeková, Kollárová, Fančovičová, Košíková, Nemčeková
Góly: 5x Škultétyová, 2x Vejčíková, Prešinská, Mikulková, Kollárová, Štefanková

Natália Kissová: „Opäť zápas, do ktorého sme vstúpili s veľkou túžbou po víťazstve. Dievčatá sa v zápase vybláznili a zo zápasu si odniesli plno gólovej radosti. Pevne verím, že naša víťazná cesta bude pokračovať ďalej.“