28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Aston Villa

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

Domov / Správy / Medzinárodný turnaj, anglický týždeň či derby. Aj taký bol program našej mládeže počas tohto víkendu

Ľuboš Sarnovský |

17.10.2022 |

Správy

FC Spartak Trnava U19 – FC Košice U19 0:1 (0:0)

Spartakovci do 19 rokov nestačili na domácej pôde na Košice, ktorým podľahli najtesnejším rozdielom 0:1. Mladšie dorasty nehrali kvôli reprezentačnej prestávke.

FCST U19: Vasiľ – Vaško (C), Ferenčík, Rusnák, Kurej (77. Krchnár), Šarmír, Justh (77. Popik), Kumpan (77. Paulen), Repa, Bilčík (68. Masár), Nagy (37. Kucharík)

Peter Gaži: „V defenzíve sme počas celého zápasu s výnimkou jednej situácie pracovali dobre, no práve z nej sme inkasovali rozhodujúci gól. V ofenzíve sme boli nebezpečnejší a kvalitnejší ako minulý zápas. V oboch polčasoch sa nám podarilo vytvoriť nebezpečné situácie, ale gól sa nám nepodarilo streliť. Okrem prehry mrzí aj zranenie Nagya v prvom polčase, ktorý bude pravdepodobne chýbať aj do ďalších zápasov.“

FC Spartak Trnava U15 – FK Dubnica nad Váhom U15 4:1 (3:1)

Najstarší žiaci si pripísali už tretí triumf v poradí. Tentokrát pocítili ich silu rovesníci z Dubnice nad Váhom. Víťazstvo sa rodilo pomerne hladko, pretože už v 26. minúte viedol Spartak rozdielom triedy.

FCST U15: T. Lukošík (41. Vačok) – Tittel (46. Števík), Daniel (41. Repáň), Bartovič, Sobota, Benkovský (C), Tejzr, Slezák, Terenkov (50. Chnapko), Veteška, Maťo

Góly: 3. Veteška, 13. Daniel, 26. a 49. Maťo

ŽK: Maťo

Tomáš Kánik: „V zápase sme sa ujali vedenia po centrovanej lopte a hlavičke hrotového útočníka. Druhý gól sme pridali z rohového kopu a tretí po peknom uvoľnení sa v situácii 1 na 1 vo vnútri pokutového územia. Trestuhodne sme zahodili dva samostatné nájazdy, čo súper po našej individuálnej chybe jedinou strelou v prvom polčase využil na zníženie. Našťastie pre nás sme v druhom polčase pomere skoro znovu odskočili na rozdiel troch gólov a zápas si postrážili.“

FC Spartak Trnava U14 – FK Dubnica nad Váhom U14 5:1 (2:1)

Mladšia dvojička starších žiakov nastrieľala svojmu súperovi ešte o jeden gól viac. Strelecky explodoval Šimon Ševčík, ktorý sa postaral až o štyri góly.

FCST U14: Slimák – Slovák (36. Pospíšil), Bohunický (C), Zemko, Ušák (36. Studený), Kostoláni (36. Fehér), Furek (55. Mišo), Augustín (36. Marčiš), Hečko (55. Magdolen), Ševčík, Fojta (42. Fraňo)

Góly: 8., 24., 36. a 58. Ševčík, 54. Fraňo

Dávid Miškovič: „Prvý polčas bol v znamení dominancie nášho mužstva, technicky i rýchlostne sme súpera výrazne prevýšili. Veľa šancí zostalo nevyužitých. Máme radosť, že sa nám v posledných zápasoch rozstrieľal kanonier Ševčík. Výpadmi po krídle nedal spať obrancom súpera v oboch polčasoch Hečko. Druhý polčas bolo už tempo nižšie, veľakrát sme pred pokutovým územím zvolili nesprávne riešenia.“

Na žiakov do trinásť rokov čakal okrem víkendového majstrovského zápasu s Dubnicou nad Váhom aj medzinárodný turnaj v Brne, kde spartakovci odohrali päť zápasov. Za kratší koniec ťahali iba so Žilinou, naopak Hodonín a Spartu Brno porazili s prehľadom 4:0, Sláviu Praha 3:2 a s Táborskom sa zrodila bezgólová remíza.

