UEFA Konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

UEFA Konferenčná liga

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

FK Sarajevo

21:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Mikovič: „Nechce sa mi veriť, že Savi prestúpi do Slovana“

Mikovič: „Nechce sa mi veriť, že Savi prestúpi do Slovana“

spartak |

29.05.2023 |

Rozhovory

Pre kapitána Spartaka Trnava Martina Mikoviča, sa tohtoročná sezóna skončila predčasne. V nadstavbovej časti stihol len prvý zápas proti Podbrezovej, no potom musel podstúpiť operáciu kolena a v súčasnosti postupne rehabilituje. Aj finále pohára sledoval len z hľadiska, no ako povedal v posezónnom rozhovore, už sa blíži čas návratu no futbalového normálu.

„Minulý týždeň som bol na poslednej kontrole u lekára, ktorý povedal, že koleno je naplno funkčné. Za dva týždne môžem ísť do plného tréningu, tak to vychádza presne tak, že prípravu by som mal začať naplno. Na meraní v Banskej Bystrici mi vyšlo, že ešte musím stehenný sval pocvičiť, ale aj to sa dá dobehnúť za dva-tri týždne. V novej sezóne začnem úplne od začiatku a naostro.“

Po poľskom angažmáne si sa vrátil do Trnavy pred tromi rokmi. Počas troch sezón ste po každý raz dosiahli tretie miesto. Je to dosť alebo málo?

Po jeseni sme boli blízko prvému miestu, ale jar nás nezastihla v ideálnej forme, podobne ako rok predtým. Mali sme zbytočné straty. Keď sme na začiatku rátali s tým, že získame plný počet a pôjdeme na Slovan hrať o prvé miesto, tak sme predtým prehrali s Ružomberkom. Myslím však, že to tretie miesto je reálnym odzrkadlením našich možností. Slovan je inde a Dunajská Streda sa k nemu priblížila. Tretie miesto je podľa ma reálne ohodnotenie sily kádra.  

Táto posledné sezóna ukázala, že mužstvá zo stredu Slovenska vám príliš nesedeli. Voľakedy bola akoby zakliata Žilina, to sa našťastie zlomilo. Teraz sa nedarilo proti Ružomberku a proti Banskej Bystrici. Ako si to vysvetľuješ?

Náhoda to už asi nie je. Je teraz na tréneroch a aj na nás, že by sme proti Ružomberku mali zmeniť štýl hry. Oni s nami hrajú na brejky, nás nechajú hrať. To sa ukázalo, keď sme prehrali u nich a aj potom v odvete doma. Je to taký neobľúbený tím a musíme s nimi hrať inak. Asi by sme my mali hrať viac zozadu, aj keď budeme doma. Viem, že divákom by sa to možno nepáčilo, ale výsledok by mohol byť iný. Banská Bystrica je niečo iné. V základnej časti u nás vyhrali, potom sme po presvedčivom výkone vyhrali my u nich. V nadstavbe sme vyhoreli najskôr po chorobe, aj keď tá zostava nebola až taká zlá. Doma zasa vieme po akom to bolo zápase, no myslím, že Banská Bystrica je pre nás hrateľná. Boli tam objektívne dôvody, prečo sme to nezvládli.

V 6. kole si proti DAC si dal gól, dostal si žltú aj červenú, no potom už to bolo bez napomínania. Ako obranca si dostával karty za fauly, často aj za reči…zmenil si prístup?

Celú jeseň a začiatok jari som mal také, že som si dával pozor aj na reči s rozhodcami. Uvedomujem si, že musím s nimi lepšie komunikovať, mám kapitánsku pásku a som aj trocha starší. Keď som bol mladší, tak som po nich vykrikoval aj cez celé ihrisko. Teraz sa držím v takej norme, hoci ten rozhodca mi niekedy urobí nervy, že vybuchnem, ale aj mi to skôr prepáčia. Ani tých faulov som veľa nerobil, až na tú Dunajskú Stredu, že som tak hlúpo sfauloval toho Káčera pri tej červenej. Táto štatistika je prekvapenie aj pre mňa, ale asi som dosť vecí zmenil v správaní sa na ihrisku.

Tréner Gašparík avizoval omladenie, takže príde asi k výraznejším zmenách v kádru, viacerí hráči skončia. Ako takéto veci vnímaš? Za kým ti bude ľúto?

V každom prestupovom období len čakáme, kto zmení klub, kto príde, kto odíde. Každý ten zásah do mužstva zabolí. V rozhovore to hráči často spomínajú, že sme výborná partia v kabíne a vždy, keď jeden dielik z tej skladačky vypadne, tak to zamrzí. Napríklad teraz, keď viem, že končí Maťo Čurma. Bol to môj parťák na izbe na hoteloch, na sústredeniach. Bude mi ním ľúto, bol to dobrý chlapec do kabíny, taký poctivec, ktorý nikdy na nič nenadával. Čo sa mu povedalo, to urobil. Tiež aj Alex Iván. Je výborný do partie, nechá si veľa naložiť, keď sme si robili srandu na jeho účet. Musí podľa mňa veľa vecí zmeniť, najmä v hlave. Brzdí ho v kariére trocha ťažšia povaha, ale verím, že si nájde dobrý klub. Keď ukáže všetko, čo v sebe má, čo nám neraz ukázal na tréningoch, tak môže mať zaujímavú kariéru.

Jedným z tých, ktorí v Spartaku končí je Kyriakos Savvidis a podľa všetkého vraj prestupuje do Slovana Bratislava. Čo si o tomto kroku myslíš?

Savi tu bol tri roky, prišiel chvíľu po mne. Prežili sme tu spolu pekné roky. Vnímal som ho vždy ako slušného chlapca, ktorý to má v hlave upratané. Pokiaľ neuvidím jeho fotku s dresom, tak sa mi nechce veriť, že by to urobil, hoci všetko tomu nasvedčuje. Neverím tomu, že by to urobil. Vždy, keď sme sa rozprávali, tak mi tvrdil, že Spartak je preňho najviac a vie, ako tu v Trnave vnímame rivalitu medzi Spartakom a Slovanom. Nechce sa mi tomu veriť, ale keď to bude oficiálne, tak ma to zamrzí, lebo sa mi zdal taký inteligentný hráč. Tak, ako pôsobil na ihrisku, taký bol aj mimo neho.

29.05.2023
29.05.2023