FCST U13: Lehocký, Vlkovič – Svetlík, Pavlis,, Bošanský, Kalamár, Lenghardt, Poliak, Ďuriš, Dvorský, Holbík, Zajánoš, Junás, Marčiš, Kráľovič, Kasan, Zlatňanský

Oliver Burian: „V stredu sme vycestovali na veľmi kvalitný turnaj do Brna v značne oklieštenej zostave a so štyrmi hráčmi mladšej kategórie. Napriek tomu sme boli vo všetkých zápasov, s výnimkou Žiliny, dominantní vo všetkom a výsledky mohli byť ešte oveľa väčšie. Som rád, že chalani preniesli do zápasu veci z tréningového procesu, že naša hra dostáva tvár a začíname chápať princípy a možnosti v hre na veľkom ihrisku. V zápase so Žilinou sa prejavila spomínaná absencia, kedy nás súper v plnej sile držal v hernej prevahe a hlavne si dokázal striedaniami pošetriť sily. Aj v tomto zápase sme si dokázali vytvoriť zopár šancí, ktoré sme však neriešili ideálne. S výkonmi som však spokojný a vyzdvihol by som taktiež hráčov z kategórie U12, ktorí sa nestratili, nezľakli šance a pomohli nám.“

FK Dubnica nad Váhom U13 – FC Spartak Trnava U13 1:1 (0:1)

Súboj medzi prvým a druhým tímom ligovej tabuľky víťaza nespoznal. Do vedenia sme išli z pokutového kopu tesne pred polčasovým hvizdom my. Po výmene strán sa kopala penalta aj v opačnom garde, a tak sa zrodil konečný výsledok 1:1.

FCST U13: Lehocký, Vlkovič – Bošanský, Kalamár (C), Böhmer, Martinkovič, Koreň, Rakús, Fenič, Ďuriš, Holbík, Zajánoš, Kráľovič, Zlatňanský, Kasan, Hanzel, Svetlík, Junas, Poliak, Dvorský

Góly: 32. Zajanoš (z 11m)

Oliver Burian: „Na tento zápas sme vycestovali v ešte oklieštenejšej zostave ako v stredu, kedy sa nám k zraneniam pridali aj choroby a niektorí hráči nastúpili s miernym sebazaprením. V samotnom zápase sme boli dominantní na lopte, kedy súper stál väčšinu zápasu v hlbokom bloku. Chýbal nám ešte väčší pohyb v strede ihriska a rýchlejšia cirkulácia lopty, aby sme prekvapili súpera. Aj napriek tomu sme si vypracovali dostatok šancí, mali sme však v koncovke smolu. Okrem dvoch zaváhaní, ktoré skončili pokutovými kopmi pracovala naša defenzíva dobre, no na môj vkus nám viazla rozohrávka z defenzívy. Musíme na týchto veciach popracovať v tréningovom procese a hlavne verím, že sa nám už budú vyhýbať zranenia a choroby, pretože v poslednom čase nás trápi hlavne to.“

FK Dubnica nad Váhom U12 – FC Spartak Trnava U12 1:28

Najmladší žiaci svojho súpera rozhodne nešetrili a zvíťazili vysoko 28:1. Vďaka ďalšiemu vysokému triumfu sa môžu pýšiť najlepšou ofenzívou v lige. Tréner Filip Nadaský sa zo zdravotných dôvodov zápasu nezúčastnil, a preto stretnutie ohodnotil kormidelník kategórie U13 Oliver Burian, ktorý duel viedol z trénerskej lavičky.

FCST U12Trebatický, Hambálek – Mikulec, Repáň, Poláček, Kohutovič, Piešťanský, Miklovič, Strojný, Fojta, Ličák

Góly: doplníme neskôr

Oliver Burian: „Počas celého zápasu sme pracovali skoro stále v ofenzívnej fáze, kedy sme dobre rozťahovali hru, volili správne riešenia a vypracovali si obrovské množstvo šancí. Som rád, že si chalani udržali nasadenie počas celého zápasu a stále sa tlačili za gólmi. Verím, že si kvalitu a nasadenie z víkendového zápasu prenesú do tréningového procesu.“

FC Union Nové Zámky WA – FC Spartak Trnava WA 0:6 (0:1)

Po vyrovnanom prvom dejstve zabrali naše ženy na plné obrátky a po výmene strán nastrieľali domácim Novozámčankám päť gólov. Celkovo im ich nastrieľali poltucet a zvíťazili s prehľadom 6:0.

FCST WA: Králiková (72. Nemochovská) – Servátková, Čeriová (C), Belicová, Randová, Žigová (68. Konečná), Mudráková, Trajlínková (46. Sluková), Martišková (68. Bajerová), Tyčiaková, Hanková

Góly: 39. Žigová, 54. a 67. Sluková, 64. Martišková, 73. Mudráková, 81. Tyčiaková

Marián Dlobík: „Po dvojtýždňovej pauze sme nastúpili na zápas, v ktorom sme chceli vyskúšať nový herný systém. Prvý polčas nebol opäť z našej strany ideálny. Držali sme loptu, ale vlastnými nepresnosťami sme sa oberali o priestor a čas. Dokázali sme streliť len jeden gól, cez polčas sme sa museli vrátiť k zaužívanému rozostaveniu a na hrot nastúpila nová posila Veronika Sluková. Naša hra spĺňala určité kritériá a postupne sme pridali ďalších päť gólov. Za druhý polčas patrí dievčatám pochvala a už teraz sa musíme sústrediť na zápas v Ružomberku.“

© Hana Horňáková

ŠK Slovan Bratislava WU19 – FC Spartak Trnava WU19 1:1 (0:1)

Na dorastenky a žiačky čakal anglický týždeň na pôde súpera. V prvom prípade naskočili dorastenky do zápasu s odvekým rivalom na výbornú, keď už od 2. minúty viedli. Rovnaký počet minút ich delil od zisku troch bodov, no domáce vyrovnali tesne pred záverečným hvizdom na konečných 1:1.

FCST WU19: Králiková – Servátková, Čoknayová (18. Gáliková), Čeriová (C), Belicová, Žigová (54. Voščinárová), Trajlínková, Cedulová, Martišková (72. Obuchová), Eckerová (54. H. Horňáková), Bederková (77. Gregušová)

Góly: 2. Žigová

Matej Chocina: „Do zápasu sme vstúpili najlepšie ako sme mohli a v druhej minúte sa po štandardnej situácii presadila dôrazom v pokutovom území Žigová. Gól nás samozrejme nakopol a v ďalšom priebehu sme si vypracovali ďalšie dve-tri gólové príležitosti, ktoré sme, bohužiaľ, nepremenili. Súper sa postupne dostával do zápasu, no napriek tomu, že mal loptu opticky viac na svojich kopačkách, nedokázal si vypracovať vyloženú šancu na gól. Fungovala nám obranná štvorica, boli sme vzadu kompaktní a dobre sme bránili. Druhý polčas sa hral medzi šestnástkový futbal bez väčších príležitostí na oboch stranách. Dve minúty pred koncom zápasu sme ľahko stratili loptu na polovici súpera, čo Slovan využil a nechytateľnou strelou z 25-tich metrov vyrovnal na konečných 1:1. Dievčatá však musíme pochváliť za ich nasadenie a odhodlanie sa pobiť o dobrý výsledok.“

ŠK Slovan Bratislava WU15 – FC Spartak Trnava WU15 4:4 (1:3)

Žiačky odohrali derby ako na hojdačke. V 24. minúte viedli už rozdielom triedy, no po trištvrte hodine bolo vyrovnané 3:3. Naše dievčatá sa dostali opäť do najtesnejšieho vedenia, ale posledné slovo mali domáce Slovanistky. Pre žiačky sa jednalo o prvé zaváhanie, ale aj napriek tomu sú naďalej na špici ligovej tabuľky.

FCST WU15: Prešinská – Voleková, Geschwandtnerová, Stanková, Z. Horváthová, Krištofiaková, Amrichová, Halásová, Pekárová (C), Tančoková, Hudecová, Reháková, Petranská, Huttová, Hečková, Vlková

Góly: 9. Halásová, 14. Tančoková, 24. Amrichová, 48. Voleková

Róbert Halada: „Na derby so Slovanom na jeho ihrisku sa dievčatá veľmi tešili odhodlané podať čo najlepší výkon. Vzorne sa pripravovali, no boli si vedomé toho, že je to dôležitý zápas. Samotný zápas sme rozbehli dobre, vsietili sme úvodné góly a získali pohodlný náskok. Avšak hra z našej strany nebola plynulá, dievčatá strácali veľa lôpt, kazili veľa prihrávok a mnohé situácie riešili veľmi jednoducho. Bolo vidieť, že nie sú celkom v pohode a gól v našej sieti ich rozhodil. Potom súper pridal ďalšie a zo zápasu sa stala dráma až do konca. Dievčatám sa tento zápas vôbec nevydaril a boli veľmi smutné. V pokoji si ho rozoberieme a poučíme sa z neho. Dievčatám ďakujem za výkon.“

ČFK Nitra WU19 – FC Spartak Trnava WU19 1:5 (0:2)

Po náročnom zápase so Slovanom sa naším dorastenkám podarilo v Nitre zvíťaziť bez väčších problémov. Svoje súperky si vďaka dvom gólom v prvom polčase držali na pohodlný odstup, ktorý v priebehu zápasu navýšili na štyri góly.

FCST WU19: Nemochovská – Barutová, Stanková, Čeriová (C), Obuchová, H. Horňáková (50. S. Horváthová), Gregušová (41. H. Bačiková), Krupová, Eckerový, Gáliková, Trajlínková

Góly: 27. Eckerová, 38. a 44. Gáliková (2. z 11m), 54. H. Bačiková, 60. S. Horváthová

Matej Chocina: „Po štvrtkovom derby proti Slovanu nás čakal súper z Nitry. Na umelej tráve sme od začiatku mali opraty zápasu vo svojich rukách. Snažili sme sa dobíjať obranu súperiek rýchlymi a krátkymi prihrávkami a vytvoriť si tak priestor na zakončenie. V prvom polčase sa nám podarilo dvakrát skórovať zásluhou Eckerovej a Gálikovej, ktoré využili výborné finálne prihrávky od Trajlínkovej. Takisto nás podržala brankárka Nemochovská, ktorá dobrými zákrokmi nedovolila súperkám sa na nás dotiahnuť. V druhom polčase sme pridali ešte ďalšie tri góly a rozhodli tak o jasnom zisku troch bodov. Súperkám sa podarilo streliť jeden gól po našom nedôraze v pokutovom území.“

ČFK Nitra WU15 – FC Spartak Trnava WU15

Stretnutie žiačok malo jednoznačne jasnejší priebeh. Z dvadsiatich gólov nášho tímu strela až šesť Sofia Halásová a o jeden menej Simona Amrichová.

Góly: 2., 14. a 64. Pekárová, 8., 27., 51., 66. a 70. Amrichová, 10., 16., 33., 39., 54. a 68. Halásová, 11., 45. a 50. Tančoková, 25. Reháková, 28. a 46. Hudecová

Róbert Halada: „Do zápasu na ČFK Nitra nastúpili dievčatá s cieľom odčiniť nie veľmi istý výkon z predchádzajúceho zápasu, vrátiť sa do nášho spôsobu hry, spraviť si radosť a byť plne koncentrované. Od prvej minúty boli aktívne, viacej komunikovali medzi sebou, využívali šírku ihriska a narážačkami sa dostávali do gólových príležitostí. Schuti si zastrieľali a mnohé akcie zakončili peknými gólmi. Dievčatám ďakujem za výkon.“